10 visbiežāk sastopamie veidi, kā vīrieši iznīcina savas laulības

10 visbiežāk sastopamie veidi, kā vīrieši iznīcina savas laulības

Komunikācijas trūkums

Nespēja normāli komunicēt ir viens no galvenajiem iemesliem kā vīrieši pamanās izjaukt savu laulību. Komunikācija ir jebkuru veselīgu attiecību pamatā un, kad tās kļūst par maz, arī intīmā dzīve sāk kļūt diezgan problemātiska. Pāriem savā starpā ir jākomunicē, lai spētu izteikt savas sajūtas, dalīties domās un tādā veidā izrādīt rūpes vienam par otru. Ja komunikācija nav sekmīga vai nenotiek vispār, ātri vien pāra starpā rodas dažādi pārpratumi. Un, kad pāra starpā sāk parādīties dažādi pārpratumi, tie var novest pie neatrisinātiem konfliktiem, radot virkni aizvainojumu, liekot abiem justies nesvarīgiem un nesadzirdētiem. Laika gaitā komunikācijas trūkums var novest pie emocionālās distances.

Neuzticība

Krāpšana ir viens no graujošākajiem veidiem kā vīrietis spēj iznīcināt savu laulību. Tā ir ne tikai emocionālo un fizisko solījumu laušana, tā arī var radīt ilgstošu psiholoģisku pāridarījumu laulātajai sievai, kuru esat nodevis. Pat ja laulība tiek glābta, tā var tā arī nekad līdz galam neatkāpties no nodevības un, iespējams, nekad neizdosies atjaunot zaudēto uzticību. Vīriešiem ir jāsaprot cik postoša var būt neuzticība, kā arī to, kādas sekas šāda rīcība var radīt.

Emocionālā nepieejamība

Vīrieši, kuri mēdz noslēgties vai atsakās runāt par problēmām ar savu otru pusi, rada distanci un uzticības pazušanu. Komunikācija ir būtiska veselīgās attiecībās un, kad viens no jums noslēdzas sevī vai atsakās runāt par jebkādām problēmām, tas rada būtisku plaisu starp laulātajiem. Dažos gadījumos, laulātais, kurš jūtas pamests un nelaimīgs, meklēs to, kā trūkst, vēršoties pie citiem cilvēkiem. Ir ļoti svarīgi, ka vīrieši saprot komunikācijas nozīmi, kā arī to, ka nevēlēšanās sarunāties var būt par iemeslu problēmām attiecībās. Atveroties un daloties savās domās un sajūtās, vīrieši var radīt attiecībās uzticību un intimitāti, kas ir nepieciešamas, lai attiecības būtu veselīgas, stipras un laimīgas.

Nevērīga izturēšanās

Ignorējot savu laulāto, neizrādot savu atzinību un nepildot savus pienākumus, vīrietis var likt viņai justies nevērtīgai un nesvarīgai. Veselīgā laulībā abiem laulātajiem ir nepieciešams justies saredzētiem, sadzirdētiem un novērtētiem. Diemžēl, kad viens no laulātajiem pamet novārtā savus pienākumus un atbildību, tas var atstāt būtisku ietekmi uz attiecībām. Kad attiecību pienākumi un atbildība tiek pamesti novārtā, tas var novest pie disbalansa attiecībās. Ar laiku šāda nevērība var novest pie emocionālās atsvešināšanās, kā arī intimitātes zuduma, kas principā var iznīcināt laulību. Ir ļoti svarīgi, ka abi laulātie uzņemas atbildību par attiecību veidošanu un saglabāšanu, izrādot savu mīlestību, atzinību un nozīmi vienam pret otru.

Neieklausīšanās

Atsakoties klausīties vai neņemot vērā laulātā viedokli, radīsiet cieņas zudumu liksiet savai laulājatai justies nesvarīgai un nevērtīgai. Laulībā ir būtiski justies sadzirdētam, cienītam un novērtētam. Kad viens no laulātajiem atsakās uzklausīt otru, vai neņem vērā otra viedokli, tas ātri vien novedīs pie atsvešināšanās un uzticības zuduma.

Egoisms

Koncentrēšanās tikai uz sevi un otra vajadzību ignorēšana noved pie aizvainojuma sajūtas un atrast kompromisus laulībā sāk kļūt gandrīz neiespējami. Veselīgā laulībā ir ļoti svarīgi prast atrast kompromisus un abiem laulātajiem ir jāprot atrast vidus ceļu starp savām un otra vajadzībām. Kad viens no laulātajiem sāk pievērsties tikai savām vajadzībām un ignorēt otra vajadzības, starp viņiem sāk krāties aizvainojums. Ar laiku, tas var radīt toksisku vidi attiecībās, kurā abi laulātie jutīsies nelaimīgi, pamesti un nespēs sajust otra atbalstu.

Finansiālā bezatbildība

Pārmērīga tērēšanās, nevienlīdzīgs naudas daudzuma ieguldījums, kā arī nopietnu finansiālu jautājumu lēmumu pieņemšana vienpersoniski var radīt būtiskus satraukums un konfliktus. Naudas jautājumi ir gana nopietni, lai attiecībās radītu stresa situācijas un naudas jautājumi ir ļoti bieži minēti par iemesliem, kad laulība nonāk uz šķiršanās sliekšņa. Kad pāris savā starpā nespēj komunicēt un vienoties par finanšu jautājumiem, ātri vien rodas pārpratumi un nesaprašanās. Tāpat, nevienlīdzīgs ieguldījums mājsaimniecībā var kļūt par iemeslu spriedzei attiecībās. Kad viens no laulātajiem jūtas, ka iegulda krietni vairāk, nekā otrs, ar laiku tās var radīt aizvainojuma izjūtu. Tāpat, nopietnu finanšu lēmumu pieņemšana bez apspriešanas ar otru, var kļūt par nopietnu konflikta iemeslu. Lai izvairītos no šīm problēmām, pāriem ir jāspēj atklāti komunicēt vienam ar otru un būt godīgiem par savām finansēm. Abiem ir jāsaprot, ka katrs ir zināmā mērā finansiāli atbildīgs un gatavs rast kompromisu, kad tas ir nepieciešams. Kopīgi pieņemot lēmumus, kas attiecas uz finansēm, pāris spēj veidot stingru pamatu uzticībai un finansiālajai drošībai, kas spēs stiprināt laulību.

Intimitātes trūkums

Nespēja parādīt savu fizisko vai emocionālo pieķeršanos var likt otram justies nemīlētam un negribētam. Fiziskā un emocionālā pieķeršanās ir būtiskas laimīgas un veselīgas laulības pamatā. Uzmanības trūkums otram var radīt emocionālās atsvešinātības izjūtu, novedot pie tādām izjūtām kā vilšanās, vientulības un aizvainojuma. Laulība bez pieķeršanās izjūtas var šķist kā partnerattiecības, nevis divu cilvēku patiesa savienība.

Kritika

Laulātā kritizēšana var otrā radīt pašcieņas samazināšanos un izjūtu, ka viņš nav pietiekami labs. Neviens nav perfekts, tāpēc laulībā ir svarīgi pieņemt otra nepilnības un kopā piestrādāt, lai tās pārvarētu. Tomēr, ja viens laulātais nepārtraukti kritizē otru, tas var nopietni kaitēt attiecībām. Kritizēšana rada nepašpietiekamības, nedrošības un zema pašvērtējuma izjūtas. Ar laiku, negatīvās izjūtas var radīt emocionālu distanci un aizvainojumu, kas kādā brīdī sagraus laulību. Tā vietā, lai kritizētu, ir svarīga cieņpilna komunikācija un koncentrēšanās uz risinājumiem, nevis problēmām. Izrādot viens otram laipnību, pacietību un cieņu, pāri spēj veidot stipras, atbalstošas un veselīgas laulības.

Nevēlēšanās piepūlēties

Nevēlēšanās ieguldīt attiecībās, mainīties vai atteikšanās kopīgi risināt būtiskus jautājumus var novest pie nopietnām problēmām jebkuru laulību. Laulībai nepieciešama vēlme sadarboties, rast kompromisus un komunikācija. Pāri, kuri atsakās ieguldīt pūles savu attiecību veidošanā un ikdienā, kā arī nav gatavi pielāgoties vai atklāti komunicēt viens ar otru, rada savā starpā plaisu, un situāciju uzlabot paliek arvien sarežģītāk.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!