Lūk, kas notiks, ja uz stundu aptīsiet kāju ar baltā galviņkāposta lapām

Lūk, kas notiks, ja uz stundu aptīsiet kāju ar baltā galviņkāposta lapām

Kāposts ir līdz galam nenovērtēts dārzenis. Tas satur maz kaloriju un daudz dažādu vērtīgu vielu. Piemēram, vitamīnus C un K, kāliju, tam piemīt pret iekaisuma efekts un tas pat palīdz cīņā ar onkoloģiskām slimībām. Esat pārsteigti? Tūlīt uzzināsiet par vēl vienu kāposta brīnumaino īpašību!

Mūsu senči jau pirms daudziem gadiem izmantoja kāpostu, lai ārstētu pietūkumus, tūsku un zilumus. Glutamīns, fitoncīdi, antocianīni un vitamīni, ko satur kāposts, ārstē artrītu un sporta traumas.

KOMPRESEI VAJADZĒS:

  • kāpostu
  • marli
  • foliju
  • cepeškrāsni
  • stikla pudeli vai mīklas rulli

Kāpostu noskalojiet un noņemiet augšējās lapas. Paņemiet dažas lapas, rūpīgi nožāvējiet un nogriežat visas cietās daļas. Izrullējiet kāpostu, lai tas kļūtu mīksts. Tad ietiniet tās folijā un ieliekat uz piecām minūtēm cepeškrāsnī. Tām jāsasildās, bet nav jābūt karstām.

Tādā veidā sagatavotās lapas liekat uz kājas (vai uz citas sāpošās vietas) un aptiniet ar marli. Lai komprese maksimāli iedarbotos, tā jāmaina 2 – 3 reizes dienā. Jau pēc diennakts pamanīsiet uzlabojumu.

Ja jums ir nepieciešama auksta komprese, tad kāpostu uz 10 minūtēm ieliekat ledusskapī.

Baltais galviņkāposts ir ļoti labs kompresēm, bet vēl labāk iedarbojas kompreses no sarkanā kāposta. Ja nu tomēr jums parādās kāda alerģiska reakcija (kas gan ir ļoti liels retums), nekavējoties noņemiet kompresi un konsultējieties ar savu ģimenes ārstu!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!