Banāna un kanēļa tēja bezmiegam

Banāna un kanēļa tēja bezmiegam

Ja pāc grūtas, saspringtas dienas, jūti, ka arī nakts būs tāda pati un miegs nenāks ne lūdzams, alternatīvā medicīna iesaka kādu stundu pirms naktsmiera baudīt viegli pagatavojamu banāna un kanēļa tēju. Banāns, ne tikai mīkstums, bet jo vairāk – miza, ir bagātīgs magnija un kālija avots. Kā zināms, šīs minerālvielas ļoti labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, kā arī gādā par saspringtu muskuļu atslābināšanu. Savukārt kanēlis veicina glikozes līmeņa stabilitāti asinīs; tas ir ļoti svarīgi, jo cilvēki ar deformētu cukura līmeni dienā jūtas saguruši un arī naktī nespēj baudīt labu miegu. Vienīgā problēma, lai pagatavotu sev šādu tēju, ir – to drīkst darīt tikai un vienīgi ar ekoloģisko banānu, jo dzērienam auglis ir jāvāra ar visu mizu, bet industriāli audzētie garāku lietošanas termiņu vārdā tiek bagātīgi apsmidzināti ar ķīmiju. Un vēl – gribi labi izgulēties, lieto tēju regulāri!

SASTĀVDAĻAS:

  • Vienu banānu ar visu mizu,
  • Šķipsnu kanēļa,
  • Vienu glāzi ūdens.

PAGATAVOŠANA:

Banānu nomazgā, nogriez abus galus un izmet, liec nelielā kastrolī, pārlej ar ūdeni un vāri desmit minūtes. Ūdeni nolej krūzē, pārkaisi ar kanēli un izdzer. Ja tīk, vari apēst arī banāna mīkstumu, kam pārkaisi kanēli, - tas ir garšīgi!

Ņem vērā!

Amerikas zinātnieku pētījumi liecina, ka aptuveni puse rietumnieku cieš no miega problēmām – sākot ar nespēju pat miegā nedomāt par darbu un problēmām ģimenē un cauru miegu kaitinoša apgaismojuma, trokšņa vai kāda cita traucēkļa dēļ, kas paša spēkiem nav novēršams, beidzot ar ieilgušām bezmiega lēkmēm, kas agri vai vēlu beidzas ar regulāru medikamentu lietošanu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!