“Es satiku savu pirmo mīlestību - un jūtas uzplauka no jauna. Bet esmu precējusies, ko darīt?
Man tolaik bija 24, un es ticēju vēl princim baltā zirgā, seksam tikai pēc kāzām un mīlestībai uz visu mūžu. Man bija attiecības ar kādu puisi. Vairumam cilvēku tās liktos dīvainas: mēs sarakstījāmies katru dienu, bieži tikāmies, mēdzām būt viens pie otra mājās. Bet es viņam vairākas reizes atteicu tuvību, un starp mums nekā nebija. Vēlāk es vairs nebiju pret to un skaidri to liku saprast. Taču puisis vienkārši izvairījās no šīs tēmas. Kādu dienu mēs parunājāmies, un viņš lika man saprast, ka nekas nebūs. Bija ļoti sāpīgi un aizvainojoši. Es pārcēlos uz citu pilsētu. Tur es iepazinos ar savu nākamo vīru, pēc 2 mēnešiem viņš aizveda mani pie saviem vecākiem, bet pēc tam mēs apprecējāmies. Es aizbraucu līdzi vīram uz otru valsts galu, kur nav ne radu, ne draugu. Un man likās, ka viss ir lieliski. Pēc pusotra gada mums piedzima meita, bet vīrs mūs ar bērnu atstāja vienus, visādi novēršoties no pamperu un bērnu rotaļu lietām.
Pēc 5 mēnešiem es neizturēju un aizbraucu pie mammas uz savu dzimto pilsētu, kur satiku to pašu puisi (visu šo laiku mēs sazinājāmies kā draugi). Mēs sapratām, ka jūtas nav zudušas. Mūs velk vienu pie otra. Viņš nožēloja, ka tā ir rīkojies, - gribējis man parādīt, cik sāpīgi var būt, kad tevi atraida. Bet es pārstāju tikties, nesapratu un aizbraucu. Mēs saskūpstījāmies. Vairāk gan es neatļāvos. Bet pēc tam aizbraucu pie vīra. Tagad mēs zvanam viens otram un sarakstāmies, bet par jūtām runājam reti - sāp abiem. Kad es viņu redzu, man gribas viņu skūpstīt, apskaut un ne tikai. Es skumstu pēc viņa. Taču neko nevaru...jo man ir ģimene. Man nav tiesību salauzt dzīvi manam dārgākajam cilvēkam - manai meitiņai.
Ko darīt? Kādēļ tas viss pēc tik ilga laika? Un tomēr, kas tā mīlestība tāda ir?
Tamila, 28 gadi.
Kas tā mīlestība tāda ir?.. Labs jautājums! Mūsu galvās ir tik daudz priekšstatu, uzstādījumu, ilūziju, uz kurām balstoties, mēs cenšamies izveidot attiecības. Bet mēģināsim izprast jūsu shēmas.
Vispirms uzstādījums, ka pārgulēt ar mīļoto - tas nav priekš jums, nedeva jums iespēju tuvībai. Nu ko, samērā dzīvotspējīgs uzstādījums. Un vairs nemaz nav tik svarīgi, kādu iemeslu pēc jūsu mīļotais nesaprata jūsu mājienus vēlāk. Iespējams, ka tās bija atraidījuma sāpes, bet varbūt jūs aizskārāt viņa vīrišķo pašlepnumu, un viņā pamodās aizvainojums un lepnums. Svarīgi ir tas, ka gan jūs, gan viņš šajā situācijā nespērāt soli pretim viens otram. Beigās nepateiktie vārdi noveda pie tā, kas ir šobrīd.
Taču tajā pašā laikā jūs izdarāt diezgan apzinātu izvēli - jūs apprecaties un dzemdējat bērnu. Ceru, ka jūs to nolēmāt labprātīgi un jūtot pret izvēlēto cilvēku vismaz kaut kādas jūtas. Ja tas tā nav, tad par izdarīto izvēli atbildība tāpat ir jānes. Tikai pieņemt šādu izvēli jūsu situācijā ir daudz sarežģītāk.
Jūsu vīrs nebija gatavs bērna piedzimšanai un attālinājās. Tā rīkojas daudzi jaunie tēvi. Tas nav ne slikti, ne labi, tas vienkārši ir jūsu dzīves fakts ar šo cilvēku.
Un tomēr jūs pie viņa atgriezāties. Kādēļ? Vai jūs uzskatāt, ka divi nelaimīgi cilvēki spēs padarīt laimīgu kādu citu?
Iespējams, jūsu vīrs pret jums kaut ko jūt. Bet jūs? Un vai ciešanu nomākta māte spēj radīt apstākļus laimīgai bērnībai? Es domāju meitu. Necienot un nemīlot vienam otru, jūs esat gatavi saglabāt ģimeni viņas dēļ? Bet vai viņa izturēs tādu slogu? Tā bērnam ir pārāk smaga nasta.
Jums šobrīd ir jāatbild sev uz galveno jautājumu, un tā nav vienkārša izvēle: kurš?
Ar kuru no šiem diviem vīriešiem jūs vēlaties palikt? Un kurš no viņiem padarīs laimīgu jūs un jūsu meitu?
Asinsradniecībai šeit nebūs nozīme. Jo tad, kad ir laimīga sieviete, laimīgs ir arī viņas bērns. Un otrādi!
Izvēle ir sarežģīta, bet to nediktē tikai laulības pienākumi. Arī patēvi mēdz būt mīlošāki par īstajiem tēviem. Viss atkarīgs no jūsu lēmuma. Noturīgais jēdziens, ka miesīgs tēvs ir labāks un dos vairāk, var nenostrādāt. Pajautājiet sev: bet kur ir jūsu izvēle?