Kā atdzīvināt vecās sēklas?

Kā atdzīvināt vecās sēklas?

Šogad ar sēklām ir īsta neraža. Sēju 2017, 2018, 2019. gada sēklas, bet nevienas neuzdīga. Īpasī problēma bija ar papriku. Problēmu atrisināju vienkārši. Es devos uz veikalu un nopirku visskaistāko papriku. Tad savācu no pipariem sēklas un iesēju kastītē. Dzinumi jau parādījās pēc pusotras nedēļas! Ko sēklu ražotāji dara ar sēklām, lai tās neuzdīktu, nav skaidrs. Galu galā tie paši pipari var izdīkt piektajā vai sestajā gadā bez jebkādām problēmām. Gurķi var izdīkt vēl vēlāk. Izdaram secinājumu – ir jābūt savām sēklām, un nebūt atkarīgiem no negodīgajiem tirgotājiem. Bet kamēr nav pašiem savu sēklu, kaut kā jāatdzīvina nopirktās, lai nepaliekam bez ražas.

Mērcējiet vecās sēklas stimulējošos līdzekļos, piemēram, Epin vai Cirkonā. Jā neuzticaties šiem līdzekļiem, izmantojiet alvejas sulu vai ūdeņraža peroksīdu (3%), iemērciet sēklas uz 18 stundām. Tad sēklas izklāj uz mitras marles dīkšanai. Tā varēsiet atdalīt dzīvās sēklas no nedzīvajām pirms sēšanas.

Izmantojiet siena nūjiņu, tas ir, tā šķidumā iemērciet sēklas. Lai to izdarītu, piepildiet katlu ar pastāvējušu sienu un vāriet 10.minūtes. Izdzīvos tikai siena nūju sporas. Tad lieciet katlu siltā, tumšā vietā. Tiklīdz uz virsmas parādās balta plēve, mājas stimulants ir gatavs.

Uz puslitru ūdens iepiliniet 10 – 20 pilienus kampara spirtu. Šādā šķīdumā sēklas mērcē vienu dienu.

Interesantu veidu piedāvā pieredzējuši dārznieki. Ņem divas tasītes – vienu ar aukstu ūdeni, otru ar verdošu ūdeni un tur pārmaiņus iemērciet, marlē ietītas, sēklas. No šādām kontastējošām vannām var atdzīvoties pat pašas nedzīvākās sēklas. Pēc šādas vannošanas sēklas žāvē pilnīgi sausas. Pēc tam izsēj tās dobēs.

Dīktspēju var palielināt, mērcējot sēklas stipras sēklas šķīdumā, pievienojot nelielu daudzumu urīnvielas (5g uz 1 litru tējas). Pēc šadas diennakts mērcēšanas sēklas skalo tīrā ūdenī un liek dīkt mitrā marlītē vai papīra dvielītī.

Lai sagatavotu šķidumu sēklu atdzīvināšanai būs nepieciešams : sīpolu uzlējums (divas saujas sīpolu miziņu aplej ar vienu litru verdoša ūdens) + pelnu uzlējums propircijās 1 : 1. Katram litram šī maisījuma pievieno 1g kālija permanganāta, 0,3g borskābes un 5g dzeramās sodas. Maisījums ir ļoti jiftīgs, tāpēc sēklas iemērc tikai uz 5 – 6 stundām ne ilgāk!

1 tējkaroti medus atšķaida 100ml ūdens. Mērcēt līdz nokāšanai.

Neatkarīgi no izvēlētās metodes, sēklas pirms mērcēšanas stimulantos, divas līdz trīs stundas iemērc siltā ūdenī. Pretējā gadījumā sēklas sasūks pārāk daudz stimulanta šķidumu un var vienkārši izdegt.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!