Vientuļa ar bērnu: aizspriedumi, kas traucē veidot personīgo dzīvi

Vientuļa ar bērnu: aizspriedumi,  kas traucē veidot personīgo dzīvi

Sievietei, kura ir šķīrusies, taču jau dzemdējusi bērnu, ļoti kaitē novecojušie, bet galvenais - viņai pašai un viņas nākotnes laimei traucējošie uzstādījumi. Aplūkojam tos un mācāmies meklēt jaunu mīlestību.

Reiz bija liela mīlestība, piedzima bērns. Taču tālāk attiecībās kaut kas aizgāja greizi, cilvēki pašķīrās un sāka dzīvot katrs atsevišķi. Tā ir visai bieža, lai arī skumja situācija. Jebkura šķiršanās ir nepatīkama. Tā gandrīz vienmēr atstāj pēdas, bet reizēm pavisam izmaina vientuļās māmiņas iespaidu par vīriešiem, kā arī par sevi pašu. Ja tā notiek, tad sievietei sāk rasties grūtības jaunu attiecību veidošanā. Un arī pati šādu attiecību rašanās ir visai apgrūtināta. Galvā ieperinās negatīvas domas, kas drīz vien pārvēršas pavisam bēdīgos aizspriedumos un bloķē iespēju sastapt labu, uzticamu vīrieti un atkal apprecēties. Ja, nedod Dievs, tu esi izšķīrusies un palikusi viena ar bērnu, pirmais, kas jāizdara, lai sevi neierakstītu mūžīgajās vientuļajās māmiņās, ir sev galvā noķert aiz astes enerģētisko ķirmi - to pašu negatīvo iedomu, kas nākotnē draud pārvērsties par milzīgu problēmu un izstumt no tavas nākotnes romantiku un tik vajadzīgo ‘’sievietes laimi’’.

Lūk, daži no bīstamākajiem aizspriedumiem - ķirmjiem:

1.’’Visi vīrieši ir cūkas!’’

Laikam šī ir visizplatītākā un graujošākā afirmācija. Cilvēki taču mēdz būt dažādi. Ir vīrieši - cūkas, sievietes - aitas, taču mēdz būt arī labi katra dzimuma pārstāvji. Un tādu, starp citu, ir daudz vairāk. Pārliecība par to, ka ‘’visi ir cūkas’’ pilnībā nomāc iespēju sastapt to, kas ‘’nav cūka’’. Ja esi sevi pieķērusi pie šādas domas, tad saki: ‘’Jā, mans pirmais vīrs izrādījās īsts cūka. Lieliski! Lai viņš kalpo man kā pote pret citiem cūkām! Mans organisms ir izstrādājis nepieciešamās antivielas. Visi pārējie vīrieši, ko dzīvē sastapšu, būs vienkārši lieliski!’’

2.’’Nevienam es neesmu vajadzīga ar bērnu’’

Vispirms jau gribētos tām, kas tā domā, no visa spēka kliegt: ‘’TAS NAV TIESA!’’ Kā liecina prakse, vairākumam normālu, adekvātu vīriešu, kas noskaņoti uz nopietnām attiecībām, nevis tikai uz vieglu flirtu, sievietes bērns vai pat vairāki bērni nerada nekādus šķēršļus. Ja vīrieša jūtas ir dziļas un patiesas, viņš darīs visu, lai izveidotu draudzīgas attiecības ar viņas bērniem. Un lai visi tie, kam ‘’tu neesi vajadzīga ar bērnu’’, iet dillēs! Nešaubies ne mirkli, ka TAVS vīrietis dievinās gan tevi, gan tavu bērnu.

3.’’Katrs nākamais vīrietis uztver manu bērnu kā nastu’’

Par to mēs tikko jau parunājām, nav pat vērts atkārtoties.

4.’’Vienu reizi neizdevās, neizdosies arī otrreiz’’

Tā pēc šķiršanās sāk domāt daudzas jaunās sievietes. Bet tās taču, piedodiet, ir pilnīgās muļķības! Kā saka, pirmais pīrāgs piedeg. Tāpēc jau tas ir pirmais. Bet pievērsīsimies statistikai. Un tā rāda, ka sievietēm, kurām pirmā laulība ir bijusi neveiksmīga, otrā izrādās pat ļoti veiksmīga. Otro reizi stabili neizdosies tikai vienā gadījumā - ja visu laiku bēgsiet no šīs otrās reizes.

5.’’Bērns man ir vissvarīgākais. Tagad es dzīvošu tikai viņam’’

Ai, ai, ai! Šis ir nu ļooooti bīstams ceļš. Mātes, kuras izvēlas nest šo ‘’smago krustu’’, nereti savu bērnu gluži ‘’smacē nost’’ ar savām pārmērīgajām rūpēm. Un tieši šādas mātes parasti saviem bērniem iedveš, ka ‘’tēvs ir nelietis, jo viņus pametis’’, bet ‘’māte ir varone un mūžīgais upuris’’. Un rezultātā mēs iegūstam izkropļotu morāli un psihiskus traucējumus bērnam. Kā arī perspektīvā nopietnas problēmas viņam pašam savas personīgās dzīves veidošanā. Tava dzīve ir tikai tava dzīve. Neviens tev nelūdz to kādam dāvāt vai veltīt. Tavam bērnam ir viņa dzīve, kuru tu, par laimi, esi viņam devusi. Ja vēlies padarīt savu bērnu laimīgu, uzdāvini viņam laimīgu māti! Tādēļ neslēpies alā no tikšanās ar skaisto princi. Tur viņam būs grūti tevi atrast.

Ko tālāk iesākt

Kad esam atklājuši enerģētisko ķirmi, laiks spert nākamos soļus. Ja vēl neesi līdz galam izraudājusies un pažēlojusi sevi, paraudi un pažēlojies. Neturi sevī aizvainojumu un skumjas. Dod tām izeju uz āru - kļūs vieglāk.

Bet pēc tam noslauki asaras, saposies, uzsmaidi sev spogulī un saki (var skaļi): ‘’Es taču esmu karaliene! Vislabākā uz pasaules! Esmu pelnījusi vislabāko vīrieti. Un es viņu noteikti satikšu! Viņš iemīlēs mani un manu bērnu! Un viss mūsu ģimenē būs LA-BI!’’

Bet pēc tam, ievelc vēderu, zodu augšā, krūtis arī - un uz priekšu, pretī jauniem piedzīvojumiem un savai jaunajai laimei!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!