Pieci aromāti, kuri spējīgi dziedēt. Zinātniski pierādīts!

Pieci aromāti, kuri spējīgi dziedēt. Zinātniski pierādīts!

Jau senatnē cilvēki lietoja aromātiskās eļļas. Mūsdienās to ārstnieciskās īpašības ir zinātniski apstiprinātas. Mēs nolēmām uzzināt, kuri aromāti ne tikai rada patīkamu atmosfēru, bet arī dziedē.

SALVIJA

Salvijas dziednieciskās īpašības bija zināmas jau antīkajā periodā. Tajā laikā šis augs bija ļoti izplatīts Vidusjūras reģionā un Centrālajā Āzijā. Tika uzskatīts, ka salvijai piemīt antiseptiskas īpašības un tā palīdz pret spazmām.
Pēdējie pētījumi, kuri tika veikti 2013. gadā apstiprināja seno cilvēku teikto. Salvijas aromāts un no tās pagatavots dzēriens ne tikai spēj palīdzēt sievietēm tikt galā ar specifiskajām sāpēm vēderā, bet arī mazina stresu un uzlabo atmiņu.
Pēc pētnieku domām, salvija ir spēcīgs antioksidants, kurš palīdz attīrīt organismu un aizkavē nestabilo molekulu-brīvo radikāļu attīstību. Kuri, savukārt, paātrina novecošanās procesu un veicina vēža šūnu rašanos. Tomēr vajadzētu atcerēties galveno medicīnas gudrību: to, kas vienā gadījumā dod labumu un ārstē, citā gadījumā var kaitēt. Citiem vārdiem sakot, jāievēro mērenība. Salvija, tāpat kā jebkura cita aromātiskā eļļa, jālieto noteiktās devās, 15 līdz 60 minūtes dienā. Un ne vairāk, citādi tas izsauks pretēju efektu. Tāpat ārsti neiesaka salviju lietot sievietēm, kuras gaida bērniņu. Viņu organismam salvija var būt bīstama un tā var atstāt mātes bez krūts piena.

PIPARMĒTRA

Piparmētru lietoja jau Senajā Ēģiptē, kur aromātisko eļļu ražošana bija visaugstākajā līmenī. Piparmētru lapas tika atrastas piramīdās apmēram 1000. gadā p.m.ē. Neskaitāmie pētījumi, kuri veikti mūsdienās, pierāda, ka piparmētra noņem sāpes kuņģī, palīdz gremošanas problēmu gadījumos un pazemina tuberkulozes iekaisuma līmeni.
Balstoties uz žurnālā “Ailment Pharmacology” aprakstītajiem pētījumiem, kuri tika veikti 2000. gadā, maisījums, kura sastāvā ir 90 ml piparmētras eļļas un 50 ml ķimeņu eļļas, regulāri to lietojot, palīdzēja pacientiem, kuri sirga ar funkcionālo dispersiju. Fiziski veseliem cilvēkiem piparmētru eļļa palīdz noņemt stresu. Un, ja var ticēt Bostonas universitātes profesoru veiktajiem pētījumiem, piparmētra palīdz uzlabot atmiņu.

APELSĪNS

Apelsīna eļļa un aromāts var jūs izveidot par īstu stresa noturības “guru”. Ne velti, to ļoti bieži izmanto masāžu veikšanai. Apelsīna eļļa satur specifisko sastāvdaļu linalolu, kurš noņem sasprindzinājumu un nomierina kā nervu tā arī sirds asinsvadu sistēmu. Pateicoties apelsīnam, citrusu aromāti tiek izmantoti kā līdzeklis pret galvassāpēm. Lai cik paradoksāli neizklausītos, apelsīna esence palīdz pat akūtas zarnu trakta slimības-salmonelozes gadījumā.
To pierāda pētījums, kas publicēts žurnālā “Journal of food science” 2008. gadā. Pēc tā rezultātiem, pierādīts, ka apelsīnu eļļa mazina salmonellas baktēriju vairošanos un ir lielisks antiseptisks līdzeklis. Apelsīnu eļļai ir tikai viena slikta īpašība-tā ir spēcīgs alergēns. Tādēļ speciālisti iesaka pirms lietošanas apelsīnu eļļu atšķaidīt ar kādu citu esenci.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!