Astoņas pazīmes tam, ka dzerat par maz ūdens

Astoņas pazīmes tam, ka dzerat par maz ūdens

Katru dienu es dzeru ūdeni un par to pat īpaši neaizdomājos.
Kad sagribas padzerties, eju uz virtuvi, ieleju glāzē ūdeni un padzeros. Tas ir tikpat dabiskas process, kā, piemēram, elpot. Beigu beigās, ūdens ir svarīgs ikvienai dzīvai būtnei uz šī planētas.
Nevienam nav šaubu par to, ka ūdenim ir svarīga loma organisma pareizai darbībai, tas veic daudz vajadzīgas funkcijas. Ūdens, piemēram, ir nepieciešams pareizai vielmaiņai un organisma uzturēšanai formā.

Bet cik glāzes ūdens dienas laikā vajadzētu izdzert?

Patiesībā, viss ir atkarīgs no paša cilvēka. Parasti cilvēki dzer, kad ir izslāpuši, lai gan tā jau ir organisma atūdeņošanās pirmā pazīme. Lūk, astoņas pazīmes tam, ka ūdeni dzerat par maz.

Urīna krāsa.

Ja esat ievērojis, ka urīns kļuvis tumšāks, kā parasti – tumši dzeltens vai pat brūns, nekavējoties ej padzerties!

Tualetes apmeklējuma biežums.

Ja apmeklējat tualeti mazāk kā divas – trīs reizes dienā vai tikai reizi vairākās stundās, obligāti sākat dzert ūdeni. Cilvēkam jāčurā apmēram sešas – septiņas reizes dienā, atkarībā no tā, cik daudz ūdens viņš izdzēris. Ja cilvēks ilgstoši nelieto šķidrumu, tas negatīvi ietekmē nieru darbību, un tātad, organisma spēju pašattīrīties.

Sausa āda.

Sausa āda – par maz ūdens organismā. Pētnieki turpina diskutēt par sausas ādas iemesliem, lai gan daudzi uzskata, ka tieši par maz šķidruma organismā ir iemesls tam, ka āda kļūst pārāk sausa.

Izsalkuma sajūta.

Ja neesat laicīgi padzēries, jūs sākat izjust izsalkumu. Vai esat ievērojis, ka arī pēc maltītes dažkārt vēl arvien jūtaties izsalcis? Tā jūsu organisms signalizē, ka jums ir ne tikai jāpaēd, bet arī jāpadzeras.

Nogurums.

Cilvēki, kas dzer par maz ūdens, bieži vien izjūt nogurumu dienas laikā. Tas notiek tāpēc, ka organisms ņem šķidrumu no asinīm, un tas noved pie skābekļa trūkuma.

Galvas sāpes.

Arī tās izraisa nepietiekams šķidruma daudzums organismā. Lai saprastu, ka galvas sāpju iemesls ir par maz izdzerts ūdens, mēģiniet sākt strauji kustēties vai strauji pieliecieties, lai kaut ko paceltu. Ja galvas sāpes pastiprinās, ejiet padzerties.

Aizkaitināmība.

Kad organismā sāk trūkt šķidrums, cilvēks sāk kļūt kašķīgs, viegli aizkaitināms. Izdzeriet glāzi ūdens un beidziet krist citiem uz nerviem!

Aizcietējumi.

Jā, pat jūsu zarnu traktam, lai tas pareizi funkcionētu, ir nepieciešams ūdens. Ja organisms nesaņem pietiekamu šķidruma daudzumu, tad, lai to kompensētu, tas sāk šķidrumu aizņemties no jūsu fēcēm. Tas neglābjami novedīs pie aizcietējuma.

Padalieties ar šo informāciju! Šajā karstajā laikā tā var izrādīties noderīga daudziem!

Esiet veseli!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!