Izrādās, karsta vanna sadedzina tikpat kaloriju cik pusstundu gara pastaiga

Izrādās, karsta vanna sadedzina tikpat kaloriju cik pusstundu gara pastaiga

Lūk daži zinātniski pierādīti fakti, kurus vajadzētu zināt: Lafboro universitātes (Anglija) pētnieki ir konstatējuši, ka vīrieši vidēji tērē 130 kalorijas, kad iet karstā (40 grādi) vannā.

  • Kāds pētījums parādīja, ka “pasīvā karsēšanās” samazina iekaisuma procesus organismā;
  • Somijā jau izsenis tiek praktizēta pacientu ārstēšana karstā saunā.

Balstoties uz šiem un citiem pētījumiem, zinātnieki ir secinājuši, ka atslābinoša, karsta vanna ir tikpat noderīga organismam kā 30 minūšu pastaiga.
Lafboro universitātes speciālisti veica pētījumu, kurā piedalījās 14 vīrieši. Iesākumā viņiem deva uzdevumu – braukt ar riteni stundas garumā. Pēc tam viņiem lika iet karstā vannā, kur eksperimenta dalībnieki pavadīja vienu stundu. Protams, braukšana ar riteni sadedzināja vairāk kalorijas, bet arī atpūšoties karstajā vannā, vīrieši zaudēja vidēji 130 kalorijas, kas ir līdzvērtīgi pusstundu garai pastaigai.
Pētnieki neapstājās pie sasniegtā un vēlējās noskaidrot, vai karstais ūdens ietekmē cukura līmeni asinīs.

Visiem eksperimenta dalībniekiem tika mērīts cukura līmenis asinīs 24 stundu laikā pēc karstās vannas.
Tika noskaidrots, ka tieši vannošanās laikā cukura līmenis asinīs samazinājās par apmēram 10%. Šādi rezultāti netika novēroti laikā, kad vīrieši brauca ar riteni.
Somu zinātnieki praktizē pacientu ārstēšanu saunā, jo karstā vanna un tvaiks atvieglo sirds – asinsvadu slimību simptomus un ievērojami palielina dzīves tonusu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!