Padomi, kas var izglābt jūsu dzīvību

Padomi, kas var izglābt jūsu dzīvību

Dzīvē mēdz gadīties dažādas situācijas, tajā skaitā arī bīstamas. Lai būtu gatavs jebkurai neparedzētai situācijai, atcerieties šos izdzīvošanas noteikumus.

Uguns iegūšana ar telefona baterijas palīdzību

Ja gadījies tā, ka esat tālu no civilizācijas, tad iekurt uguni varat ar telefona baterijas palīdzību. Mežā vai kalnos diezin vai būs vajadzīgi telefona sakari. Litija akumulatori mūsdienās ir uzstādīti visos modernajos “gadžetos” (ja ir uzraksts Li – ion) un ja baterijā iedurt ar asu priekšmetu, tad notiks ķīmiska reakcija un baterija aizdegsies. Galvenais, lai šajā brīdī pa rokai būtu sausa malka, no kuras iekurt ugunskuru.

Pārrāvuma (ievelkošā) straume – kā pārpeldēt un izdzīvot?

Tā ir ļoti bīstama parādība, ar kuru varat saskarties peldēšanās laikā. Šāda straume var rasties jebkurā ūdenstilpes vietā, tāpēc ir svarīgi zināt, kā pareizi rīkoties šādā situācijā. Vispirms - nekādā gadījumā neļauties panikai un necenties peldēt pa taisno uz krastu, bet gan paralēli vai pa diagonāli tam. Ja centīsieties peldēt pa taisno, tas tikai attālinās jūs no krasta.

Kā izglābties no krokodila ķetnām?

Jāatceras, ka krokodili pārvietojas ātrāk par cilvēku taisnā līnijā, bet pagriezienus izveic ar lielu piepūli, jo viņu ķermenis ir garš, bet ķepas īsas. Pagrieziena manevri traucē krokodilam noķert savu laupījumu, tāpēc no viņa jābēg zigzagā. Bet lai vispār nesatiktos ar šo plēsēju, jāizvairās no ūdenstilpēm, kurās mēdz uzturēties krokodili.

Ko darīt, ja iedzēlusi medūza?

Šādu dzēlienu mēdz pavadīt sāpju šoks, alerģiska reakcija vai intoksikācija. Ja gadījies nokļūt ceļā medūzai, dariet sekojoši:

  • brūci izskalojiet ar ūdeni un izņemiet visas taustekļu paliekas (izmantojiet cimdus, dvieli vai kādu citu lietu šim mērķim, jo pretējā gadījumā saņemsiet vēl vienu dzēlienu);
  • brūces skalošanai izmantojiet sālsūdeni nevis saldūdeni, tas paātrinās audu atjaunošanās procesu;
  • lai izvadītu toksīnus, izmantojiet spirtā vai ābolu etiķī samērcētu tamponu;
  • dzeriet daudz šķidruma un obligāti apmeklējiet ārstu. Ūdens palīdzēs organismam ātrāk atjaunoties, bet speciālists izrakstīs nepieciešamos ārstniecības preparātus.

    Atcerieties par” svarīgo trijnieku”!!!

    Šie noteikumi parāda vidējo cilvēka izdzīvošanas ilgumu. Tos nevajadzētu ignorēt!

    • bez gaisa – 3 minūtes (tieši tik ilgi cilvēks var iztikt bez skābekļa);
    • bez ūdens – 3 dienas (pēc šī laika organisms būs atūdeņojies, un tas var būt nāvējoši);
    • bez ēdiena – 3 nedēļas (tik ilgi cilvēks var iztikt bez barības, nenodarot būtiskus bojājumus savai veselībai. Īpaši kritiskās situācijās cilvēka organisms spēj pārkārtoties un iztikt bez ēdiena 4 nedēļas).

    Ja esat nokļuvis apgrūtinošā situācijā, atcerieties šos noteikumus un nosakiet prioritātes.

    Brūci var aizlīmēt ar superlīmi

    Iedomājieties šādu situāciju – jūs kaut ko remontējat savā mājā un ievainojat roku, bet plākstera aptieciņā nav. Asiņošanu var apturēt ar superlīmes palīdzību, tā ne tikai savilks brūci, bet arī dezinficēs to. Taču ārstam pēc tam tomēr parādīties vajadzētu.

    Kad jūs jūtat slāpes, nekādā gadījumā neēdat sniegu!

    Daži domā, ka, lai remdētu slāpes ziemas laikā, var ēst sniegu. Patiesībā tas ir kategoriski aizliegts! Tas ir nevis tāpēc, ka varat saaukstēt kaklu, bet gan tāpēc, ka aukstais sniegs atdzesē jūsu organismu un tam ir nepieciešams tērēt daudz vairāk enerģijas, lai sasildītos. Uzēdot sniegu, jūs vēl ātrāk nosalsiet un jūsu spēki ies mazumā. Ja nav nekāda cita varianta remdēt slāpes, pagaidiet, lai sniegs izkūst.

    Kā nodzēst degošu pannu

    Ja esat uz ieslēgtas plīts aizmirsis pannu, tā var aizdegties. Vēl vairāk saasina situāciju tas, ja uz pannas ir eļļa vai kāda cita taukviela. Šajā gadījumā neizmantojiet ūdeni, tā jūs tikai vēl vairāk pastiprināsiet uguns liesmas, bet eļļa izšļakstīsies pa malām. Ja liesma ir liela, un tuvumā nav vāka, apsedziet to ar blīva auduma dvieli, noderēs arī krekls vai neliela sega.

    Ko darīt, ja ir gūta dziļa brūce ar stikla lausku

    Daži uzskata, ka, ja gadījies gūt dziļu brūci ar stikla lausku, tad to obligāti vajag izvilkt un brūci apstrādāt. Tas ir pareizi, ja brūce nav dziļa. Taču, ja brūce ir nopietna, tad izvilkt lausku kategoriski aizliegts. Lauska var būt skārusi asinsvadus un var sākties asiņošana. Šajā gadījumā jāsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība un nedrīkst neko darīt, izņemot gaidīt ārsta palīdzību.

    Mēs ļoti ceram ka jums NEKAD DZĪVĒ nenoderēs šie padomi, taču atcerieties – informēts cilvēks ir pasargāts cilvēks!

    LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!