Japāņu ārsts, kuram ir 105 gadi: „Kundzītes, pietiek sēdēt uz diētām un gulēt! Lai ilgi dzīvotu…
Austrumi tā ir pasaules gudrības krātuve. Vienmēr esmu cienījusi Japānu un tās iedzīvotājus, taču Šigeaki Hinohara mani vienkārši satrieca. Viņš nodzīvoja laimīgus 105 gadus un strādāja klīnikā līdz pat pēdējai dienai. Tādu viedo nav bijis sen, un diez vai mēs tādus sastapsim tuvākajā nākotnē. Viņa ieteikumi laimīgai dzīvei ir viegluma, vienkāršības un nebeidzamas žēlsirdības pilni. Lasi daktera Hinoharas ieteikumus un mācies. Laimīgas dzīves noslēpumi.
1. Priecājies!
Prieka sajūta dod vairāk labuma, nekā miegs un ēdiens. Lūk, kā par to raksta dakteris Hinohara: ”Cilvēks saņem enerģiju ne tikai no miega vai ēdiena, bet arī no jautrības. Atcerieties, bērnībā, kad mums bija jautri, mēs aizmirsām pat paēst, un arī miegu mums nevajadzēja. Pieaugušajiem ir tāpat. Nav jānomoka savu ķermeni ar nežēlīgiem miega un ēšanas režīmiem.”
2. Ēd pareizi!
Japāņu ilgdzīvošanas noslēpums ir mērenība ēšanā. Tasīte kafijas no rīta, piens vai apelsīnu sula ar olīveļļu – lūk, arī visas brokastis. Pusdienas var izlaist vai minimalizēt. Ja esi aizņemts ar derīgu darbu, ēdiens tev nav vajadzīgs.Vakariņās labāk ēst dārzeņus, zivis ar rīsiem. Gaļas lietošana jāierobežo. Divas reizes nedēļā pa 100 gramiem būs pilnīgi pietiekami, uzskata dakteris.
3. Plāno uz priekšu.
Pieraksti piezīmju blociņā nākotnes plānus. Domas materializējas – kad domā par nākotni, nav laika atskatīties pagātnē un raizēties par problēmām.
4. Izplati zināšanas.
Šigeaki Hinohara ir lasījis vismaz 150 lekcijas gadā. Katras lekcijas ilgums – līdz pusotrai stundai, un visu šo laiku viņš ir stāvējis kājās.
5. Ārsti nevar izārstēt visu!
Ja ārsts iesaka jums nodot kaut kādas analīzes vai veikt operāciju, pajautājiet viņam, vai viņš to pašu ieteiktu saviem bērniem, sievai vai citiem radiniekiem. Šim daktera apgalvojumam ir stingrs zemteksts. Komerciālā medicīna vairs nav panaceja. Kāpēc cilvēkam liekas ciešanas, ja tā viņu nespēj izārstēt? Reizēm iemīļots skaņdarbs vai dzīvnieciņš palīdz labāk, nekā pieredzējuši ārsti.
6. Nežēlo sevi!
Fiziska slodze ne vienmēr jāveic sporta zālē. Pastaigas, velosipēds, lifta vietā kāpnes – tas ir daudz labāk, nekā nekas.Dīvāns – niknākais ienaidnieks, atpūsties vajag aktīvi. Savos 105 gados Hinohara, pārkāpjot uzreiz divus pakāpienus, lika strādāt saviem muskuļiem.