5 paradumi, kas var radīt postījumus jūsu garīgajai veselībai

5 paradumi, kas var radīt postījumus jūsu garīgajai veselībai

Ne tikai ārējā pasaule var ietekmēt mūsu garīgo veselību. Patiesībā mēs paši sev varam kaitēt vairāk nekā jebkurš cits, pazeminot savu garīgo izturību un izturību pret ārējiem faktoriem. Mēs dzīvojam sabiedrībā, kas ir ļoti kaitīga mūsu garīgajai veselībai. Kā teica sociologs Žans Tvengs: “Mūsdienu dzīve nenāk par labu garīgajai veselībai.” Bet tas nav tāpēc, ka šī pasaule ir traka, bet tāpēc, ka mēs ļaujamies tam visam ar savu rīcību un bezdarbību. Mūsu ieradumi visvairāk nosaka mūsu garīgās veselības iznākumu. Ir daži ieradumi, kas var uzlabot jūsu pašapziņu un pasaules uztveri, un ir daži ieradumi, kas ir paredzēti, lai iznīcinātu to pašu.

Šie 5 ieradumi var radīt daudz kaitējuma jūsu garīgajai veselībai.

1. MAZKUSTĪGS DZĪVESVEIDS

Mazkustīgs dzīvesveids vai tāds, kam trūkst nepieciešamās kustības, kurām mūsu ķermeņi ir paredzēti, noved pie apātijas un motivācijas trūkuma. Ir pierādīts, ka kustību trūkums, izņemot sliktas fiziskās veselības radīšanu, var arī palielināt panikas lēkmes un depresiju. Faktiski vingrinājumi un kustības lielā mērā tiek ieteikti depresijas un panikas lēkmju ārstēšanas procesā.

2. NAUDAS TĒRĒŠANA DAŽĀDĀM LIETĀM

Daudzi cilvēki domā, ka lietas ir domātas, lai viņus iepriecinātu. Patiesība ir tāda, ka, jo vairāk priekšmetu jūs pērkat un krājat, jo mazāk jūs priecājieties. Tas ir tāpēc, ka jūs neieguldāt savu enerģiju pieredzē, kurai ir ilgtermiņa ietekme uz jūsu prātu, bet gan koncentrējaties uz īstermiņa prieka un gandarījuma brīžiem.

Īstermiņa mērķi ir labi, ja vien tie ietekmē jūsu ilgtermiņa mērķus. Nosauciet to par tauriņa efektu. Ja ļausiet justies „apmierinātam” ar lietām, kas ļoti īslaicīgi ietekmē jūsu laimi, jūs nekad nepiedzīvosit patiesu laimi. Un jūs zināt, kur tas viss reiz noved.

3. MIEGA ZAUDĒŠANA

Vai zinājāt par tiešo saikni starp panikas lēkmēm / depresiju un miega trūkumu? Miega trūkums burtiski apēd jūsu smadzenes, padarot lielāko daļu nervu savienojumu nederīgu un nopietni bojātu. Parūpēties par sevi nozīmē pievērst uzmanību savām pamatvajadzībām, starp kurām ir arī miegs. Miega trūkums izraisa atmiņas zudumu, panikas lēkmes, depresiju un daudz citu kognitīvo un garīgo traucējumu.

4. TEHNOLOĢIJU LIETOŠANA

Tehnoloģijas ir domātas, lai atvieglotu mūsu dzīvi, taču daži cilvēki tās lieto pārmērīgi. Cenšoties panākt nelīdzsvarotību jebkurā dzīves jomā, galu galā, rodas garīgās veselības problēmas, un tas pats attiecas arī uz tehnoloģijām. Viedtālruņu, planšetdatoru, datoru gadījumā, un tā tālāk, galvenā problēma ir atvienošanās no reālās pasaules un cilvēkiem, ar kuriem jūs varat patiesi sazināties aci pret aci. Mēs neesam paredzēti, lai dzīvotu virtuālā realitātē, izmantojot tehnoloģijas - mēs esam sociālās būtnes, kurām nepieciešama saikne un veselīga acu skatiena saziņa.

5. UZTURĒTIES NOSLĒGTĀS TELPĀS

Šis ir viens no neveselīgākajiem paradumiem, jo jūs, galu galā, atņemat daudzas būtiskas lietas jūsu garīgajai un fiziskajai veselībai. Pirmkārt, jums sāk trūkt būtiskās saules gaismas, kas mums visiem vajadzīga - padarot jūs uzņēmīgāku pret depresijas attīstību. Tad arī pastāvīga izolācija no pasaules un kustību trūkums (kā jau tika apspriests iepriekš) veicina veselu jucekli jūsu galvas iekšienē. Visbeidzot, dažādības trūkums un pastāvīgā un nemainīgā vide, kas jums ir radījusi pelēko pasauli, kas prātam kļūst nepanesama.

Tātad, pirms sākat pārmest citiem par savu stāvokli, kādā, iespējams, esat nonācis, rūpīgi izpētiet savus ieradumus un izlemiet, kuriem noteikti vajadzētu pazust no jūsu dzīves.

Jūs esat visvairāk atbildīgs par savu veselību - gan fizisko, gan garīgo. Rūpējieties par sevi, jo neviens cits nav spējīgs to darīt jūsu vietā.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!