Kā atjaunot dūnu jakas pūkas pēc mazgāšanas

Kā atjaunot dūnu jakas pūkas pēc mazgāšanas

Pavisam drīz iestāsies aukstums. Esmu jau izņēmusi no skapja savu dūnu jaku un nebeidzu vien par to jūsmot. Tā kā jaka ir balta, tā tiek mazgāta katru vasaru. Un, lai tā izskatītos pienācīgi, atjaunot jakas pūkas man palīdz pārbaudītas metodes.

Es mazgāju savu dūnu jaku vienkārši veļas mašīnā. Taču ar to viss nebeidzas. Pēc mazgāšanas dūnu jakai ir jāatjauno pūku gaisīgums ar visiem pieejamiem līdzekļiem. Pastāstīšu, kā to izdarīt.

Droša dūnu jakas mazgāšana

Tas ir normāli, ja pēc mazgāšanas pūkas jakā saveļas vai atstāj tukšas vietas. Lai atvieglotu savu darbu pēc tam, mazgājiet dūnu jaku ar 3-4 tenisa bumbiņu palīdzību ar 500-800 apgriezieniem.

Tādējādi jūs izvairīsieties no pūku savelšanās, un tās būs vieglāk atjaunot. Un, lai cik arī saudzējoša nebūtu mazgāšana, atjaunot dūnu jakas formu jūs varēsiet tikai žāvēšanas laikā. Tai ir jānotiek vairākos etapos.

Kā pareizi jāžāvē dūnu jaka

  • Izmazgātu un vēl mitru jaku izņemiet no veļas mašīnas.
  • Uzkariet to uz pakaramā, iztaisnojiet apkakli, piedurknes un preikšpusi.
  • Jakas apakšējās daļas pūkas uzbužiniet kā spilvenu.
  • Ar pirkstiem izlīdziniet pildījumu pa visu jakas platību.
  • Izkariet jaku sausā un labi vēdināmā telpā, kad mitrums būs pilnībā iztvaikojis.

Žāvēšanas procesā jaka periodiski japamīca virzienā no lejas uz augšu, jo pūkas sava svara un mitruma ietekmē nosēžas. Turklāt noteikti jaku periodiski sapuriniet tā kā spilvenu.

Ja dūnu jaku mazgājat ziemā, tas ir pat labāk. Izkariet to uz balkona. Kad pūkas būs sasalušas, tās būs vieglāk uzbužināt un izlīdzināt.

Lai dūnu jaka izžūtu pilnībā un sagalabātu savu gaisīgo formu, nelieciet to skapī vairākas diennaktis. Citādi mitruma dēļ tajā var veidoties pelējums.

Kā atjaunot dūnu jaku ar fēna palīdzību

Jāsaka, ka šis paņēmiens būs efektīvs tikai pēdējos žāvēšanas etapos. Jaka ir jāuzkar uz pakaramā un jāžāvē ar fēna karsto gaisa plūsmu. Raugieties, lai fēns nebūtu pārāk tuvu audumam, lai to nesabojātu. Procesa laikā uzbužiniet jaku ar rokām.

Atjaunojam pūkas ar putekļu sūcēja palīdzību

Dūnu jaku variet arī ievietot polietilēna vakuuma maisā vai parastā atkritumu maisā. Pēc tam caur nelielu atveri ar putekļu sūcēju izvelciet visu mitro gaisu. Tad to piepildiet ar siltu gaisu. Atkārtojiet procedūru vismaz 10 reižu, lai sasniegtu redzamu efektu. Arī šajā gadījumā bužiniet jaku ar rokām.

Jā, lai atjaunotu dūnu jakas pūkas, būs jāpieliek ne mazums pūļu. Bet tāpēc taču jaku neatstāsim netīru. Un ķīmiskās tīrītavas pakalpojumi šodien nav no lētajiem. Bet kā jūs kopjat savu dūnu jaku? Dalieties ar pieredzi!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!