Zinātnieki skaidro, kāpēc pāri pēc lieliem strīdiem atkal saiet kopā

Zinātnieki skaidro, kāpēc pāri  pēc lieliem strīdiem atkal saiet kopā

Šajā rakstā mēs piedāvājam dažus zinātniskus izskaidrojumus tam, kāpēc pāri, kuri viens otram jau pārvilkuši krustu, bez jebkādiem zemtekstiem atkal saiet kopā.

Vai jūs nekad neesat aizdomājušies, kāpēc cilvēki te sastrīdas, te izlīgst, un tā visu laiku? Zinātniekus tas it nemaz nepārsteidz, jo puse pāru pēc kārtējā strīda ir gatavi sākt visu no sākuma vai no tās vietas, kur apstājušies.

9 iemesli, kāpēc mīlētāji strīdas un salabst

“Lai attiecības būtu ilgstošas, ir jāiemācās laikus aiziet un laikus tuvināties.” - Dominiko Sjeri

1.Viņi nav sapratuši, kādēļ izšķīrās

Kanzasas štata Universitātes pētījumi ir parādījuši, ka pusei pāru ir divējāda nostāja pret savu šķiršanos. Viņiem var būt šaubas par savu lēmumu nebūt vairs kopā. Vai arī viņi ir pieļāvuši kļūdu, pārtraucot attiecības personisku, nebūtisku iemeslu dēļ. Tādā gadījumā, visdrīzāk, atgūt mīļoto būs daudz vieglāk, jo attiecībām nav bijis nodarīts pārāk liels kaitējums.

2.Viņi nepārstāj mijiedarboties

Partneriem, kuri ir izšķīrušies, taču nav pārstājuši komunicēt, vēl arvien ir jūtas vienam pret otru. Eksperti no Bowling Green State University un University of Wisconsin ir konstatējuši, ka cilvēkiem, kuri vēl aizvien pievelk viens otru, ir ļoti sarežģīti izšķirties pavisam. Ik reizi, kad bijušie partneri atrodas līdzās, viņu ķermeņi izstrādā hormonu oksitocīnu. Tādēļ viņi jūt savstarpējo saikni, un tādos apstākļos atkalapvienošanās ir ļoti iespējama.

3.Viņi nonāk pie domas, ka viņu mijiedarbība kopš šķiršanās ir uzlabojusies

Saskarsme ir svarīga jebkurās attiecībās, jo tā pāri nodibina saikni viens ar otru. Tā viņi rod kompromisu. Attiecību pārtrūkšana notiek tad, kad šajā saskarsmē rodas problēmas. Taču pēc tam, kad, nedaudz nogaidot, viņi atkal atsāk komunicēt bez iepriekšējās spriedzes un citiem asumiem, viņiem kļūst vieglāk paust savas jūtas. Jo viņi uzskata, ka viņu saskarsme ir uzlabojusies. Tādēļ daudzi pāri atjauno attiecības.

4.Viņi cer, ka partneris ir mainījies uz labo pusi

Jutas un Toronto Universitātes zinātnieki ir noskaidrojuši, ka pāri bieži atjauno attiecības, jo domā, ka viņu mīļotais ir mainījies uz labo pusi. Un tādēļ viņi uzskata, ka viss izdosies.

5.Viņi var pieļaut, ka attiecību gadi ir ir iztērēti veltīgi

Attiecības prasa ieguldījumus no abām pusēm. Un tāpēc daudzi partneri pēc šķiršanās nevēlas uzsākt jaunas attiecības ar jaunu cilvēku, jo ir jau veikuši lielu ieguldījumu iepriekšējās attiecībās. Viņi nevēlas atkal darīt to pašu, no nulles, apzinoties, ka jau attiecībās ar iepriekšējo partneri ir ieguldījuši daļu sevis. Viņi nevēlas “izmest” kopā nodzīvotos attiecību gadus, pat ja tajos ir bijuši vieni konflikti un strīdi.

6.Viņi tic, ka intīmā tuvība ir bijusi labāka ar bijušo partneri

No jauna sākt veidot intīmās attiecības ar jaunu partneri pēc šķiršanās ir ļoti grūti. Daudzi vairs nevēlas sākt visu no jauna jau ar citu cilvēku. Viņi uzskata, ka labāk ir atjaunot attiecības ar bijušo.

7.Viņi nav atvērti eksperimentiem

Stenfordas Universitātes psihologi ir atklājuši, ka cilvēki, kuri cieš no attiecību izjukšanas, nav gatavi pārmaiņām. Pat ja attiecības ir bijušas ar nepiemērotu cilvēku, viņi tāpat ir gatavi uz daudz ko, lai tās atgūtu. Iespējams, tādēļ, ka krasu pārmaiņu perspektīva viņiem liekas vēl traumējošāka.

8.Viņi nav šķīrušies pavisam

Nortvesternas universitātes zinātnieki ir noskaidrojuši, ka vieglāk atkal apvienojas tie cilvēki, kuri nav salikuši visus punktus uz “i” savstarpējās attiecībās. Ja tā vietā, lai pieņemtu savu sāpi, viņi no tās bēg, tad iespēja atkal nonākt bijušā mīļotā apskāvienos ir ievērojami lielāka. Kā uzskata Arizonas Universitātes eksperti šiem cilvēkiem ir jāizstrādā precīzs priekšstats par sevi. Viņi pagaidām nezin, kas viņi ir, un ko vēlas no dzīves. Lai gan tie var būt pieauguši un visai nobrieduši cilvēki. Un tikai tāpēc, ka pilnībai nav robežu, sevišķi jau sevis izzināšanā.

9.Viņi nevēlas būt vieni

Reizēm vientulības sajūta mūs var vedināt atjaunot attiecības ar bijušo. Taču tas notiek nevis aiz jūtām pret savu bijušo, bet gan mūsu ievainojamības dēļ, kā saka koučinga speciāliste Kalija Rodžersa.

Nobeigumā:

Kā redzi, iemeslu attiecību atjaunošanai var būt ļoti daudz. Kādam var pat likties, ka ar otro piegājienu viss ir daudz labāk. Bet, lai viss izdotos, partneriem ir jāsaglabā pozitīva domāšana. Un jāatceras, ka attiecības - tas ir darbs. Citādi tie iemesli, kuru dēļ jūs iepriekšējo reizi izšķīrāties, atkal var likt sevi manīt.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!