Kā atbrīvoties no Kolorādo vabolēm bez ķīmijas palīdzības.

Kā atbrīvoties no Kolorādo vabolēm bez ķīmijas palīdzības.

Vienu paciņu sausā sinepju pulvera izšķīdina spainī ūdens, pievieno 100 ml 9% galda etiķa un ar šo šķīdumu apsmidzina kartupeļu lakstus.

No Kolorādo vaboļu “uzlidojuma” labi aizsargā pelni, kas palikuši pēc malkas sadedzināšanas. Kartupeļu un tomātu stādīšanas laikā ieberiet pa šķipsniņai pelnu katrā stādāmajā bedrītē un apbārstiet arī augsnes virskārtu. Kolīdz izveidojas kartupeļu krūms, veiciet otrreizēju apstrādi, negaidot, līdz parādās vaboļu kāpuri. Taču šoreiz apsmidziniet kartupeļu vagas ar pelnu šķīdumu (2 litru burka pelnu uz 10 litriem ūdens, pievienojot nedaudz saimniecības ziepju. Tad šo “koncentrātu” atšķaidiet ar ūdeni attiecībā 1:10).

Ja jūsu dārzā aug valriekstu koks, varat izmantot rudenī nokritušās šī koka lapas. Izžāvējiet tās un uzglabājiet vēsā, labi ventilētā vietā. Dārza sezonas sākumā, dienas divdesmit pirms kāpuru masveida parādīšanās, iemērciet lapas ūdenī (2 – 3 kg lapu uz 10 litriem ūdens), ļaujiet nostāvēties 1 – 2 dienas, nokāsiet un izmantojiet šo uzlējumu dārza apstrādei. Šādas apsmidzināšanas rezultātā bojā ies apmēram 80% kaitēkļu!

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!