Septiņas lietas, kas notiek ar jūsu ķermeni, kad sākat regulāri dzert ūdeni.

Septiņas lietas, kas notiek ar jūsu ķermeni, kad sākat regulāri dzert ūdeni.

Sešdesmit procentus no mūsu ķermeņa sastāda ūdens. Kā saka H. Mitčels: “Smadzenes un sirds sastāv no 73% ūdens, bet plaušas apmēram no 83% ūdens. Āda satur 64% ūdens, muskuļi un nieres – 79%, bet kauli – 31% ūdens.” Ir vēl viena lieta, kas piemīt visām dzīvām būtnēm, kā lielām, tā mazām – ūdens ir ļoti svarīgs viņu izdzīvošanai.
Cilvēka ķermenis nav izņēmumus. Mūsu ķermenis sastāv no apmēram 60% ūdens, tādēļ tas ir ļoti svarīgs dažādu mūsu ķermeņa funkciju veikšanai.

Lūk, neliels saraksts ar to, ko labu ūdens mums dara:

  • ūdens piedalās siekalu formēšanā
  • normalizē ķermeņa temperatūru
  • pārvērš ēdienu minerālvielās, kuras organisms izmanto
  • piegādā skābekli visam organismam
  • “ieeļļo” locītavas
  • izvada toksīnus
  • palīdz izaudzēt un uzturēt šūnas
  • mitrina gļotādas

Lūk, septiņas zinātniski pierādītas regulāras ūdens lietošanas priekšrocības:

Augstāks enerģijas līmenis un labāka smadzeņu darbība

Smadzenes sver apmēram 1,36 kg. No tā apmēram 1 kg ir ūdens. Nav nekāds pārsteigums, ka ūdens iespaido smadzeņu darbību.
Pētījumi, kas publicēti žurnālā “Journal of Nutrition”, parādīja, ka šķidruma zaudēšana kaut vai par 1,3% samazina cilvēka koncentrēšanās spējas. Vēl vairāk – tas var novest pie garastāvokļa pasliktināšanās un biežām galvas sāpēm.

Ārstē gremošanas problēmas

Ūdenim ir milzīga nozīme zarnu trakta bagātināšanā un barības sasmalcināšanā. Bez ūdens ēdiens nevar tikt pietiekami efektīvi sagremots un izvadīts no organisma. Pierādīts, ka ūdens palīdz pret aizcietējumiem. Ūdens mīkstina fēces, kā arī uztur kārtībā un uzlabo zarnu trakta darbību.

Paātrina svara zaudēšanu

Ūdens rada sāta sajūtu. Rezultātā mēs ēdam mazāk gan maltītes laikā, gan pēc tās. Bez tam, ūdens paātrina vielmaiņu, kas palīdz sadedzināt vairāk kaloriju, atrodoties miera stāvoklī.

Atbrīvo no galvas sāpēm

Organisma atūdeņošanās ir viens no galvenajiem galvas sāpju un migrēnas cēloņiem. Tās izraisa akūta organisma dehidrēšanās.

Uzlabo noskaņojumu

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “Appetite”, 120 sievietes dokumentēja visu, ko viņas ēdušas un dzērušas piecu dienu laikā. Pēc atbilžu izanalizēšanas tika secināts ka, jo vairāk dalībnieces bija dzērušas ūdeni, jo viņu noskaņojums bija labāks.

Labāki fiziskie rādītāji

Pētījumi rāda, ka pat 2% šķidruma zaudēšana var novest pie organisma fiziskas pārpūles. Piemēram, profesionālie sportisti sacensību laikā var zaudēt 6 – 10% ūdens caur muti.
Ūdens patēriņa palielināšana palīdz labāk kontrolēt ķermeņa temperatūru, palielina motivāciju, samazina nogurumu, paaugstina fizisko un garīgo potenciālu. Tas īr īpaši svarīgi paaugstinātu fizisko slodžu brīžos, piemēram, sacensībās un sporta spēlēs.

Nieru sistēmas darbības uzlabošana

Kā jūs jau, noteikti, zināt, ūdens ir galvenā urīna sastāvdaļa. Tas ir ļoti svarīgi jūsu veselībai un nieru sistēmas funkcionēšanai, kas “izstrādā, glabā un izvada urīnu”. Ūdens piedalās nieru detoksikācijas procesā un uzlabo to funkcijas.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!