5 padomi vecākiem kā tikt galā ar dusmām audzinot bērnus

5 padomi vecākiem kā tikt galā ar dusmām audzinot bērnus

Būt par vecākiem ir brīnišķīga un tajā pašā laikā izaicinoša pieredze, kurā nereti vecāki attopas dusmīgi vai aizkaitināti. Pieaugot un mācoties mūsu bērni noteikti pārbaudīs robežas un pieļaus kļūdas. Mūsu, kā vecāku, atbildība ir palīdzēt viņiem ar šiem procesiem un tajā pašā laikā būt mīlošiem un atbilstošiem. Reizēm var būt diezgan grūti saglabāt mieru, kad bērns neklausās tajā, ko sakāt, piedzīvo krīzi vai pakļauj sevi bīstamām nodarbēm. Reizēm tas viss var šķist kā nebeidzama cīņa, cenšoties būt labam vecākam un neļauties dusmām vai aizkaitinājumam. Būtiski ir vienmēr paturēt prātā, ka dusmu un stresa izjušana ir pavisam normāla audzinot bērnus. Bet ir veidi, kā tikt galā tikt ar negatīvajām emocijām un saglabāt mieru un spēju atbalstīt savu bērnu.

Veltat laiku sev

Ir svarīgi saprast, ka esot vecākam, ir būtiski dienas laikā atpūsties. Pat dažas minūtes, lai darītu ko nomierinošu vai priekpilnu spēs palīdzēt atgūt spēkus un mieru. Vai tā ir grāmatas lasīšana, mūzikas klausīšanās vai laiks svaigā gaisā, visas šīs aktivitātes spēs nodrošināt nelielu atelpas brīdī un pārdomāt savu rīcību un reakciju, saskaroties ar grūtībām. Laika veltīšana sev, jeb pauzes paņemšana noteikti nepadarīs jūs par sliktu vecāku, bet noteikti palīdzēs izprast, ka darāt visu iespējamo, lai rūpētos par savu bērnu. Dodot laiku sev jūs jutīsieties radošāks un enerģiskāks pildot vecākā pienākumus.

Izrunājieties

Izrunājieties par savām negatīvajām emocijām ar kādu ģimenes locekli vai draugu. Tas spēs skaidrāk saskatīt risinājumu un veidu, kā tikt galā ar situāciju, kas jūs satrauc. Šādas sarunas sniegs ne tikai atbalstu un izpratni, bet arī kalpos kā iespēja labāk saprast jūsu dusmu iemeslu. Turklāt, saruna ar kādu, kas spēs paraudzīties uz situāciju no malas var palīdzēt skaidrāk to saprast un atrast efektīvu risinājumu. Tāpat, atklātas sarunas par savām izjūtām palīdzēs kļūt par labākiem vecākiem un palīdzēs atrast veiksmīgus veidus kā tikt galā ar savām emocijām un izaicinošajiem brīžiem ko piedzīvojat, kad audzinat bērnus.

Izvēlaties kādu fizisku nodarbi

Fiziskās aktivitātes ir lielisks veids kā samazināt stresu un atpūsties no grūtībām, ko mēdz sagādāt vecāku loma. Došanās pastaigā, vingrošana vai joga ir lieliski veidi kā atlaist uzkrātās emocijas. Tāpat zīmēšana, gleznošana vai jebkurš cits vaļasprieks, piemēram, gatavošana, arī var būt veids kā relaksēties un atgūt enerģiju.

Vingriniet savu uzmanību jeb apzinātību

Uzmanības vingrināšana var būt lielisks veids kā nezaudēt kontroli pār savām emocijām. Veltat laiku dziļās elpas un relaksācijas vingrinājumiem - tas būs efektīvs veids, kā tikt galā ar aizkaitinājumu. Tas palīdzēs tikt galā ar stresu un sniegs labāku ieskatu situācijas būtībā. Izmēģinot dažādas apzinātības aktivitātes, tādas kā mierīgas vietas vizualizācija, savas elpas un izelpas skaitīšana, var palīdzēt emociju kontrolēšanā un sniegt atelpu grūtos brīžos. Izmantojot apzināšanos par notiekošo mirkli pēc mirkļa, jūs spēsiet saglabāt mieru un būsiet labāk sagatavots, lai tiktu galā ar sarežģītām situācijām caur mieru un sapratni.

Meklējiet profesionāļu palīdzību

Ja jūsu bērna uzvedība rada pārāk lielu stresu un jūs jūtat, ka nekas nepalīdz, meklējiet profesionāļu palīdzību. Tas palīdzēs nodrošināt jums nepieciešamo emocionālo atbalstu un sniegs padomus kā labāk un mierpilni tikt pāri grūtībām audzinot bērnus. Profesionāla psihologa vai ģimenes terapeita apmeklēšana var būt ļoti vērtīgs resurss, lai saprastu problēmas sakni un palīdzēt atrast labāko risinājumu, lai pēc iespējas mierīgāk atrisinātu radušos situāciju. Palīdzības meklēšana ir svarīga un nereti tā ir ļoti noderīga visiem, kas iesaistīti, jo bieži tieši skats no malas caur profesionāļu acīm palīdzēs jums un visiem iesaistītajiem rast labākos risinājumus.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!