Kā uzrakstīt labu un pareizu motivācijas vēstuli

Kā uzrakstīt labu un pareizu motivācijas vēstuli

Motivācijas vēstule, pieteikums vai darba pieteikuma vēstule ir paredzēta kā papildinājums tavam CV un ļauj darba devējam gūt labāku priekšstatu par Jūsu piemērotību konkrētajam amatam. Vēstulē varat plašāk izpaust savas spējas, sasniegumus, vērtības, motivāciju, intereses un skatījumu uz dzīvi. Nevajadzētu gan izplūst detaļās, jo CV un pieteikuma vēstules galvenais mērķis ir nodrošināt nokļūšanu nākamajā kārtā. Bez darba intervijas amatā neviens netiek pieņemts, jo pastāv risks, ka uzburtais tēls un reālais kandidāts būs pārāk atšķirīgi ir samērā liels.

Motivācijas vēstules papildus ieguvumi, ko uzreiz nemaz nevar apjaust ir papildus iespējas karjeras veidošanā. Pirmkārt, Jūsu pieteikuma dokumenti tiks saglabāti uzņēmuma datu bāzē (mapē) un vajadzības gadījumā tiks izmantoti citā reizē. Otrkārt, uzņēmumos, kur liela uzmanība tiek pievērsta personālpolitikai kvalificētam kandidātam var tikt ārpus kārtas izveidota papildus amata pozīcija vai tieši šim konkrētajam cilvēkam tiek izveidots amats. Nav noslēpums, ka darbinieki ir pats svarīgākais uzņēmuma resurss un uzņēmumi, kas ir vērsti uz attīstību ir gatavi aktīvai rīcībai, lai piesaistītu kvalificētu personālu. Darba pieteikums pats par sevi nenodrošinās šādas privilēģijas, bet bez mēģināšanas pie panākumiem tikt nav iespējams.

Tiem, kuri iepriekš nekad nav rakstījuši šādas vēstules, var rasties daudzi jautājumi, ko un kā labāk darīt. Motivācijas vēstules sastāvdaļas ir savā ziņā standartizētas un lasītājam ir priekšstats, kādai informācijai tur jābūt, taču radoša pieteikuma vēstule var palīdzēt izcelties starp daudzām, šķietami līdzvērtīgām darba anketām. Turpinājumā aplūkosim, kā rakstīt motivācijas vēstuli un dosim arī praktisku paraugu, ko izmantot savām, personīgajām vajadzībām.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!