Kā pasargāt augus un stādus no karstuma

Kā pasargāt augus un stādus no karstuma

Pie mums ir iestājies gandrīz tropisks karstums. Kā no tā pasargāt augus un stādus, stāsta dārzkopis Andrejs Tumanovs.M.o<

1.Siltumnīcas līdz galam vaļā

Tas ir obligāts nosacījums, lai pasargātu stādus no karstuma - šobrīd gurķi un tomāti ar visu sparu veido augļus, un lieks mitrums tiem galīgi nav vajadzīgs, citādi agrīna fitoftora un pelēkā puve ir nodrošinātas. Tādēļ jānodrošina maksimāla vēdināšana. Neaizveriet vēdlodziņus un durvis siltumnīcās, lai viss ir atvērts - naktī temperatūra nenokrītas tik zemu, lai gaiss kļūtu auksts. Starp citu, ja siltumnīcā tomātiem aizmetņi slikti veidojas, arī pie tā vainojams pārlieks mitrums un slikta vēdināšana. Pie augsta mitruma putekšņi kļūst irdeni, slikti birst no putekšņu maisiņiem, un rezultāts ir slikti aizmetņi. Noteikti vēdiniet siltumnīcu un vismaz reizi nedēļā viegli sapuriniet krūmus.Pēc tam, kad esat tos sapurinājuši, lai augi apputeksnētos, veiciet mitrinošu laistīšanu un uz brīdi pieveriet vēdlodziņus. Vislabāk to darīt no 12:00 līdz 14:00. Gurķu dobēs vislabāk veikt pilienveida laistīšanu ar savām rokām: plastmasas pudeles korķītī izduriet dažus caurumiņu, bet pudeles dibenu nogrieziet. Iespraudiet pudeli ar korķi uz leju zemē un ielejiet tajā ūdeni. Tas lēni iesūksies augsnē un mitrinās gurķu saknes, kamēr jūs paši esat darbā.

2.Urbjam caurtekas

Kāds mans paziņa veica ļoti pareizu, un, galvenais, ekonomisku laistīšanu: karstā laikā viņš urba kaut ko līdzīgu caurtekai pie lielo koku saknēm apmēram pusmetru dziļumā, un šajā caurtekā ielēja pusspaini ūdens. Pēc lapu vainaga perimetra viņš izurba 4-5 tādas caurtekas. Tas palīdz nodrošināt augu saknes ar mitrumu uz ilgu laiku, un, galvenais, nav jālej daudz ūdens - pa pusspainim katrā caurumā. Caurteku pēc tam apklājiet ar mulču, lai ūdens neiztvaikotu. Tāda laistīšana karstumā pietiks ilgam laikam, jo mitrums neiztvaiko, bet saknes saņem ūdeni tik, cik tām nepieciešams.

3.Mulčējam dobes

Parastajiem augiem dobēs, tostarp arī sakņaugiem, ir nepieciešama ne pārāk dziļa, bet bieža laistīšana. Ja neiznāk dobes apliet ik pārdienas, tad brīvdienās kārtīgi salejiet zemi un iemulčējiet izžāvētu pļauto zāli, kūdru vai kompostu - tas pasargās augus no karstuma. Es bieži laistu arī dienā, lai gan zinu, ka tas nav pareizi, - saka Andrejs Tumanovs. - taču, kad atbrauc pa dienu, neko darīt, ķer pēc lejkannas un uz priekšu, dobēs iekšā. Galvenais pēc tam ir augsni labi uzirdināt un mulčēt. Tādā veidā laistīšanas pietiks ilgākam laikam.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!