‘’Nauda - tas ir ļaunums’’: 5 likumii, kas neļauj mums nopelnīt vairāk
Ikvienas negatīvas domas attiecībā uz naudu - tie ir negatīvie uzstādījumi, kas piemīt mums visiem. Ja cilvēkam galvā to nebūtu, mums visiem jau sen būtu pietiekoši ienākumi. Kā mīti ietekmē mūsu ikdienas lēmumus, un ko ar to iesākt, stāsta pārdošanas psiholoģijas eksperte.
Izplatītākie uzstādījumi un mīti, kas traucē nopelnīt vairāk:
Liela nauda bojā cilvēkus
Zemapziņā katru dienu cilvēka uzvedība balstīsies uz šo apgalvojumu. Viņš, piemēram, var visu laiku atlikt jauna darba meklējumus, to pamatojot ar gluži adekvātiem attaisnojumiem: vēl neesmu gatavs, trūkst kvalifikācijas vai nav piemērotas vakances.
Naudu var nopelnīt tikai sūrā darbā
Iepriekšējā punkta otra puse. Cilvēki, kam ir šāds uzstādījums, cenšas strādāt pēc iespējas vairāk, bet par nelielu atalgojumu.
Izglītība - finansiālās veiksmes garants
Šajā gadījumā cilvēks ļoti daudz mācās un nekādi vien nespēj uzsākt realizēt praksē savas zināšanas. Liekas, ka uzkrāto zināšanu vēl ir par maz.
Lai cik arī pelnītu, naudas tāpat nepietiks
Šis uzstādījums izpaužas kā patērētāja uzvedība, kad alga ir diezgan pieklājīga, taču tās knapi pietiek. Un cilvēkam par jebkuru pirkumu ir racionāls izskaidrojums, kam šī lieta ir vajadzīga. Lai gan, paskatoties no malas, kļūst skaidrs, ka ne visi pirkumi ir bijuši nepieciešami.
Bagātajiem katram savas dīvainības
Trīs mašīnas, dārga maksas ārstēšanās, čībiņas par tūkstoti - ļoti jocīgi ir to visu vēlēties, vai ne? Patiesībā gribēt kaut ko neparastu, ja naudas daudzums atļauj, ir gluži normāli. Tā ir sava veida dāvana sev par prasmi nopelnīt pietiekami daudz naudas.
Kā kliedēt mītus un sākt pelnīt
Ikviens cilvēks tā vai citādi ir pakļauts mītiem, reizēm mēs pavisam neapzināti kaut kam piekrītam. Lai pelnītu vairāk, mums ir jāizkliedē šie mīti un uzstādījumi savā galvā un jāsaprot, ko mēs patiesībā vēlamies. Tādēļ ir jāveic daži vienkārši (varbūt arī ne visai) vingrinājumi.
Uzraksti uz papīra savus uzstādījumus. Pretī katram uzraksti, kāpēc tas nav tiesa. Mini cilvēku piemērus, kas ar savu dzīvi pierāda, ka šim mītam nav taisnība un tam nav nekāda loģiska izskaidrojuma. Piemēram, mīts: “Liela nauda - lielas problēmas’’ Atspēkojums: mans draugs Nils labi nopelna, viņam ir savs biznes, un viņam viss ir kārtībā.
Pajautā sev: kādu nelielu soli es varu spert, lai pietuvotos savam mērķim? Mērķis var būt: vairāk pelnīt vai prast kontrolēt savus izdevumus. Atbilde palīdzēs rast jaunas iespējas. Mums ir grūti nospraust sev superlielus mērķus, jo ar laiku tiek sāk likties nereāli, un motivācija ātri izplēn. Bet spert nelielu solīti nav nemaz tik sarežģīti.
Meklē tādu vidi, kur cilvēki nopelna vairāk, tiecas kļūt labāki un domā pozitīvāk. Izdari tā, lai ap tevi atrastos daudz vairāk cilvēku no 1.vingrinājuma. Zvaigznes, aktieri, blogeri nederēs, jo viņi ir pārāk tāli. Atrodi tos, kas ir līdzās, un kuru veiksme tev neliksies kā kaut kas tāls un nereāls.