Desmit interesanti fakti par princesi Diānu, kuri parāda to, kāda ietekme viņai bijusi visā pasaulē

Desmit interesanti fakti par princesi Diānu, kuri parāda to, kāda ietekme viņai bijusi visā pasaulē

2018. gada 31. augustā pagāja 21 gads kopš tautā mīlētās princeses Diānas nāves. Sieviete, kuru sauca par “tautas siržu karalieni”.
Princese Diāna traģiski gāja bojā 1997. gadā. Viņai bija tikai 36 gadi!
Jau divdesmit gadu vecumā Diāna Spensere kļuva par britu tautas nacionālo dārgumu. Tas notika pēc tam, kad viņa apprecējās ar princi Čārlzu.
Viņu nemierīgā laulība galu galā izjuka, pārvēršot karalisko pāri par regulāru tabloīdu pirmās vietas apmeklētāju. Tomēr neskatoties ne uz ko, arī pēc šķiršanās Diāna bija un palika par paraugu daudziem cilvēkiem. Viņas neparastais stils diktēja jaunākās modes tendences, bet piedalīšanās labdarības pasākumos izraisīja nebeidzamu sajūsmu.
Aplūkojiet princeses Diānas dzīvi, lai vēlreiz atcerētos, kāda brīnišķīga sieviete un māte viņa bija!

Desmit fakti par Lēdiju Dī, kas pierāda viņas ietekmi visā pasaulē

1. Diāna Frēnsisa Spensere dzimusi 1961. gada 1. jūlijā kā trešā meita aristokrātiskajā Spenseru ģimenē. Viņas brālis, grāfs Spensers, atmiņās raksta, ka pat kā maza meitene viņa bijusi “neticami drosmīga”.

2. Skolā nākamā princese cieta neveiksmi, divreiz nespējot nokārtot izlaiduma eksāmenus. Tomēr Diānai bija sajūta, ka viņai lemts kaut kas krietni svarīgāks. Lūk, ko viņa teica dokumentālajā filmā “Diana: In Her Own Words”: “Es zināju, ka mani dzīvē gaida kaut kas daudz dziļāks. Es vienkārši staigāju pa bēgumu un gaidīju, kad nāks paisums.”

3. Pirms kļūt par prinča Čārlza sievu, Diāna strādāja par audzinātāju. Līdz laulībām viņa īrēja dzīvokli kopā ar trim dzīvokļa biedrenēm. Strādāja nepilnas dienas bērnu dārzā vienā no Londonas rajoniem – Pimliko.

4. Pirmo reizi Diāna iepazinās ar princi Čārlzu 1977. gadā, kad viņai bija tikai 16 gadi. Tajā laikā princis satikās ar viņas vecāko māsu. Viņu romāns sākās trīs gadus vēlāk, kad nākamā princese atnāca paskatīties, kā Čārlzs spēlē polo Balmoralas pilī. Pirms kāzām Čārlzs un Diāna bija tikušies vien 13 reizes.

5. Viņu pasakainā kāzu ceremonija piesaistīja milzīgu preses un sabiedrības uzmanību. Ceremoniju vēroja 750 miljoni cilvēku visā pasaulē! Tomēr vēlāk Diāna aprakstīja savu kāzu dienu kā “sliktāko dienu manā dzīvē”.

6. Nākamajā vasarā Diāna dzemdēja pirmo dēlu – Viljamu Arturu Filipu Luiju. Otrais dēls – Henrijs Čārlzs Alberts Deivids vai “Harijs” pasaulē nāca 1984. gada 5. septembrī. Viņas dēli savu māti atceras kā mīlošu, draisku un “neformālu”.

7. Princese Diāna ātri kļuva par populāru starptautiski atzītu figūru. Savā vizītē uz ASV 1985. gadā viņa piesaistīja vispārēju uzmanību ar deju, kuru nodejoja Baltajā namā ar aktieri Džonu Travoltu.

8. Bet karaliskajā laulībā, kas bija lemta neveiksmei jau no paša sākuma, attiecības laulāto starpā kļuva aizvien sliktākas. Čārlzs, kā runāja, turpināja tikties ar savu tagadējo sievu Kamillu Pārkeri – Boulzu, ar kuru viņam bija attiecības jau pirms laulībām ar Diānu. Princese Diāna teica: “Šajā laulībā mēs bijām trīs, bet man pūlis nepatīk.” Pāris oficiāli pašķīrās 1992. gadā, bet laulība tika šķirta 1996. gadā. Pēc kāda laika Diāna publiski izstāstīja par šķiršanās iemesliem, atklāti runājot par vīra neuzticību, par savu cīņu ar bulīmiju, depresiju un noslieci uz pašiznīcināšanos.

9. Pēc šķiršanās ar Čārlzu, Diāna pilnībā nodevās labdarībai. Viņa kļuva par galveno AIDS slimnieku aizstāvi, bezbailīgi spiežot tiem rokas bez cimdiem. Princese Diāna bieži tika redzēta arī Royal Marsden Hospital, kura ir specializējusies vēža ārstēšanā.

10. Gan laulības laikā, gan pēc šķiršanās, Diāna bija viena no visvairāk fotografētajām sievietēm pasaulē. Viņa regulāri ceļoja un tikās ar daudzām slavenībām – Māti Terēzu, Nelsonu Mandelu, Pāvestu Jāni Pāvilu II. Eltons Džons kļuva par Diānas tuvu draugu.

1997. gadā Lēdija Dī sāka tikties ar Dodi al Fajedu, ēģiptiešu miljonāra dēlu. Šī paša gada 31. augustā, cenšoties aizbēgt no paparaci, Diāna kopā ar savu mīļoto un autobraucēju Henriju Polu gāja bojā auto katastrofā Parīzē. Pēc Lēdijas Dī traģiskās nāves, toreizējais Lielbritānijas premjerministrs Tonijs Blērs publiski nosauca viņu par “visas tautas princesi”. Globālās sēras un neticamais cilvēku daudzums Diānas bērēs uzskatāmi pierādīja šo vārdu pareizību.

Šodien Diānu joprojām mīl un atceras par to, ka viņa vienmēr centās palīdzēt citiem. Reiz viņa teica: “Dariet labus darbus, negaidot pateicību, jo kādreiz var gadīties tā, ka kāds jums atdarīs ar to pašu!” Interesanti, ko princese Diāna darītu tagad? Ierakstiet savu versiju komentārā!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!