Labas sievas noteikumi

Labas sievas noteikumi

1955.gada 13.maijā amerikāņu žurnāls “Housekeeping Monthly” publicēja “Labas sievas noteikumus”. Varbūt tie noderēs arī mūsdienu sievietēm?

1.Vakariņām vienmēr ir jābūt gatavām. Par to ir jāparūpējas agrāk, reizēm pat iepriekšējā naktī pirms gaidāmajām vakariņām, lai līdz vīra atnākšanai būtu gatavi visdažādākie ēdieni. Tā tu parādīsi, ka domā un rūpējies par sava vīra vajadzībām. Vairums vīriešu pārnāk mājās izsalkuši, un ēdiena (īpaši jau sava iemīļotā) izskats vien jau ir neatņemama siltas sagaidīšanas sastāvdaļa.

2.Sagatavojies. Atpūties 15 minūtes, lai pirms vīra pārnākšanas izskatītos svaigi. Pielabo meikapu un frizūru. Atceries, ka vēl pirms īsa brīža viņš bija darba problēmu ieskauts.

3.Esi jautra un izrādi interesi par viņu. Pēc grūtas dienas, viņam būs vajadzīga iedvesma. Iedvesmot vīru - tas ir viens no taviem tiešajiem pienākumiem.

4.Novāc nekārtību. Pirms vīra pārnākšanas vēlreiz piekārto galveno mājas daļu.

5.Sakārto mācību grāmatas, novāc rotaļlietas, savāc papīrīšus utt. Pēc tam uzklāj galdiem jaunus galdautus.

6.Gada aukstajos mēnešos tev savlaicīgi jāiekur kamīns, lai pasargātu vīru no saaukstēšanās. Tavs vīrs jutīs, ka ir atradis savu miera ostu, un tā rezultātā pats iedvesmos arī tevi.

7.Sagatavo bērnus. Nomazgā viņiem mutes un rokas (ja viņi ir mazi), izķemmē matus un, ja ir nepieciešams, pārģērb. Bērni ir jūsu mazie dārgumi. Lai vīrs redz viņu līdzdalību rūpēs par viņu. Vīrs jāpasargā no jebkāda trokšņa. Kad viņš pārnāk mājās, veļas mašīnai, žāvētājam un putekļu sūcējam ir jābūt izslēgtiem. Pacenties iemācīt bērniem uzvesties klusi.

8.Esi laimīga, ieraugot vīru.

9.Sagaidi viņu ar smaidu un nodemonstrē patiesu vēlmi sniegt viņam labsajūtu.

10.Klausies viņā. Tev varbūt ir daudz, ko viņam stāstīt, taču laiks pēc atnākšanas no darba nav tas labākais brīdis. Lai viņš runā pirmais - atceries, ka viņa sarunu tēmas ir daudz svarīgākas.

11.Vakars pieder vīram. Nesūdzies, ja viņš pārnāk vēlu, dodas vakariņās vai uz citām izklaides vietām bez tevis. Pacenties saprast, ka tavs vīrs dzīvo spriedzes un spiediena pasaulē, tāpēc viņam ir nepieciešams atpūsties, nevis klausīties pārmetumus.

12.Tavs mērķis ir padarīt mājas par miera un kārtības vietu, kur tavs vīrs var atsvaidzināt savu ķermeni un garu.

13.Nesagaidi vīru ar problēmām un pārmetumiem.

14.Nesūdzies, ja viņš pārnāk vēlu vai vispār nenakšņo mājās. Tas ir sīkums salīdzinājumā ar to, ko viņš ir pārdzīvojis pa dienu.

15.Padari vīra dzīvi komfortablu. Nosēdini viņu ērtā krēslā un sagatavo viņam karstu vannu. Jau iepriekš pagatavo viņam atspirdzinošus vai sasildošus dzērienus.

16.Uzbužini vīra spilvenu, novelc viņam zābakus. Runā ar viņu mierīgā un patīkamā tonī.

17.Nepieprasi paskaidrojumus par viņa darbībām un neapšaubi viņa godīgumu un taisnīgumu. Atceries, ka viņš ir mājas saimnieks, kurš rīkojas taisnīgi un pareizi. Tev nav tiesību prasīt no viņa paskaidrojumus.

18.Laba sieva vienmēr zina savu vietu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!