Autiņbiksīšu lietošanas noteikumi

Autiņbiksīšu lietošanas noteikumi

Ar autiņbiksīšu parādīšanos apritē jauno māmiņu dzīve ir kļuvusi daudz vienkāršāka. Un par šo izgudrojumu mums jāsaka paldies Viktoram Milsam. Inženierim no kompānijas Procter & Gamble, kura ir autiņbiksīšu “Pampers” ražotāja. Pirmais vienreiz lietojamais autiņš tika radīts tieši ar šī preču zīmes nosaukumu, un vārds “pampers” tagad tiek lietots kā sinonīms vienreiz lietojamām autiņbiksītēm. Taču visā pozitīvajā varam atrast arī ne tik iepriecinošo. Pamperi sastāv no divām kārtām – absorbējošās un mitruma necaurlaidīgās.

Daudzas māmiņas uztrauc tas, kā autiņbiksīšu lietošana perspektīvā ietekmēs puisīšu reproduktīvo sistēmu. Vairums pediatru ir nonākuši pie secinājuma, ka pamperi nav kaitīgi. Taču par vislielākā satraukuma iemeslu kalpo tā saucamais izsutuma efekts. Tas kopā ar urīna izgarojumiem un augstu temperatūru biksīšu iekšpusē rada apsārtumu un dzimumorgānu uzsilšanu. Ir pierādīts, ka temperatūra tik tiešām paaugstinās, taču neievērojami – par 1 – 1,5 grādiem, un tas nav bīstami mazulim.

Lai izvairītos no ādas problēmām, autiņbiksītes jāmaina savlaicīgi, pirms un pēc pastaigas, kad ievērojat, ka pampers divkārt ir pieaudzis savos apmēros. Zem autiņbiksītēm mazuļa ādai nevajadzētu atšķirties no pārējās ādas. Ja āda ir apsarkusi, tātad temperatūras režīms ir izvēlēts nepareizi, telpā ir paaugstināta temperatūra, bet tai nevajadzētu pārsniegt 18 grādus. Veiciet mitro uzkopšanu un obligāti vēdiniet telpu, kurā uzturas mazulis.

Nezin kāpēc daudzi uzskata, ka pamperu lietošana izraisa autiņbiksīšu dermatītu. Tas nebūt tā nav. Šis dermatīts rodas gadījumos, kad uz bērna maigo ādu iedarbojas amonjaks, kas rodas, ja kopā sajaucas urīna skābe ar fēcēm. Pirmajās dienās pēc piedzimšanas bērniņam ir ļoti svarīgas taktīlās sajūtas – mammas pieskārieni, audums, paša ķermenis, bet labs receptoru stimulators ir urinēšanas un defekācijas process. Bērna emocionālā attīstība norit pilnvērtīgi, kad autiņbiksītes tiek lietotas mēreni, un bērnam tiek ļauts reizi pa reizei izbaudīt vieglumu, ko sniedz gaisa peldes.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!