Ja svētku laikā sasāpējies zobs: 4 paņēmieni, kā mazināt sāpes bez ārsta palīdzības

Ja svētku laikā sasāpējies zobs: 4 paņēmieni, kā  mazināt sāpes bez ārsta palīdzības

Zobs sāk sāpēt vienmēr nelaikā, taču pašā svētku svinēšanas karstumā šīs sāpes patiešām neviens negaida, turklāt arī neviens zobārsts var nebūt pieejams. Kā ātri un ar garantiju mazināt sāpes, mēs jautājām stomatologam.

Svētku laikā, sevišķi jau sagaidot Jauno gadu, visi gaida pārsteigumus, tikai ne jau tos sliktos. Bet ko darīt, ja pašā svētku karstumā zobs iesāpējies tā, ka nevari pat salātus ieēst?

Svētkos ir grūti sameklēt strādājošu ārstu, arī aptiekas ne vienmēr ir atvērtas. Taču ir izeja. Ja zobu sāpes ir ļoti stipras, var griezties pēc palīdzības pie stomatoloģiskās klīnikas dežūrējošā ārsta. Privātās klīnikas svētkos parasti nestrādā, tāpēc uzreiz labāk būtu uzmeklēt valsts iestādi.

Ja zobs par sevi liek manīt naktī un iespējas doties uz klīniku nav, tad ir vairāki vienkārši paņēmieni, kas palīdzēs mazināt sāpes.

1.Smaganu gēls

Parasti to izmanto maziem bērniem zobu šķilšanās laikā vai arī, augot gudrības zobam, tādējādi mazinot sāpes. Taču arī mūsu gadījumā tas lieliski noderēs. Uzmanīgi uzklājiet gēlu plānā kārtiņā uz smaganām ar pirkstu vai vates kociņu, un pēc uzklāšanas centieties neēst un nedzert 30 minūtes. Gēls nav jāizskalo, tas uzsūksies un uz kādu laiku mazinās sāpes.

2.Skalošana

Šim nolūkam derēs pretiekaisuma šķīdums, piemēram, hlorheksidīns. Tā sastāvā ietilpst antiseptiķis, kas ierobežo infekciozu un bakteriālu sarežģījumu attīstību. Ja zobs sāp tik stipri, ka ir parādījies iekaisums vai tūska, tad var izmantot hipertonisko šķīdumu (sālsūdens ar ne mazāk kā 3% sāls saturu). Tas izvilks no audiem iekaisuma eksudātu, kura spiediens izraisa nepatīkamās izjūtas.

3.Pretsāpju līdzekļi un antibiotikas

Šis laikam varētu būt visvienkāršākais un iedarbīgākais veids, kā vismaz uz dažām stundām mazināt zobu sāpes. Taču ir jāatceras, ka jebkuri pretsāpju līdzekļi tikai novērš simptomus, bet neārstē cēloni. Tāpēc neatliec vizīti pie stomatologa un pēc svētkiem tūlīt dodies uz poliklīniku.

4.Atteikšanās no cietiem ēdieniem

Kad zobs sāp ļoti stipri, tad cilvēks pat domāt nespēj par ēdienu. Taču, ja tas tikai nedaudz ‘’dīc’’, tad, lai nepasliktinātu situāciju, vajadzētu atteikties no cietiem ēdieniem. Noliec tālāk no sevis ledenes, cepumus, riekstus. Reizēm sāpes var pastiprināt saldumi, tāpēc tie jālieto ļoti uzmanīgi, bet labāk uz laiku tos vispār izslēgt no savas svētku ēdienkartes.

Ja zobi sāpīgi reaģē uz temperatūras svārstībām, ierobežo karstu un aukstu dzērienu lietošanu. Centies neelpot caur muti, lai aukstā gaisa plūsma lieku reizi netraumētu zobus.

Pats galvenais - atceries, ka akūtas sāpes nav jāpacieš. Mediķi tev vienmēr sniegs palīdzību, ja tavs gadījums tiešām būs neatliekams.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!