Vīriešu psiholoģija: Vīri un mīļākie

Vīriešu psiholoģija: Vīri un mīļākie

VĪRIETIS – VĪRS.

Tipisks „vīrs” – paklausīgs mājas vīrietis. Kluss, mierīgs, introverts, izvēlējies mieru ar vienu sievieti, daudzu sieviešu vietā. Mīlas trijstūrī viņš vienmēr ir nodevības upuris.

Attiecībās ar sievietēm viņš dažkārt ir smieklīgi nopietns. Katrā sievietē viņš redz potenciālo sievu, un tāpēc no pašas pirmās minūtes apņemas pārspīlēti rūpēties par sievieti un patstāvīgi meklē viņas apstiprinājumu un apliecinājumus par viņas jūtām pret sevi.

Pateicoties pārmērīgajai nopietnībai, viņš nemaz neprot flirtēt, nejūt sievietes noskaņojumu un neredz sievišķīgo koķetēšanu. Tāpēc attiecībās viņš atrodas pasīvā pozīcijā, gaidot, ka sieviete veiks pirmos soļus vai vismaz skaidras norādes par to, ko darīt tālāk.

„Vīrs” vienmēr cenšas būt džentelmenis, un uzskata, par galveno priekšrocību attieksmē pret sievieti. Viņi prot aplidot un iekarot sievietes ar savu pacietību un patstāvību. Kaislību un intrigu vietā, viņš piedāvā sievietei mīlestību līdz kapa malai un izredzes uz laulībām.

Pie tam, viņš no sievietes vēlas tieši to pašu, ko „mīļākais” – dvēselisko pašapmierinātību. Tikai seksuālās uzvaras vietā pret sievieti, viņam ir svarīgi iekarot viņas mīlestību, kuras dēļ viņš pat ir gatavs kļūt par uzvarētu... Arī šeit attiecības ar sievieti kļūst par līdzekli, lai nomierinātu kādas sirdsāpes...

Attiecībās vīrietis – vīrs ir maigs, mīlīgs un romantisks. Viņš sievietei dāvā visu savu nedalāmo interesi un ir gatavs piepildīt katru viņas kaprīzi, lai tikai saņemtu apstiprinājumu viņas mīlestībai pret viņu. Viņš ir gatavs izpildīt visas viņas vēlmes, sevi nostādot otrajā plānā. Viņš ir paredzams un grozāms, un tāpēc sievietei rodas uzticamības un drošības sajūta. Un, kad sieviete vēlas izveidot savu mīlas ligzdiņu, viņa meklē tieši šada veida attiecības.

Apmaiņā, „vīrs” vēlas saņemt mīlestību un pilnīgu sievietes piekrīšanu. Būtībā, viņš sievietē meklē māti, kas radīs tādu pašu sajūtu, kāda viņam ļoti patika bērnībā. Viņš viegli maina savu vīrišķo brīvību ar iespēju savu atbildības slogu uzkraut uz sieviete pleciem un atbrīvoties no mazvērtības kompleksa. Viņš savā labākajā veidā ,sievietei, viegli rada stabilitātes un pārliecības sajūtu. Viņš viņai atver ceļu uz mātišķumu. Mīlošs, gādīgs, mājas cilvēks – ko vēl sievietei vajag, lai radītu ģimeni?

VĪRIETIS – PATS PAR SEVI.

Kā jau sākumā bija rakstīts, vīrietis neizvēlas par ko viņš grib būt – par vīru vai mīļāko. Parasti pubertātes laikā, kad zēns sāk veikt pirmos soļus attiecībās ar meitenēm, galvenās stratēģijas izvēle jau ir iepriekš noteikta. Introvertie sāk spēlēt bruņiniekus – aizstāvjus, ekstravertie – vulgārus vīriešus.

Šeit, tā pat kā citos līdzīgos gadījumos, uzvedības veids ir izteikti spilgtāgs, jo psihe ir mazāk līdzsvarota. Var teikt, ka Donžuānisms un bruņinieciskums ir personu neirozes galejības, kas izpaužas attiecībās ar sievietēm.

Pašnovērtējuma nelīdzsvarotība + ekstraverts = „mīļākais”.

Pašnovērtējuma nelīdzsvarotība + intraverts = „vīrs”.

Jo spēcīgāks disbalanss, dziļāk vīrietis iestrēgst konkrētā stratēģijā, viņa uzvedība ir rupja un vienpusēja. Un, otrādi, jo līdzsvarotāka psihe, jo brīvāk vīrietis izvēlas uzvedības modeli.

Tomēr, nekad nebūs tādas situācijas, kad vīrietis vienlaicīgi kļūst par sievietes vīru un mīļāko. Spilgtais Donžuānisms un pašaizliedzīgais Bruņinieciskums ir nepārliecinātība par sevi – mazvērtības kompleksi. Kamēr vīrietis nav pārliecināts par sevi, viņš ir stingri saistīts ar savu galveno stratēģiju, un, kad pašvērtējums ir līdzsvarots, viņam vienkārši nav nepieciešams spēlēt varoni – mīļāko vai bruņinieku uz baltā zirga.

Atrisinot iekšējo problēmu, vīrietis iziet no aprakstītās shēmas rāmjiem un kļūst par „ne vienu, ne otru” - vienkārši vīrieti. Un, var teikt, ka tā ir tā līnija aiz kuras, visbeidzot, viņam ir iespējamas normālas veselīgas attiecības ar sievieti, ar savstapēju cieņu un abpusēju mīlestību.

DESERTAM – KO VĒLAS SIEVIETE...

Visi vīrieši ir dzirdējuši un piedalījušies tenkās par pretrunīgo sieviešu raksturu. Ierosinātā tipoloģija šo darbu ilustrē izcilā veidā. Lieta tāda, ka katra sieviete no katra vīrieša gaida, ka vienlaicīgi viņš viņai kļūs gan par mīļāko, gan vīru. Arī šeit ir izņēmumi, bet tie ir tikpat reti un atrodas tajā pašā sfērā, kur vīrieši ar savu līdzsvaroto pašcieņu.

Sievietes, pateicoties savai pašapziņas problēmai, ir spiestas meklēt apliecinājumu pašvērtējumam attiecībās ar vīrieti. Un šajā sakarā sievietēm daudz vairāk piemēroti ir vīrieši – mīļākie. Bet otra puse -sievietes dvēselei nepieciešama stabilitāte, uzticamība un paredzamība, kas ir pamats ģimenes veidošanai. Un šeit poli mainās, šāda veida attiecībām ir vajadzīgs vīrietis – vīrs.

Tāpēc praksē ir ļoti viegli novērot situāciju, kad sieviete sāk attiecības ar „mīļāko”, paceļas viņas lepnums, uzplaukst viņas seksuālā pievilcība, tad, kad pirmās kaislības sāk dzist, sākās mēģinājumi vīrieti pārtaisīt – no „mīļākā” par „vīru”. Parasti tas beidzas ar smagu savstarpēju vilšanos. „Mīļākais” vēlas saglabāt savu brīvību un palikt tikai „mīļākais”, bet sieviete nevar samierināties ar nenoteiktības sajūtu, un tas atkal „sit” par viņas pašvērtējumu. Attiecības jūk un pārvēršas par abpusēju vainošanu un aizvainojumu.

Ir arī iespējams pretējs variants, kad sieviete sev atrod rūpīgo „vīru”, bet ar laiku nogurst no viņa rūpēm un sāk meklēt sev mīļāko, jo viņas pakļautais „vīrs” pēc savas būtības nespēj apmierināt sievietes lepnumu. Sieviete mēģina pieprasīt no „vīra” spēku un neatkarību, bet parasti, tas ne pie kā nenoved, tad sieviete burtiskā nozīmē paiet malā vai pamet vienu vīrieti, cerot satikt citu vīrieti, kurš joprojām varētu būt viņai gan viens, gan otrs.

KĀDA IR IZEJA NO ŠĀDA IZNĀKUMA?

To ir apmēram pusotra.

Pirmais – abiem partneriem jāuzlabo savs pašvērtējums. Jāpārtrauc attiecībās meklēt pašnovērtējumu un mierinājumu. Kad vīrietis nav saistīts ar konkrēto lomu un sievietei nav vajadzības uz vīrieša rēķina risināt savas problēmas, attiecības kļūst pilnīgi citādas – vienkāršas, skaidras un godīgas, bez savstarpējas atkarības. Izdarīt to ir grūti, bet iespējams, un tas ir tā vērts.

Vēl viena nepilnība – ir ļaut viens otram brīvību attiecībās. Vīrietim ļaut doties medībās, sievietei – iegādāties „mīļāko”. Taču šis variants nevelk uz patstāvīgu izeju no situācijas, jo atkal abām pusēm ir jāpārvar pašapziņas trūkums un jāatsakās no monopola tiesībām vienam uz otru. Šis veids ir nedaudz vieglāks, tikai daži tam ir gatavi. Kā variants, slepeni varat skriet pa kreisi, bet tas arī nav piemērots visiem.

Secinājumi no visas šīs situācijas ir acīmredzami, bet es neizteikšos – atstāju tos jums patstāvīgai izskatīšanai.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!