Kā pasargāt apavus no sāls: vienkāršas receptes ādai, zamšādai un nubukam

Kā pasargāt apavus no sāls: vienkāršas receptes ādai, zamšādai un nubukam

Kad ielas ir apledojušas, komunālie dienesti bagātīgi apstrādā tās ar sāli, kas sajaukta ar smiltīm. Tomēr šī sniegainā putra ne tikai apgrūtina pārvietošanos, bet turpina sarežģīt mums dzīvi, arī pārnākot mājās.

Sāls saēd jebkuru dabisko materiālu. Nožūstot, sniegotais slapjums atstāj uz mūsu apaviem neglītus sāls traipus, kurus notīrīt nemaz nav tik viegli (sevišķi no zamšādas). Mēs jums pastāstīsim, kā notīrīt sāli no apaviem, lai jūsu mīļākie zābaciņi kalpotu pēc iespējas ilgāk.

  • 1.Ienākot no āra, ādas apavus uzreiz noskalo ar siltu, bet ne karstu, ūdeni. Pēc tam notraipītās vietas aptin ar papīra dvieli vai tualetes papīru un noliec apavus žāvēties. Sāls sāks uzsūkties papīrā. Izžuvušos zābakus iezied ar bērnu krēmu.
  • 2.Likvidēt sāls švīkas palīdzēs arī 9% etiķa šķīdums. Sajauc etiķi ar ūdeni attiecībā 3:1 un ar šo līdzekli notīri netīrās vietas.
  • 3.Rīcineļļa - populārs tautas līdzeklis cīņā ar sāls traipiem. Notīrītus un izžāvētus apavus apstrādā ar rīcineļļā samērcētu lupatiņu. Ja baltie traipi nepazūd, atkārto procedūru. Pēc tam ar sausu birstīti “izķemmē” zamšādu.
  • 4.Zamšādas apavi izskatās efektīgi, taču kopt tos ir sarežģītāk. Lai notīrītu zamšādas apavus, katliņā uzvāri ūdeni un paturi apavus kādu laiciņu virs tvaikiem.
  • 5.Līdzeklis zamšādai un nubukam. Sajauc 1 ēdamkaroti ožamā spirta ar 1 glāzi silta ūdens. Ar šajā šķīdumā samērcētu švammīti noberz netīrās vietas. Kad virsma būs nožuvusi, apstrādā to ar speciāli zamšādai paredzētu gumijas birstīti.

Tagad, kad tavi apavi ir atguvuši savu lielisko izskatu un sāls traipi ir likvidēti, apstrādā tos ar speciālu piesūcinošo krāsu. Tā palīdzēs izlīdzināt apavu krāsu un pārklās tos ar ūdensnoturīgu plēvīti. Gludai ādai izvēlies līdzekļus uz dabiskā bišu vaska bāzes, bet nevis uz silikoniem, kas bojā apavus ne mazāk par sāli. Zamšādai un nubukam derēs kopjošie līdzekļi spreja veidā.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!