Vai zināji, kādēļ vajag izkaisīt diļļu sēklas pa visu dārzu?

Vai zināji, kādēļ vajag izkaisīt diļļu sēklas pa visu dārzu?

Bieži vien mani draugi, paziņas un kaimiņi man jautā, kāpēc es visu laiku izkaisu diļļu sēklas pa visu savu dārzu un nedaru to kā visi pārējie cilvēki, kuri dilles sēj atsevišķā vagā. Es jums izstāstīšu, kāpēc es izsēju dilles pa visu dārzu.

Šī metode radās aptuveni pirms 8 gadiem, arī es pirms tam sēju dilles, tāpat kā visi pārējie. Vienu dienu mans mazdēls noplēsa visas izkaltētās diļļu sēklas un izkaisīja tās pa visu dārzu.

Protams, es viņu toreiz sabāru, bet vairs neko nevarēja mainīt, tāpēc izlēmu neaiztikt izaugušos asnus un arī neiedalīju speciālu vietu dārzā diļļu sēšanai, jo tās tik un tā izaugs lielā daudzumā, pateicoties mazajam huligānam. Rezultātā dilles izauga visur – dārzā, uz celiņiem. Tomēr šajā visā es saskatīju milzīgas priekšrocības un uz liekās vagas es iestādīju sīpolus, bet dilles tagad var savākt pa visu dārzu. Tā kā diļļu sakņu sistēma aiziet dziļi zemē, tad tas netraucē citu kultūru augšanai, jo īpaši dillēm patika augt burkānu dobēs. Es izrāvu diļļu asnus tikai vagu vidū, atstājot dilles pa malām, lai pārējiem dārzeņiem būtu pietiekami daudz gaismas. Piecu gadu laikā es varēju pilnībā izstrādāt diļļu sēšanas shēmu, un es par to priecājos, ka dillēm nav jāatvēl atsevišķa dobe. Daži no maniem draugiem un kaimiņi tagad tieši tādā pašā veidā sēj dilles.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!