Kā atbildēt negatīviem cilvēkiem pašam neesot negatīvam
“Ir divu veidu cilvēki, kuri tev teiks, ka tu nevari veikt pārmaiņas šajā pasaulē: tādi, kas baidās sevi izaicināt un tādi, kas baidās, ka tev izdosies.”
Rejs Goforts
Diemžēl mūsdienu pasaulē ir pārāk daudz negatīvisma, ir pārāk daudz cilvēku, kas baidās uzņemties risku, lai atrastu paši savu laimi vai tādi, kas mēģinās apturēt citus no sava mērķa sasniegšanas. Es ticu, ka katrs no mums ik pa laikam saskarās ar tādiem negatīviem cilvēkiem, ka pat nezinām, kā izturēties tādu cilvēku klātbūtnē.
Un vissliktākā daļa ir tāda, ka vairums šie negatīvie cilvēki nāk no mūsu tuvākās ģimenes un draugiem. Nav tā, ka mums nebūtu neviena darbā, kas visu laiku tenkotu, sūdzētos un izturētos kā upuris, kad viņam tiek sniegta iespēja, bet tas ir darbā.
Kad mēs beidzam strādāt, mēs vienkārši dodamies prom un koncentrējamies uz skaisto laiku, ko mēs pavadīsim ar savu ģimeni. Bet, ticiet man, nekas nav sāpīgāks kā būt kopā ar kādu, kas nepārtraukti atkārto, lai ko tu darītu, lai ko tu mēģinātu, tev nekas neizdosies.
Un tu nevari tik vienkārši aizbēgt no šiem cilvēkiem. Tu tur palies, jo tās ir arī tavas mājas, kur lai tu ietu? Tu nevari pārvākties, ja tev nav nekādu līdzekļu. Un pēc laika, esot iesprostotam tādā vietā, tu sāc ticēt viņu negatīvismam, ticēt, ka viņu vārdi ir patiesi.
Viņi patiesībā sāk tevi ievilkt savā negatīvajā pasaulē, kurā viss ir tumšs, auksts un kur saules gaisma neiespīd nekad!
Katru dienu es redzu cilvēkus, kas padodas no savu sapņu sasniegšanas tikai tāpēc, ka kāds cits teica, ka viņi neko nesasniegs. Un man ir ziņa visiem tiem negatīvajiem cilvēkiem, lai tie pārstāj demoralizēt citus! Un vēl viena ziņa tiem, kas ir iesprostoti maģiskajā aplī kopā ar šiem enerģijas izsūcējiem – lūdzu nepameties savus sapņus, lai viņi varētu tos iznīcināt jūsu pašu acu priekšā!
Kad mums apkārt ir negatīvi cilvēki, pirmā lieta, kas parādās jūsu galvās, ir aiziet prom, vienkārši aiziet prom un neveltīt viņiem neko no sava dārgā laika un uzmanības.
Bet, kā jau es teicu iepriekš, to vieglāk ir pateikt nekā izdarīt, jo reizēm mēs nevaram vienkārši aiziet, it īpaši, ja tu dzīvo kopā ar tādu personu. Tātad jautājums ir, kā sadzīvot ar viņiem un viņu negatīvismu? Pirmkārt, nevienu nedrīkst tiesāt.
Tagad daži varētu teikt: “kā tas nākas, viņi tiesā mani un citus arī!” Bet tev nevajadzētu izdarīt secinājumus par citu rīcību un jebko citu.
Vienkārši paskaties uz viņiem, viņi nav laimīgi, kad to dara, tātad tu arī nebūsi. Tev vienmēr vajadzētu paturēt prātā, ka viņu negatīvismam bija jāparādās no kaut kā, jo būtībā cilvēki ir labi un laimīgi.
Tādējādi, ja cilvēki ir nelaimīgi un negatīvi, kaut kas viņu dzīvē ir nogājis greizi. Un tāpēc tev vispirms vajadzētu izanalizēt “kāpēc” viņi ir negatīvi, jo tā varētu būt liela palīdzība. Tomēr neaizmirsti, ka ir arī cilvēki, kuri vienkārši ir negatīvi un ļauni.
Un viņi centīsies novilkt tevi lejā kopā ar viņiem, jo viņi pašiem nav izdevies būt laimīgiem. Šādi cilvēki meklē kompāniju savām ciešanām, bet tev nevajadzētu būt viņu upurim-draugam. Nekad neatļauj kādam sevi novilkt lejā vai aizgaiņāt prom tavus sapņus.
Šeit būs dažas pozitīvas domas un attieksmes maiņas, ko tu varētu izdarīt priekš sevis, lai tu būtu spējīgs piecelties un pienācīgi atbildēt uz citu negatīvismu.
Esi pacietīgs – kad nav kur aizbēgt un kad tu esi nogurusi no nepārtrauktas bēgšanas prom no cilvēka, kas izsūc tavu enerģiju, tev vajadzētu palikt pacietīgam. Iemācoties “pacietības mākslu” var palīdzēt tev tikt gala mierīgi ar visu stresu, kas nāk no citiem un tas tevi izglābs, jo neviena aizskaroša un negatīva doma nekad nevar rasties pacietīgā un nosvērta prātā.
Saskati situācijas pozitīvo pusi – domāts, ka tev ir jāatrod sev mācība visā situācijā, kad tu esi iesprostots kopā ar negatīvu personu. Varbūt jūs abi esat līdzīgāki nekā tev šķiet, tātad tā var kļūt par “acis atverošu” situāciju.
Esi līdzjūtīgs – pamēģini atrast un saprast iemeslu visam negatīvismam, ko šī persona uz tevi izliek. Tam ir kaut kur jārodas, kāda vieta šajā cilvēkā var būt ļoti sagrauta. Mēģini palīdzēt viņiem vai tikai saprast viņus savam paša mieram jūsu prātā.
Analizē sevi – saskati, kāpēc tevi vispār sāpina viņu izteiktie vārdi. Iedziļinies pats savā būtībā, kāpēc tu juties tik aizskarts ar viņu negatīvismu. Ja tu biji tik nosvērts un pozitīvs kā tev šķita tu biji, nekam no tā, ko viņi teica, nevajadzēja tevi sāpināt.
Mēģini palīdzēt – tikai, ja to lūdz, tu vari piedāvāt savu viedokli, lai varētu tikt galā ar problēmu. Ja esi piedzīvojis ko līdzīgu viņu sāpēm, tiem, kas nepārtraukti sūdzas, tiem, kas visu laiku ir negatīvi, tikai tad tu vari būt spējīgs piedāvāt kādu palīdzību vai norādi, ko viņiem saredzēt un pārstāt meklēt iemeslus viņu pašu nelaimei citos.
Vienmēr atceries, ka tev nevajadzētu izteikt savas domas, lai mēģinātu mainīt viņu domas, tas tikai novedīs pie lielāka negatīvisma.
Esi pacietīgs un līdzjūtīgs un runa tādā veidā, lai tavi vārdi varētu palīdzēt viņiem saprast, ka ir arī labā puse viņu dzīvē un viņi varētu pamēģināt izbaudīt to, ja pārmaiņu pēc viņi kļūtu pozitīvi.