Pazīmes, ka tavs ārējais izskats cieš no hormonāliem traucējumiem

Pazīmes, ka tavs ārējais izskats cieš no hormonāliem traucējumiem

Bieži vien mēs cenšamies neuztraukties dēļ estētiskām problēmām, piemēram, maisiņu parādīšanās zem acīm, tomēr ir daži izskata vēstneši, kas liecina par hormonālu disbalansu organismā. Varbūt jums ir šie simptomi, bet neesat pat aizdomājusies kā dēļ.

Pirmkārt, hormonālais disbalanss cilvēka organismā var rasties diezgan viegli un ātri. Tas ir tik trausls, ka to var izjaukt gan dabiski, gan vides ietekmē. Endokrinologs var atrast arī citu dziedzeru traucējumus, kas ietekmē hormonālo fonu.

Akne

Ja tu rūpējies par savu ādu, bet tev joprojām ir pūtītes, iespējams, ka tas ir nelīdzsvarotu hormonu dēļ. Izsitumi uz ādas var parādīties dēļ dažādiem faktoriem: nepietiekama higiēna, uzturs, traucēts menstruālais cikls. Ļoti bieži akne ir hormonālo traucējumu sekas.

Svara palielināšanās

Ja tev šķietami bez iemesla palielinās svars arī tas var liecināt par iepriekšminēto problēmu.

Nogurums

Ja tevi satrauc nepārtrauktais nogurums, kas aizvien vairāk palielinās, iespējams, pie vainas ir hormonālā līdzsvara zudums. Tas samazina arīdzan miega kvalitāti. Viens no noguruma vaininiekiem var būt hormons progesterons, un iesakām, pārbaudīt šī hormona līmeni, ja jūtat hronisku nogurumu.

Svīšana

Arī svīšana ir viena no hormonu līdzsvara zuduma pazīmēm.

Tumši loki zem acīm

Bieži vien tumšie loki zem acīm ir saistīti ar miega traucējumiem. Jāatceras, ka hronisks bezmiegs var būt rezultāts testosterona trūkumam vīriešu organismā un progesterona deficīta palielināšanās sievietēm.

Depresija

Kā likums depresija piemeklē sievieti menstruāciju sākumā, grūtniecības un menopauzes laikā. Ja jūs pēkšņi piemeklē skumjas un apātija, iespējams, ka problēmas ir hormonos.

Matu izkrišana

Ja pat labākie šampūni vairs nelīdz pret matu izkrišanu, iespējams, laiks pārbaudīt hormonus?

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!