Vai zinājāt, ka intelektu bērns manto no mātes?

Vai zinājāt, ka intelektu bērns manto no mātes?

Bet es dzīvi domāju, ka ir pavisam citādāk…

Gudriem cilvēkiem būtu jāsaka milzīgs paldies savām mātēm, ka viņas tiem dāvājušas tādu intelektu! Izrādās, zinātnieki ir veikuši pirmo ģenētisko pētījumu, kas aptver gandrīz visu pasauli, un nākuši pie secinājuma, ka intelekta spēks tiek mantots pa mātes līniju, nevis tēva, kā tika uzskatīts pirms tam.

Tā kā dzimumu stereotipi, kas eksistējuši jau gadsimtiem ilgi, tagad ir spiesti izzust.

Tieši mātes gēni, kā tika noskaidrots, ir atbildīgi par smadzeņu garozas attīstību, bet tēva – par limbiskās sistēmas attīstību. Citiem vārdiem sakot, no mammas esat mantojis savu intelektu, bet no tēva – savu tipisko emocionālo stāvokli.

Vēl vairāk, daži pētījumi ir parādījuši, ka cilvēki manto mātes intelektu, jo intelekta gēni ir izvietoti X hromosomā. Bet ir arī citi faktori.

Nesen Ulmas universitātes Vācijā pētnieki secinājuši, ka ģenētika nav vienīgais attīstīta intelekta iemesls. Uz to, vai esat gudrs vai nē, ietekmi atstājuši arī citi faktori.

Galvenais papildus faktors – pieķeršanās pakāpe savai mātei, īpaši līdz divu gadu vecumam. Bērni, kuri regulāri kopā ar māti spēlējuši savam vecumam atbilstošas, taču prātu attīstošas spēles, kas prasa simbolu atpazīšanu, pēcāk izauguši gudrāki par saviem vienaudžiem.

Otrais faktors – mīlestība. Ja bērna emocionālās vajadzības līdz 13 gadu vecumam tiek pilnībā apmierinātas, tad viņu hipokampā ir izveidojušās par 10% šūnu vairāk, nekā tiem, kuri bijuši emocionāli attālināti no mātes.

Tagad zinātnieki saka, ka intelekts tikai par 40 – 60% ir atkarīgs no ģenētikas, bet pārējais – no apkārtējās vides. Un pat ja jūsu bērns ir jau “gudrs no dabas”, viņa prasmes risināt problēmas vienalga ir jāattīsta. Un uzdevumiem, bērnam pieaugot, jākļūst arvien sarežģītākiem. Citādi, lai kāds arī būtu bijis bērna intelekts savā sākuma punktā, ar gadiem viņš riskē to zaudēt.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!