Vārdu maģija: septiņas frāzes, kuras jāsaka bērnam katru dienu

Vārdu maģija: septiņas frāzes, kuras jāsaka bērnam katru dienu

Dažkārt vecāki pasaka frāzes pat nepadomājot, kādas sekas tās var atstāt. Visbiežāk viņi savu lolojumu redz vakaros, kad ir piekusuši pēc darba dienas. Un tad sākas: “Tu ko, speciāli to dari?”, “No tevis nav nekādas jēgas!”, “Tu mani esi nomocījis!”, “No tevis nekas prātīgs neiznāks!”. Un šīs ir tieši tās pašas frāzes, kas savulaik arī jūs pašus ir sāpīgi ievainojušas…

Ja gribat ar bērnu veidot cieņas pilnas un savstarpēji uzticīgas attiecības un celt bērna pašvērtējumu, ar viņu ir jārunā pareizi. Esam sagatavojuši septiņas frāzes, kuras vajadzētu savam bērnam teikt pēc iespējas biežāk!

Es tevi tevi-milu-patiesiba-nozime" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'mīlu'});">mīlu

Kad jūsu bērns bija pavisam mazs, jūs noteikti ļoti bieži atkārtojāt, ka mīlat viņu. Gadiem ejot, jums sāka likties, ka šī frāze sāk zaudēt savu jēgu. Taču bērnam šī frāze ir ļoti svarīga jebkurā vecumā. Un nav svarīgi, cik viņam ir gadu – pieci vai trīspadsmit. Sakiet, ka mīlat viņu, neskatoties ne uz ko. Tas dos viņam spēku!

Es lepojos ar tevi

Lai jūsu bērns izaugtu pārliecināts par saviem spēkiem, biežāk sakiet, ka lepojaties ar viņu. Un nav svarīgi, kādu vietu viņš ieņēmis sporta sacensībās. Bērns par centību ir nopelnījis kādu kārumu un, protams, šo maģisko frāzi.

Viss kārtībā, mēģini vēlreiz

Bērnam jāsaprot, ka neveiksmes ir svarīga katra procesa sastāvdaļa. Nebariet viņu par sliktu atzīmi, bet palūdziet aiziet pie skolotājas un atzīmi izlabot. Nedusmojieties, ja bērns nespēj noskaitīt dzejoli. Arī negatīva pieredze ir pieredze. Labāk uzmundriniet savu mazuli. Viņam jāzina, ka nākamreiz veiksies labāk! Ja regulāri atkārtosiet, ka ticat bērna spēkiem, viņš iemācīsies pārvarēt grūtības. Nākotnē viņam būs daudz vieglāk nokļūt pie uzstādītā mērķa.

Es tev uzticos

Šo frāzi varat sākt teikt savam bērnam tad, kad būsiet pārliecināti, ka viņš ir gatavs patstāvīgai rīcībai. Tas iedvesīs viņam atbildības sajūtu un pārliecību par sevi. Ja vecāki viņam uzticas, tad viņš nedrīkst viņus apmānīt un pievilt. Uzturiet draudzīgas attiecības un parādiet savam bērnam, ka par patiesību neviens sabārts netiek.

Paldies

Jau no agras bērnības sakiet savam bērnam “”paldies”, pat ja viņš vienkārši sakārtojis savas mantiņas. Un nav svarīgi, kā viņš tās salicis. Ar laiku viņš atbildēs jums un apkārtējiem ar to pašu. Uz kļūdām, kas pieļautas kāda procesa izpildes laikā varēsiet norādīt vēlāk, iesākumā pasakat “paldies” par padarīto darbu.

Palīdzi man, lūdzu

Ikviens no mums grib justies svarīgs un noderīgs. Palūdziet bērnam palīdzēt jums kāda vienkārša darbiņa veikšanā. Pēc tam viņš varēs lepoties, ka palīdzējis tētim labot mašīnu. Ar laiku mazais pats izrādīs interesi palīdzēt. Un nobeigumā vēl piebilstiet: “Bez tevis man būtu bijis daudz grūtāk tikt galā.”

Es esmu ļoti priecīga, ka tu man esi

Bērna attiecības ar apkārtējo pasauli ne vienmēr veidojas gludi, īpaši jau pusaudžu vecumā. Tīnis kādā brīdī var sākt domāt, ka vecāki viņu nemīl. Ja viņam ir brāļi vai māsas, tad pārdzīvojumi var tikai pastiprināties. Tāpēc pēc iespējas biežāk sakiet savam bērnam, ka esat priecīgi, ka jums viņš ir. Un vēl, ka mammas mīlestība pietiks visiem. Izturieties pret bērnu tāpat kā pret pieaugušo, bet neaizmirstiet izrādīt savas jūtas. Neskopojieties ar labiem vārdiem, bet arī nepārslavējiet. Tad redzēsiet, ka jūsu bērns izaugs tieši tāds, kā esat iedomājušies – patstāvīgs, par sevi pārliecināts un pateicīgs saviem vecākiem.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!