Kā pievilināt miegu? Vecākiem par bērna gulēšanas ieradumiem

Kā pievilināt miegu? Vecākiem par bērna gulēšanas ieradumiem

Mazuļiem ir labi jāizguļas, lai enerģija, spēks un možs gars būtu pietiekoši visiem dienas darbiem. Labam bērna miegam ir savi noteikumi - pārdomāts dienas ritms, gulētiešanas noteikumi ģimenē, nenovērtējams kopā būšanas laiks iemigšanas rituālos. Tas palīdzēs bērnam viegli aizmigt un labi izgulēties.
Bērniem miegs ir nepieciešams enerģijas atjaunošanai, viņiem veidojas savs nomoda un gulēšanas ritms, kas - ar vecāku palīdzību - var kļūt par lielisku ieradumu.
Lai tā būtu, vecākiem jāpievērš uzmanība bērna dienas ritmam un veicamajām aktivitātēm - no rīta ieteicams aktīvākas nodarbības, pirms miega mierīgākas. Ja nepieciešams, jāpalīdz bērnam iemigt, izveidojot gulētiešanas un iemigšanas rituālus, pamanot faktorus, kas var traucēt bērna miegu.

Lai gulēšana būtu laba, dienas noslēgumu ieteicams organizēt pavisam mierīgu un nemainīgu - ar mantu sakārtošanu, mazgāšanos, zobu tīrīšanu. Tad var sekot vakara pasaciņas klausīšanās, kopēja grāmatu lasīšana un klausīšanās, šūpuļdziesmu dziedāšana un klausīšanās. Bērnu psihiatre un miega ārste Ija Cimdiņa uzsver, ka pasaku stāstīšana, lasīšana un klausīšanās ir lielisks rituāls, jo palīdz bērnam iemigt, bet nenovērtējams ir laiks, ko vecāki pavada kopā ar bērnu.
Ja bērns niķojas, raud, nevar mierīgi aiziet gulēt, tad tas nozīmē, ka viņš ir stresā un pārguris.
Viens no ārstes ieteikumiem ir aiziet gulēt laicīgi. Eiropā bērni dodas pie miera ļoti agri - septiņos astoņos vakarā.
Bērna dienas cēliens ir garš un notikumiem bagāts, tāpēc svarīga ir pietiekama un kvalitatīva atpūta.

Gulētiešanas noteikumi ģimenē

Vecākiem kopā ar bērniem jāveido zināmi noteikumi, tos nedrīkst pārkāpt, lai gulētiešana neizvērstos par jaunu likumu ieviešanas pasākumu.

Daži noteikumi:

  • Nemainīgs gulētiešanas laiks.
  • Cik un kādas rotaļlietas, grāmatas drīkst ņemt līdzi gultā.
  • Nekādu zilo ekrānu stundu pirms miega!
  • Kad bērns ir gultā, tiek izslēgts lielais apgaismojums, atstāta degam naktslampiņa vai gaisma izslēgta pilnībā, ja bērns labāk vēlas aizmigt tumsā.
  • Lai bērns justos drošībā, atstāj atvērtas bērna guļamistabas durvis; ja nepieciešams, bērns var jūs pasaukt.
  • Ja bērns pamostas naktī un vēlas gulēt kopā ar vecākiem, to nedrīkst pieļaut. Vecākiem bērnu jāpavada atpakaļ uz viņu guļvietu un jāpalīdz aizmigt.
Avots: draugiem.lv

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!