Ko patiesībā mazulis vēlas jums pateikt, kad uzvedas slikti

Ko patiesībā mazulis vēlas jums pateikt, kad uzvedas slikti
Tulkojumā no mazuļu valodas…

Pirmos vārdus mazuļi sāk izrunāt apmēram 14 mēnešu vecumā un līdz divu gadu vecumam viņu vārdu krājumā ir jau ap piecdesmit vārdiem. Jāsaka gan, ka ne visi mazuļi prot izteikties jums saprotamā valodā, bet vairums no viņiem vārdu vietā izvēlas darbību. Un bieži vien tā ir ar destruktīvu raksturu.

Mēs sastādījām nelielu, bet universālu sarunvalodas vārdnīcu, kas palīdzēs jums saprast, ko patiesībā jums vēlas pateikt jūsu bērns, kad uzvedas kā mazais terminators.

Jā, es gribēju makaronus. Es redzēju, kā tu tos gatavo un tagad tie stāv manā priekšā. Tagad es tos vairs negribu. Es gribu zupu. Nesaprotu, kur ir problēma.
Skatoties uz tavu smīnu, es redzu, ka tu nenovērtē šo situāciju pietiekami nopietni, bet TĀS NAV TĀS ZEĶES, KURAS ES GRIBĒJU.

Es dzirdēju, ka tu pateici sliktu vārdu. Lieliski, tagad es to atkārtošu vēl un vēl. Paldies, tu esi lieliska skolotāja! Nepalīdzi man. Es pats tikšu galā. Jā, es vēlos vilkt bikses galvā – kā cepuri. Tā es sevi šodien redzu. Nesmejies par mani!
Paskaties man acīs. Es nesēdīšos autokrēslā, pirms nebūšu uzsācis histēriju. Gribi pārbaudīt, cik skaļi varu kliegt? Jā, es piedāvāju tev otiņu, bet netaisījos to atdot. Protams, es raudu. Viss, zīmēšana izbojāta. Nē, es negribu to otiņu tagad, es gribēju, lai tu nebūtu to paņēmusi tad, pirmoreiz. Visa diena sabojāta!

Es vēlos tevi brīdināt, pirms mēs ejam tikties ar taviem un maniem draugiem: man šodien nav noskaņojuma dalīties ar savām rotaļlietām!
Tagad es zinu vārdus “penis” un “vagīna”. Paldies tev! Nevaru sagaidīt, kad varēšu izstāstīt omei. Un kaimiņiem. Un pārdevējai veikalā. Man tā patīk izrunāt jaunus vārdus un lepoties ar savām zināšanām!

Es redzu, ka vēl ir tumšs, bet zinu, ka jau ir rīts. Tā ka, mīļā, lien ārā no gultas, iesim likt puzles. Kurā es tāds iedzimis? Sevī, mīļā, sevī. Vēl uzlikšu kronīti un uzvilkšu gumijniekus. Un tad došos pastaigā. Nē, es nenosaldēšu dibenu, paldies par rūpēm.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!