Japāņu ārsts, kuram ir 105 gadi: „Kundzītes, pietiek sēdēt uz diētām un gulēt! Lai ilgi dzīvotu…

Japāņu ārsts, kuram ir 105 gadi: „Kundzītes, pietiek sēdēt uz diētām un gulēt! Lai ilgi dzīvotu…

7. Lasi!

Atrodi savu iedvesmas grāmatu. Lai tā palīdz noteikt tavu mērķi dzīvē. Dakteris iesaka Roberta Brauninga „Abatu Fogleru”: „Ir jāizvirza sev lieli mērķi mākslā un dzīvē. Ja jūs grasāties uzzīmēt riņķi, tam jābūt tik lielam, lai to nevarētu uzzīmēt līdz mūža galam. Mums ir redzama tikai daļa no šī riņķa – loks, bet pārējais ir ārpus mūsu redzamības un mūsu dzīves.”

8. Sāpes vēl nav spriedums!

Mūsdienu slimnīcās ir jābūt vairāk jautrības: mūzikas, deju, dzīvnieku. Mākslas terapija palīdz labāk par zālēm. Pārslēdz uzmanību no sāpēm uz kaut ko interesantu, uzreiz aizmirsīsi par sāpēm.

9. Pārvērtē vērtības.

Dzenoties pēc materiālas pārticības, cilvēks aizmirst par galvenajām lietām – mīlestību, rūpēšanos, žēlsirdību. Gudra cilvēka vārdi par to: „Atcerieties – neviens nezina, kad pienāks viņa stunda. Sev līdzi visu neaiznesīsi.”

10. Zinātne kā māksla.

Cilvēkam nav iespējams palīdzēt ar zinātniskām formulām un pārgudrām frāzēm. Slimības ir cieši saistītas ar cilvēka dvēseli. Cilvēki ir dažādi, un pieejai ārstēšanai arī jābūt individuālai.

11. Esi gatavs negaidītajam.

Mūsu ķermenis spēj paveikt neiedomājamas lietas. Šigeaki Hinohara pastāstīja interesantu stāstu par to, kā viņš nonāca gūstā un paļāvās tikai uz saviem spēkiem. Mīlestība un cieņa pret savu ķermeni palīdzēs pārvarēt jebkurus fiziskos pārbaudījumus.

12. Atrodi skolotāju.

Atrodi atdarināšanas cienīgu paraugu. Un visiem spēkiem centies viņu pārsniegt. Hinoharas autoritāte bija viņa tēvs, vēlāk viņš iedvesmojās no citām personībām: ”Kad es nonāku grūtā situācijā, es cenšos iztēloties, ko šie cilvēki darītu manā vietā.”

13. Dzīvot ilgi – tas ir brīnišķīgi!

Baudi katru dzīves minūti, katru dzīves mirkli. Lai katra jaunā diena būtu labāka par iepriekšējo. Atceries par citiem, pēc 60 gadiem palīdzi visiem iespēju robežās. Nevajag prasīt neko pretī. Tas, ka esi dzīvs, arī ir visaugstākais atalgojums.

Doktors Šigeaki Hinohara no dzīves aizgāja 2017. gada 18. jūlijā. Viņš bija Tokijas Starptautiskās Svētā Lūkasa klīnikas prezidents un līdz pat mūža pēdējai dienai turpināja pieņemt pacientus. Viņa bloknotā lappuses bija aizpildītas piecus mēnešus uz priekšu. Viņam bija 105 gadi. Cilvēks ar lielo burtu! Lai gaiša viņa piemiņa! Nepieradušam ilgas un pilnvērtīgas dzīves noslēpumus ir grūti izprast, vēl jo grūtāk sekot tiem. Bet tieši tajos jau arī ir laimīgas dzīves būtība.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!