Sīpols ar krustnagliņām: kāpēc tas ir veselīgi

Sīpols ar krustnagliņām: kāpēc tas ir veselīgi

Reiz māsa mani palūdza palīdzēt viņai uzklāt svētku galdu. Labprāt piekritu un devos pie viņas. Bet liels bija mans izbrīns, ieraugot virtuvē uz galda sīpolu ar tajā saspraustām krustnagliņām!

Tā mūsu kopīgā darbošanās iesākās ar inetersantu stāstu par krutnagliņu vērtīgajām īpašībām. Biju patiesi pārsteigta, jo agrāk pret šo garšvielu izturējos gluži vienaldzīgi. Taču tagad saprotu, ka laiks papildināt savus garšvielu krājumus.

Tautas medicīna

Krustnagliņas guvušas ievērību jau sen. Un ne tikai kā garšviela, bet arī kā efektīvs līdzeklis, kam piemīt imunomudulējošas, pretvīrusu un pretiekaisuma īpašības. Turklāt krustnagliņas ir spēcīgs pretsāpju līdzeklis. Pielieciet krustnagliņas vainagu pie skrāpētas vai grieztas brūces, lai ātrāk to sadziedētu un noņemtu sāpes.

Virtuves māksla

Protams, šo garšvielu pazīst ikviena saimniece. Kurš gan spēj iedomāties marinētas sēnītes vai glintvīnu bez krustnagliņām? Bet, cik garda sanāk zivs marinādē! Noteikti izmēģiniet, ja vēl neesiet gatavojuši šo gardumu!

Lai pilnībā novērtētu krustnagliņu lomu kulinārijā, pastāstīšu jums par kādu franču viltību. Šie augstās raudzes kulināri gan prot ikvienam ēdienam piešķirt neatkārtojamu garšu. Pie tam, dara to tā, ka domādams neizdomāsi, kā viņi to panāk, kamēr paši neatklās jums noslēpumu. Franču vitruve visai pasaulei ir dāvājusi tādu jēdzienu, kā sīpolu klutē. Izklausās interesanti, vai ne?

Patiesībā tas ir nomizots sīpols, kurā saspraustas krustnagliņas. Tikai nepārcentieties, kad nolemsiet izmēģināt šo franču triku. Pietiks ar 5- 6 krustnagliņām. Šādu sīpolu var pievienot gan zupai, gan sautētiem kāpostiem, gan cepetim. Un vispār, jebkuram ēdienam, kam vēlaties piešķirt brīnišķīgu aromātu. Bet sīpolu gatavošanas beigās var vienkārši izņemt.

Taisnības labad

Stāsta, ka arī Anglijā krustnagliņas izmanto visai interesanti. Miglas ieskautās britu zemes iedzīvotāji novietoja apelsīnus ar tajos sadurtām krustnagliņām tiesas zālēs tiesas procesu laikā. Angļi ticēja, ka citrusu un krustnagliņu aromāts palīdzēs tiesnesim pieņemt pareizu un taisnīgu lēmumu.

Tātad izrādās, ka krustnagliņas, kas sadurtas sīpolā vai arī apelsīnā, var sniegt patiesu labumu. Starp citu, es mājās pamēģināju atkārtot angļu pieredzi. Iesaku to tiem, kas vēlas savu mājokli piepildīt ar neuzmācīgu dabisku aromātu. Smarža ir saldi svaiga. Tieši tas, kas vajadzīgs!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!