Kā atbrīvoties no galvassāpēm, nelietojot medikamentus

Kā atbrīvoties no galvassāpēm, nelietojot medikamentus

<Galvassāpes ir vienas no nepatīkamākajām sāpēm. Tās traucē strādāt un rada lielu diskomforta sajūtu. Galvassāpju cēloņi var būt dažādi, sākot no dehidrācijas līdz pat stresam un alerģijai.

Lai atbrīvotos no galvassāpēm, mēs vienmēr steidzīgi meklējam pretsāpju medikamentus, taču galvassāpes var novērst arī nelietojot medikamentus.

1. Ūdens

Pirmais, kas būtu jādara, sajūtot mazākās galvassāpju pazīmes jāiedzer ūdens. Dehidrācija ir izplatīts galvassāpju cēlonis. Šeit runa iet ne tikai par konkrētajā dienā uzņemto ūdens daudzumu, bet jūsu regulāro ūdens patēriņu. Dehidrācija var izraisīt arī nervozitāti un spazmas.

Lai dehidrācijas gadījumā cīnītos ar galvassāpēm, ūdens jums ir jādzer ilgstoši – no pusstundas līdz pat 3 stundām.

2. Kurkuma

Dabiskais antibiotiķis ir kurkuma, jo tā satur pretiekaisuma savienojumus un antioksidantus. Galvassāpju gadījumā kurkuma spēj mazināt iekaisuma procesus, kas kļuvuši par galvassāpju iemeslu. Ja jums nepatīk kurkumas garša, to ir iespējams iegādāties arī kapsulu veidā.

3. Vītola miza

Lielisks dabiskais prestāpju līdzeklis ir vītola miza, jo tā satur salicīnu, kas ir savā ziņā “radinieks” aspirīnam. Mūsu senči mēdza košļāt vītola mizu, lai atbrīvotos no galvassāpēm, mazinātu drudzi un ārstētu iekaisumu. Mūsdienās to var iegādāties kapsulu veidā.

Ņemiet vērā, ka vītolu mizas iedarbība ir spēcīga, jo līdzinās aspirīna iedarbībai, tāpēc tā var izsaukt blakus parādības. Atcerieties, ka to nav ieteicams lietot ilgstoši vai kopā ar citiem pretsāpju medikamentiem, kā arī to nav atļauts lietot bērniem.

5. Kofeīns

Sen zināms fakts, ka kafija galvassāpju gadījumā var palīdzēt, tieši tādēļ kofeīns ir viela, kas atrodama ne vienā vien medikamenta sastāvā.

Tāpat jāteic, ka strauja atteikšanas no kofeīnu saturošiem dzērieniem var izraisīt galvassāpes, jo no regulāras kofeīna lietošanas organismam veidojas atkarība.

Jā vēlies atteikties no kafijas dzeršanas, tad dari to pakāpeniski un nedari to dienās, kad mokies ar galvassāpēm.

6. Krustnagliņas

Ja apēdīsi pāris krustnagliņas vai ar krustnagliņu eļļu iesmērēsi deniņus, atbrīvosies no galvassāpēm. Krustnagliņas ne tikai mazina galvassāpes, bet arī ārstē iekaisuma procesus organismā.

7. Aukstuma kompreses

Vecā labā aukstuma komprese spēj darīt brīnumus – tā sašaurina asinsvadus un mazina iekaisumu. Reizēm pietiek tikai ar aukstu kompresi, un galvassāpes pazūd. Tāpat kompresi var lietot kopā ar citiem pretsāpju līdzekļiem.

Noteikti padalies ar šiem padomiem arī ar saviem draugiem! Ja esi ievērojis, kas Tev palīdz atbrīvoties no galvassāpēm raksti komentāros!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!