Vīriešu psiholoģija: Vīri un mīļākie

Vīriešu psiholoģija: Vīri un mīļākie

Psihologs Oļegs Satovs par divām galvenajām stratēģijām, ko vīrieši izmanto attiecībās ar sievietēm.

Psiholoģisko tipu temats ir plašs un neviennozīmīgs. Lai cik sarežģīta sistēma būtu izdomāta, vienmēr būs daudz pretrunu un izņēmuma gadījumi. Un tomēr, nosakot tipa veidus, tomēr ir kaut kāds labums, tas dod jums iespēju labāk visu aptvert, sagrupējot vairākās kategorijās. Galvenais ir atcerēties, ka jebkura šāda shēma ir instruments, nevis pašmērķis.

Divas vīriešu stratēģijas attiecībās ar sievietēm.

  • Vīrietis – mīļākais
  • Vīrietis – vīrs
  • Vīrietis – pats par sevi

Personīgi man patīk vienkāršas shēmas, kas grupē tipus atbilstoši izteiktām rakstura iezīmēm. No cilvēku daudzveidības viedokļa var šķist pat rupji, tai pašā laikā ļauj jums saglabāt realitātes sajūtu un nezaudēt tajā visā dzīvu cilvēku, visā viņu individualitātē.

Par vienu no šādām shēmām jūs varēsiet izlasīt šajā rakstā. Tā ir vienkārša un ļoti efektīva – mēreni nopietna un mēreni ironiska.

Ar visu šķietamo daudzveidību ir tikai divas atšķirīgas stratēģijas, ko vīrieši izmanto attiecībās ar sievietēm. Nianses un akcenti var atšķirties atkarībā no individuālās dzīves pieredzes, bet kopējās iezīmes ir viegli pamanāmas.

Daiļliteratūrā, teātrī un kino tēma „vīri un mīļākie”, tiek lieliski parādītas visa veida mīlas trīstūra variācijas. Tur, kur darbu autori koncentrējas uz jūtu spēlēšanu un likteņa ironiju, var pamanīt, ka vīri un mīļākie atšķiras viens no otra ne tikai situētas personas veidā, bet arī garīgi. Faktiski, šeit runa ir par pretējiem vīriešu tipiem.

Es vēršu jūsu uzmanību uz to, ka „vīri” un „mīļākie” nenozīmē cilvēka oficiālo vai faktisko statusu atiecībā uz konkrētu sievieti. Mēs runājam tikai par stratēģiju pie , kura vīrietis pieturas atiecībās ar visām savām sievietēm. Tāpat ir svarīgi, lai stratēģija nebūtu apzinātas izvēles rezultāts, bet nepieciešamība izriet no vīrieša psiholoģiskā tipa.

Tātad, visi vīrieši, ar retu izņēmumu, kam vēl tiks pievērsta uzmanība, var tikt iedalīti divos tipos – „vīri” un „mīļākie”.

Pirmais tips – attiecībās ar sievietēm veido nopietnas un ilgtermiņa attiecības.

Otrais – tikai viegls flirts, kaisle un piedzīvojumi.

Ja jums ir priekštats par introvertiem un ekstrovertiem, tad var teikt, ka introverts īsteno „vīra” stratēģiju, bet ekstroverts īsteno „mīļākā” stratēģiju. Dažās īpašās situācijās, vīrieši ekstroverti nonāk „vīra” lomā (runa nav par statusu!), bet introverti „mīļākā” lomā, bet tas notiek tikai relatīvā nozīmē. Tādā pašā veidā no diviem introvertiem viens var būt vairāk, otrs mazāk introvertēts. Katram no šiem tipiem piemīt savas rakstura īpašības, savas stiprās un vājās puses un starp sievietēm – sava „mērķauditorija”. Un ir jāsaprot, ka atšķirībā no mūsu pašu tipa, ir ļoti svarīgi būt nojausmai par otro plusu, jo normālii veselīgās attiecībās pieprasa apspēlēt abas lomas. Bez tā attiecības kļūst vienpusīgas un ātri deģenerējas.

Tagad pievērsīsimies tipu aprakstam.

VĪRIETIS – MĪĻĀKAIS.

Klasiskais vīrieša tips – mīļākais – tas ir Donžuans. Spilgts ekstroverts, sieviešu iekarotājs. Azartisks mednieks, kuru aizrauj pats process. Attiecībās ar sievietēm viņš cenšas aktīvi rīkoties, viegli uzņemas iniciatīvu, un spēj pateikt tieši, ko viņš vēlas. Viņš ir nepieklājīgs tieši tādā formā, kas piesaista sievietes un ļauj viņām piespēlēt vīrietim uzņemties atbildību par intrigu.

Patmīlis

kurš savu jauno paziņu lokā meklē kādu, kam palielīties. Viņu vairāk interesē pats uzvaras fakts pār sievieti, nevis attiecības ar viņu. Ja būtu viņa varā – monogāmija jau sen būtu atcelta ar likumu.

Avantūrists

piedzīvojumu meklētājs labā un sliktā nozīmē. Vienmēr gatavs piedzīvojumiem, reizēm, nonākot līdz tīram trakumam. Agresīvs, reizēm līdz nežēlībai atiecībā pret sievieti, un brutāli seksuāls. Viņš viegli var sagrozīt galvu sievietei, ieinteresēt un piesaistīt viņu. Viņam tas ir dabiski un viegli. Bet kopā ar visu savu seksuālo pievilcību, viņš pilnībā nespēj radīt miera un pārliecības sajūtu sievietē. Sieviete kopā ar viņu vienmēr jūtas briesmās, jo skaidri jūt, ka šis cilvēks nekad nepārstās būt mednieks.

No sievietes viņam ir nepieciešama piekrišana un viņa paša nozīmības apstiprināšana. Tāpēc viņš visu laiku iekaro aizvien spilgtākas un pievilcīgākas sievietes. Un ja nav iespējams viņam attīstīties kvalitatīvi, tad priekšplānā parādās sieviešu daudzums – pat tad, ja sievietes nav šikas, galvenais, ka daudz. Tādējādi vīrietis – mīļākais stiprina savu satricināto pašcieņu, aizstājot normālu pašvērtējuma līdzsvaru ar viņa seksuālo uzvaru skaitu. ( „Lepnums”).

Bet sievietēm, vīrieši – mīļākie, tomēr patīk, pat zinot viņa vieglprātīgo raksturu, viņas turpina padoties viņa burvībai, neskaidrā cerībā tos savažot un pieradināt. Attiecības ar vīrieti – mīļāko, ir savstarpēja lepnuma atspēlēšanās. Formāli pat var nebūt seksuālu attiecību vārda tiešajā nozīmē. Bet sekss tik un tā kaut kur līdzās gaisā virmo.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!