6 pazīmes, ka sieviete kļūst trūcīga, kuras pamana visi
Nabadzība nav netikums, kā arī tās pazīmes nav iemesls nolaist rokas un samierināties ar savu materiālo stāvokli.
Dzīve ir nepastāvīga: vēl vakar sieviete pirka dārgu kosmētiku un apģērbu, devās ceļojumos un izvēlējās labākos vīnus, bet tagad viņai nav naudas pat taksim un reizēm arī autobusam. Viņas dzīve ir krasi mainījusies, un tas ir kļuvis pamanāms apkārtējiem.
Lūk, sešas pazīmes, kas liecina, ka sievietes materiālais stāvoklis ir pasliktinājies, un viņa kļūst trūcīga:
Viņa pērk produktus ar rezervi
Agrāk sievietes ledusskapī un skapītī nebija daudz produktu. Viņa pirka tikai nepieciešamo un bez žēlastības izsvieda to, kas ir sabojājies vai jau ilgi stāvējis. Tagad sieviete iepērk akcijas putraimus un makaronus un neizmet konservus, kam beidzies termiņš, domājot, ka tie vēl var būt derīgi. Būdama turīga, viņa krāja naudu un bija pārliecināta, ka varēs nopirkt visu vajadzīgo jebkurā brīdī. Tagad viņas uzkrājums ir veiksmīgi iegādāti produkti, kas noderēs, kad naudas nebūs nemaz.
Viņa atrod iemeslu, lai izlaistu svinības un nebūtu jātērējas dāvanai
Agrāk sieviete gāja uz dzimšanas dienām, kāzām un citiem svētkiem, pasniedzot dāsnas dāvanas. Tagad viņa to vairs nevar atļauties, jo viņai ir kauns dāvināt tukšu aploksni vai kaut ko pavisam lētu. Tādēļ viņa atrod iemeslu , lai nebūtu jāiet uz svinībām un ieekonomētu savu budžetu, kas jau tā ir niecīgs.
Viņa vairs neiet uz restorāniem, kafejnīcām, teātri un kino
Sievietei patika ceļot, apmeklēt izstādes, koncertus, bet tagad viņa atrunājas ar aizņemtību un citām problēmām, atsakoties no izklaidēm. Paziņas neizprot šīs pārmaiņas un reizēm uzskata, ka viņa vienkārši nevēlas kontaktēties. Viņi pat nenojauš, ka viņai vienkārši nav naudas, lai nopirktu sev biļeti. Uz kafejnīcu viņa arī labāk neiet: liksies savādi, ja viņa sev pasūtīs tikai kafiju vai tēju, ja agrāk ņēma pilnvērtīgas pusdienas.
Esot darbā, viņa bieži ir sākusi pirkt ātrās uzkodas
Tradicionāli tiek uzskatīts, ka ātrās uzkodas ir domātas nabadzīgajiem. Cilvēki ar stabiliem vidējiem ienākumiem rūpējas par savu uzturu un un ēd pilnvērtīgu ēdienu, kas bagāts ar vitamīniem un olbaltumvielām. Tāpēc, ja sieviete atnāk uz darbu ar līdzpaņemtām pusdienām vai pasūta ēdienu no restorāna, tas nevienu neizbrīna. Viņai varētu būt īpaša diēta, sabalansēts uzturs pēc dietologa izstrādātas ēdienkartes. Bet, ja sievietes pusdienas sastāv no belaša vai šaurmas, kas nopirkti kioskā aiz stūra, tas jau liecina par finansiālām problēmām. Tasi ir pamanāms sevišķi tad, ja agrāk sieviete ir rūpīgi sekojusi sev un tam, ko viņa ēd.
Viņa vairs neaicina draugus un paziņas pie sevis uz māju
No viesmīlīgas saimnieces sieviete ir pārvērtusies par vientuļnieci. Viņa vairs neaicina ciemos un meklē atrunas, ja kāds dod mājienu, ka varētu aiziet ciemos. Viss ir ļoti banāli - viņai vienkārši nebūs, ar ko ciemiņu pacienāt. Turklāt viņa nevēlas darīt zināmu savu sociālo statusu ar tādiem sīkumiem, kā to, kādu tualetes papīru vai ziepes viņa tagad izmanto. Sevišķi viņai būs kauns par to, ja ciemiņi ieraudzīs, ka viņa pērk lēto tirdzniecības marku produktus.
Viņa izvairās runāt par atvaļinājumu
Agrāk viņa jau pusgadu iepriekš čivināja saviem kolēģiem par to, kādas valstis viņa gatavojas apmeklēt atvaļinājuma laikā. Tagad viņu vairs neiedvesmo sarunas par atvaļinājumu, bet par saviem plāniem viņa atbild izvairīgi, cenšoties ātrāk novirzīt sarunu uz citu tēmu. Viņa saprot, ka šo atvaļinājumu viņai nāksies pavadīt mājās, tas nomāc, vēl vairāk akcentējot to, cik slikts ir kļuvis viņas materiālais stāvoklis. Sieviete izjūt patiesu skaudību pret draugiem, kuri plāno atvaļinājumu vai arī ir jau atlidojuši no eksotiskām zemēm un rāda ceļojuma fotogrāfijas. Pie visa labā cilvēki pierod ātri, taču, lai samierinātos ar stāvokļa pasliktināšanos, ir nepieciešams vairāk laika. Sieviete ir zaudējusi komfortu, naudu un finansiālo brīvību, taču tas nenozīmē, ka viņa nespēs atgriezt pārticību un pat sasniegt lielus panākumus.