Kā viena vienīga bezmiega nakts var kaitēt jūsu ķermenim

Kā viena vienīga bezmiega nakts var kaitēt jūsu ķermenim

Ja jums ir grūtības iemigt vai arī jūs bieži pamostaties, grozoties un mokoties ar bezmiegu, tad ziniet, tādu, kā jūs, pasaulē ir miljoni. Patiesībā, pēc amerikāņu pētnieku datiem, kas nodarbojas ar miega kontroli un saslimšanu profilaksi, katrs trešais pieaugušais guļ mazāk nekā ieteicamās septiņas stundas, līdz ar to pakļaujot sevi fiziskās un psihiskās veselības problēmu rašanās riskam.

1.Sāpju sliekšņa pazemināšanās.

Ja jūs mostaties ar sāpēm ķermenī pēc neizgulēšanās, maz ticams, ka tā ir tikai sagadīšanās. Tikai viena bezmiega nakts var pazemināt sāpju slieksni par 15%. Attiecīgi, pastāvīgs bezmiegs var kļūt par iemeslu nemainīgām ķermeņa sāpēm, kas pārvietojas no vienas vietas uz citu. Tāpēc nav jābrīnās, ka tiem, kam patīk nakti pavadīt nomodā, dienā iesāpas tad roka, tad kāja, tad galva.

2.Uzmanības koncentrācijas pazemināšanās.

Jūs jūtat, ka vairs neesat tik efektīvi, kā agrāk? Visdrīzāk, pie vainas ir bezmiega nakts. Guļot mūsu smadzenes atjauno visas savas funkcijas, kā arī saglabā jauno informāciju un dienā iegūtās zināšanas, attiecīgi, miega trūkums var novest pie zemas koncentrēšanās darbā.

3.Atmiņas pasliktināšanās.

Bezmiegs apgrūtina vajadzīgās informācijas iegaumēšanu, jo atcerēšanās veidojas un nostiprinās nakts atpūtas laikā. Un, kad šim procesam traucē miega trūkums, organisms atbildēs ar īstermiņa un ilgtermiņa atmiņas pasliktināšanos.

4.Pārēšanās.

Miega trūkums izjauc līdzsvaru starp leptīnu un grelīnu, mūsu sāta un izsalkuma hormoniem. Tāpēc pat viena bezmiega nakts var novest pie leptīna līmeņa krišanās, palielinot pārēšanās iespēju (īpaši saldumu).

5.Libido pazemināšanās.

Tā kā miega trūkumu organisms uztver kā stresu, ķermenis var sākt pastiprināti ražot stresa hormonus, līdz ar to nomācot dzimumtieksmes hormonu darbību.

6.Aizkaitināmības rašanās.

Bezmiegs un saasināta reakcija reizēm iet roku rokā, jo miega trūkums, kas palīdz kontrolēt jūsu emocionālo veselību, sajaucas ar hormoniem, kas ietekmē garastāvokli, izraisot agresivitāti.

7.Neveiklu kustību rašanās.

Ja esat pavadījuši nakti grozoties, tad no rīta sajutīsiet vieglu neprecizitāti kustībās un redzes pasliktināšanos. Starp citu, tas var kļūt par iemeslu savainojumiem darba laikā vai pārvietojoties. Pēc Nacionālās ceļu satiksmes drošības pārvaldes datiem, 83 000 autoavāriju ik gadu notiek tādu autovadītāju dēļ, kas naktī nav kārtīgi gulējuši.

Kā redziet, vienas vienīgas bezmiega nakts sekas mūsu ķermenim ir acīmredzamas - traumatisms, problēmas intīmajā dzīvē, redzes un kustību koordinācijas pasliktināšanās. Tādēļ ir tik svarīgi pareizi gatavoties nakts atpūtai, izslēdzot televizora skatīšanos un datora lietošanu pirms gulētiešanas, kā arī negatīvas informācijas lasīšanu. Labāk būtu ieiet atslābinošā vannā un paklausīties mierīgu mūziku. Jaukus sapņus!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!