Pieci paņēmieni, kā paātrināt vielmaiņu un notievēt

Pieci paņēmieni, kā paātrināt vielmaiņu un notievēt

Mūsu svars lielā mērā ir atkarīgs no vielmaiņas procesiem organismā. Lēns metabolisms pat nelielu kaloriju daudzumu pārvērš bagātīgās nogulsnēs uz mūsu gurniem un pazodē, bet ātrs ļauj figūrai izskatīties slaidai un vingrai pat tad, ja jums ir zvēra apetīte. Bet metabolisms ir diezgan viltīga padarīšana. Tas ir ļoti atkarīgs no vecuma, svara un dažām ģenētiskajām īpašībām. Taču jāsaka, ka arī mēs paši ar savu rīcību, pareizu vai ne ļoti, esam spējīgi palēnināt vai paātrināt apmaiņas procesus organismā. Un labāk protams, paātrināt, lai no liekajiem kilogramiem atvadītos uz visiem laikiem.

Brokastis – obligāts pasākums

Ļoti izplatīta kļūda – atteikties no brokastīm, kā arī pārāk vēlas vakariņas. Ar pēdējām viss tā kā būtu vairāk vai mazāk skaidrs – noteikumu neēst divas stundas pirms gulēt iešanas vēl neviens nav atcēlis. Tātad, ja iesiet gulēt ap pusnakti, tad droši varat vakariņot līdz pulksten 22:00. Bet brokastis, tā ir svēta lieta. Bagātīgas brokastis rada spēcīgu enerģētisko impulsu un burtiski paātrina metabolismu. Bet ja no rīta organisms nesaņem vajadzīgās kalorijas, tas uztver to kā vietējā mēroga katastrofu, un sāk tērēt enerģiju daudz lēnāk. Vielmaiņa palēninās un tas uzreiz atstāj negatīvu iespaidu uz jūsu figūru. Jūsu ideālajam ēdienreižu sarakstam būtu jābūt šādam: brokastis, vairākas ēdienreizes dienas laikā – mazas porcijas, un agras vakariņas.

Regulāras sporta nodarbības

Jaunākie pētījumi ir pierādījuši, ka mūsu organisms kalorijas dedzina ne tikai treniņa laikā, bet turpina to darīt vēl 24 stundas pēc tā beigām. Gribat paātrināt metabolismu? Sāciet kustēties, pie tam regulāri – tas nodrošinās pastāvīgu vielmaiņas procesu, bez pauzēm, arī svars kritīsies ātrāk, it kā pats no sevis. Starp citu, labāk vingrot ārā, jo svaigais gaiss palīdz vielmaiņas procesiem.

Veselīgs miegs

Par to, kā veselīgs miegs ietekmē vielmaiņu, ir uzrakstīti neskaitāmi pētījumi. Un visi tie apraksta vienu un to pašu – cik ļoti miega trūkums ietekmē mūsu nervu sistēmu, rada stresu mūsu imūnsistēmai un vielmaiņas procesiem. Rezultātā – liekais svars nāk klāt burtiski “no nekā”, ja guļam mazāk kā sešas stundas diennaktī. Norma, protams, būtu 7 – 8 stundas miega. Un lai metabolisms paātrinātos, miegam ir jābūt veselīgam un kvalitatīvam – labi izvēdinātā telpā, tumsā, bez jebkādiem ārējiem kairinātājiem, uz ērta matrača un vēlams, bez sapņiem.

Vairāk lietot šķidrumu

Fakts: ja jaundzimušo organismā ir 70% ūdens, tad pieaugušā vecumā mēs “izžūstam” līdz 50% ūdens. Tāpēc, lai regulāri padzertos, ir pat vērts savā telefonā uzlikt atgādinājumu. Dienā būtu jāizdzer 1,5 – 2 litri ūdens, un nevis uzreiz, bet pakāpeniski, visas dienas garumā. Kāpēc metabolismam ir nepieciešams ūdens? Tas izskalo visu lieko un nevajadzīgo, kā rezultātā liekais svars “atvadās” no mums daudz ātrāk. Tāpēc, piemēram, sportisti, kuriem nepieciešams ātri notievēt līdz kādam konkrētam svaram, dienā izdzer pat 5 litrus ūdens. Parastiem cilvēkiem tāda ekstrēma rīcība nav nepieciešama (nieres tomēr jāsaudzē), bet savus 1,5 – 2 litrus izdzert vajadzētu gan. Tā būtu norma kvalitatīvai dzīvei.

Ēst produktus, kas veicina metabolismu:

Graudaugi, kas bagāti ar šķiedrvielām. Tie liek organismam dedzināt kalorijas divas reizes ātrāk. Īpaši vērtīgas ir auzu pārslas, brūnie rīsi un griķi. Gaļa. Tās pārstrādei organisms tērē par 30% vairāk enerģijas, kā, piemēram, dārzeņu pārstrādei. Tātad, kaloriju tērēšana sākas jau ēšanas laikā. Bet – gaļai jābūt liesai, piemēram, trusim, jaunlopam vai tītaram. Piena produkti. Pateicoties augstajam kalcija un vitamīna D saturam, tie veicina muskuļu masas pieaugumu. Un tieši muskuļu darbība ir tā, kas tur metabolismu vajadzīgajā līmenī. Lēcas un citi pākšaugi ir lielisks vērtīgā augu olbaltuma avots. Un arī dzelzs, kura trūkums negatīvi ietekmē vielmaiņu.

Zaļā tēja – zināma kā metabolisma stimulators. Tiem, kuri vēlas notievēt, jāizdzer vismaz četras tases dienā (un tās var pieskaitīt kopējam izdzertā šķidruma daudzumam dienā).

Asie pipari. Čili, halapenjo, Kajēnas pipari, arī garšvielas, kas “izdzenā” asinis un veicina organisma temperatūras paaugstināšanos, ir lieliski metabolisma veicinātāji. To efekts “nostrādā” pat lietojot tos ārīgi – ietīšanās procedūras, izmantojot asos piparus, labi noder cīņā ar celulītu, jo veicina metabolismu lokāli, piemēram gurnu rajonā. Arī ēst tos vajag, tā vielmaiņas procesi tiks veicināti vēl labāk. Taču, ja ir problēmas ar kuņģi, tad gan asos piparus labāk lietot nevajadzētu.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!