Kā ātri nomazgāt logus – pieci padomi, kas atvieglos šo uzdevumu

Kā ātri nomazgāt logus – pieci padomi, kas atvieglos šo uzdevumu

Logu mazgāšana vienmēr ir laikietilpīgs process, kas paņem daudz enerģijas. Ja tas jums sagādā grūtības, logi paliek ar netīrām švīkām un pleķiem, ir vērts izlasīt šos piecus padomus. Tie noteikti atvieglos šo procesu!

Ar ko mazgāt logus, lai tie spīdētu un laistītos?

Vislabākais efekts būs tad, ja logus mazgāsiet ar visparastāko galda etiķi. Tas ir lēts un ekonomisks līdzeklis. Etiķis ir dabisks produkts, tātad neiztaisīs alerģiskas reakcijas, kā tas varētu gadīties lietojot ķīmiskos logu tīrīšanas līdzekļus. Lai nomazgātu logus, jāpagatavo šķīdums – etiķis jāizšķīdina karstā ūdenī proporcijā 1:3 (vai 1:5, ja vēlaties iegūt vājākas koncentrācijas šķīdumu). Lai būtu patīkamāks aromāts, šķīdumam varat pievienot dažus pilienus citronu sulas. Ar etiķa palīdzību viegli notīrīsiet pat visnetīrākos logus. Pietiks, ja tos samitrināsiet ar etiķa šķīdumu un nopulēsiet ar mīkstu drāniņu vai visparastāko avīzi. Pēc šīs procedūras jūsu logi spīdēs un laistīsies. Pat ja dodat priekšroku veikalā pirktiem logu mazgāšanas līdzekļiem, tad nenāks par skādi pievienot trīs ēdamkarotes galda etiķa, kas atšķaidīts ar divām glāzēm ūdens. Šo šķīdumu sajauciet ar pusi tējkarotes pirktā līdzekļa un UZ PRIEKŠU!

Kādus instrumentus izmantot

Šodien instrumentu izvēle ir ļoti plaša, tāpēc daudzi apjūk un nezina, ko labāk izvēlēties. Visekonomiskākā izvēle būtu mazgāt logus, izmantojot visparastākās avīzes. Tās nodrošina ideālu tīrību, neskrāpē virsmas, neatstāj švīkas, un nodrošina aizsargplēvīti, kas neļaus logiem tik ātri atkal kļūt netīriem. Tāpat logu tīrīšanai noderēs parastais sūklis, ar kura palīdzību viegli notīrīsiet mazgāšanas līdzekļa paliekas. Vēl viens variants – kafijas automāta filtri. Tie ir tikpat universāli, kā avīzes.

Kā pareizi mazgāt logus – horizontāli vai vertikāli

Gan jau jums ir gadījies tā, ka esat nomazgājis logus no iekšpuses un ārpuses, bet ar rezultātu neesat apmierināti, jo švīkas veido neglītu “ornamentu”. Šai problēmai ir pavisam viegls risinājums – iekšpusē logi jāmazgā vertikāli, bet ārpusē – horizontāli.

Logus mazgājiet, kad ārā ir apmācies

Noslēpums slēpjas tajā, ka ja logus mazgāsiet saulainā laikā, tad spilgtie saules stari veicinās straujāku putu nožūšanu, un uz logiem paliks neglītas švīkas. Pie tam, karstā laikā noteikti ir grūtāk darīt kaut ko fiziski nogurdinošu, nekā tad, ja ārā ir apmācies.

Kā atbrīvoties no ļoti lieliem netīrumiem

Ja logus neesat mazgājis ļoti ilgi, tad, lai tiktu vaļā no netīrumiem, sākumā logus nomazgājiet ar sūkli, kas samērcēts lielā ūdens daudzumā (no augšas uz leju). Tad apstrādājiet virsmu ar mikrofibras drāniņu. Ja pielietosiet praksē visu augšminēto, tad logu mazgāšana vairs nebūs globāla problēma, bet gan patīkama fiziska aktivitāte, kuras rezultāts būs tīri un mirdzoši logi, mājas acis, kas “lūkosies” uz pasauli.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!