Saimniecības ziepes: 13 neparasti fakti, kas jūs šokēs
Šodien ģenerālās tīrīšanas arsenālā mūsdienu saimniecēm ir pieejami simtiem dažnedažādu līdzekļu. Supermārketu plaukti ir pārpildīti ar pazīstamiem saimniecības preču zīmoliem, kas piedāvā pilnīgi visu, kas varētu atvieglot ne visai patīkamo, bet tik ļoti vajadzīgo darbu. Tomēr, tā nav bijis vienmēr.
Piemēram, mūsu vecmāmiņu un vecvecmāmiņu rīcībā bija tikai viens vienīgs līdzeklis - saimniecības ziepes. Šo necilo klucīti arī šodien var atrast veikalu plauktos, bet XX gadsimtā šim līdzeklim faktiski nebija alternatīvas, lai uzturētu tīrību mājās un apģērbā. Cita starpā, šā produkta unikalitāti ir pierādījuši daudzi zinātnieki un tā lietošana neaprobežojas tikai ar ģenerālo tīrīšanu.
Ar saimniecības ziepju palīdzību var izmazgāt jebkuru veļu, ieskaitot bērnu, labāk par visiem jaunmodīgajiem līdzekļiem, pie tam, tās der pilnīgi visiem cilvēkiem bez izņēmuma, jo nesatur nekādas ķīmiskas piedevas, bet tikai dabiskos komponentus.
Lp>Ja ar pirmo variantu viss būtu skaidrs, tad saimniecības ziepju kā pretvīrusu līdzekļa lietošana dažiem izraisa, maigi izsakoties, aizdomas un skeptisku smīnu. Un velti. Tieši tās būtu jāizmanto pie pirmajām aizdomām par vīrusu. Kādā veidā? Tās, protams, nav jārij, bet 2-3 reizes dienā iesmērēt ziepju šķīdumu nāsīs ne tikai var, bet vajag. Pēc šādām manipulācijām jūs uz ilgiem laikiem atvadīsieties no iesnām. Jā, nedaudz nepatīkami “pakodīs”, bet tas ir labāk, nekā pilieni, kas reizē ar vīrusu nobeidz gļotādas mikrofloru.Saimniecības ziepes nāks talkā, ja jūs pēkšņi izmežģīsiet kāju vai sasitīsieties. Atliek tikai uz bojātās vietas uzlikt kompresi ar šo brīnumlīdzekli (labi saziepēts tīras marles gabaliņš, salikt vairākās kārtās) un mainīt, vadoties pēc tā sasilšanas un izžūšanas. Ticiet, pie ārsta jums jāiet nebūs, - jau tuvākajā laikā viss pāries.
Pie tādas intīmas problēmas kā hemoroīdi, 72%-īgais vecmāmiņu līdzeklis pārspēs pats sevi un tiks galā ar šo nepatīkamo lietu par visiem 100%. Lietojiet to no rīta un vakarā apmazgājoties. Pēc nepieciešamības, iespējams, būs nepieciešami arī papildus medikamenti, taču pie pirmajiem simptomiem pamēģiniet tieši šo variantu.
Būs visai grūti atrast saimniecības ziepēm līdzvērtīgus antibakteriālus un pretsēnīšu līdzekļus sievietes intīmajā higiēnā. Ne velti tās piedāvā izmantot dzemdību namos uzreiz pēc dzemdībām. Ikdienas dzīvē šis brūnais klucītis no pagātnes lieliski darbojas kā “bastions” , kas pasargā no daudziem ginekoloģiskiem “pārsteigumiem”. Patīkams aromāts šīm ziepēm diemžēl nepiemīt, atšķirībā no modernajiem intīmās higiēnas līdzekļiem, taču visā pārējā tās ir labākās, un pat ar tādu viltīgu problēmu, kā piena sēne, cīnās pietiekami aktīvi.
Ja mājās jums dzīvo mazs nebēdnis, izvairīties no savainojumiem un skrambām diez vai izdosies. Lai ātri dezinficētu jebkuru “ievainojumu”, to nepieciešams izmazgāt ar ūdeni un saimniecības ziepēm, un mazulis pat neatskārtīs, ka jūs jau esat sākuši viņu ārstēt, atšķirībā, piemēram, no dedzinošā joda.
Bet, ja jūsu atvase ir jau pusaudža statusā, un viņam uzmācas nīstās pinnes un pumpas, atrisināt problēmu palīdzēs tās pašas saimniecības ziepes. Ar to palīdzību var efektīvi cīnīties ar sarkanīgajiem izsitumiem un melnajiem punktiem uz jūsu pieaugošā bērna ādas. Sajauciet uz rīves sarīvētu saimniecības ziepju gabaliņu ar nelielu ūdens daudzumu un karoti vārāmās sāls un piedāvājiet ar šo “eliksīru” notīrīt problemātisko ādu no rītiem un vakaros, bet vēl labāk - paturēt šo šķīdumu uz sejas minūtes desmit, bet pēc tam nomazgāt to vispirms ar paciešami karstu ūdeni un pēc tam ar aukstu.
Saimniecības ziepes palīdzēs tikt galā ar tādu nepatīkamu parādību kā kāju sēnīte. Pietiks, ja divas reizes dienā apstrādāsiet pēdas ar saimniecības ziepēm, izmantojot birstīti.
Par vislabāko dezinfektoru jūsu zobu birstītēm arī kļūs saimniecības ziepes.
Saziepējiet birstīti un atstājiet uz nakti - no rīta birstīte būs kā jauna.
Lai pasargātu sevi no vīrusiem un baktērijām, reizi nedēļā nepieciešams nomazgāties ar saimniecības ziepēm.
Ja jums plaisā papēži, nepieciešams taisīt vannītes divas reizes nedēļā ar vienu ēdamkaroti saimniecības ziepju un tādu pašu daudzumu sodas. Ar laiku plaisas izzudīs, un papēži kļūs mīksti un gludi.
Bez visa pārējā, saimniecības ziepes lieliski tiek galā arī ar blaugznām un pārmērīgu matu taukošanos. Apstrādājiet matus ar ziepju šķīdumu reizi nedēļā, pēc tam skalojot tos ūdenī,kam pievienots etiķis.
Ar saimniecības ziepēm izmazgāta grīda ne tikai mirdzēs no tīrības, bet arī būs pilnībā dezinficēta, bet trauki, nomazgāti ar šo pašu līdzekli, izskatīsies ļoti pieklājīgi - mirdzēs bez jebkādām švīkām un būs dezinficēti, kas nav mazsvarīgi, ja pa māju “staigā” kaut kāds vīruss vai infekcija.