Vai mirušie pēc nāves mūs redz: dvēseles saikne ar dzīvu cilvēku

Vai mirušie pēc nāves mūs redz: dvēseles saikne ar dzīvu cilvēku

Kad mūžībā aiziet kāds no mūsu tuviniekiem, dzīvie vēlas zināt, vai aizgājējs mūs dzird un redz pēc savas nāves, vai ar viņu var sazināties un saņemt atbildes uz jautājumiem. Eksistē daudz reālu stāstu, kas apliecina šo hipotēzi. Tajos tiek stāstīts par viņpasaules iejaukšanos mūsu dzīvē. Arī dažādās reliģijās netiek noliegts tas, ka mirušo dvēseles atrodas starp mums.

Ko mirstot redz cilvēks

Par to, ko mirstot redz un jūt cilvēks, var spriest vienīgi pēc tā, ko pastāsta cilvēki, kas pārdzīvojuši klīnisko nāvi. Un visi viņi runā par līdzīgām izjūtām.

  • Cilvēks no malas vēro visus pārējos, kas ir noliekušies pār viņu.
  • Vispirms pārņem satraukums, it kā dvēsele negribētu šķirties no ķermeņa un ierastās zemes dzīves, bet pēc tam iestājas miers.
  • Izzūd sāpes un bailes, mainās apziņas stāvoklis.
  • Cilvēks nevēlas atgriezties atpakaļ.
  • Izejot cauri garam tunelim, gaismas aplī parādās būtne, kas aicina sev līdzi.

Zinātnieki uzskata, ka šie iespaidi neattiecas uz to, ko patiesībā izjūt aizgājējs. Viņi šādas vīzijas izskaidro ar hormonālu sprādzienu, zāļu preparātu ietekmi vai smadzeņu hipoksiju. Lai gan dažādas reliģijas, aprakstot dvēseles atdalīšanos no miesas, stāsta par tieši tādām pašām vīzijām - apkārt notiekošā vērošana, eņģeļa parādīšanās, atvadīšanās no tuviniekiem.

Vai tiesa, ka mirušie mūs redz

Lai atbildētu uz šo jautājumu, būtu jāizpēta dažādas teorijas, kas vēsta par viņpasauli. Kristietībā tiek stāstīts par divām pretējām vietām, kur cilvēka dvēsele var nonākt pēc nāves - paradīze un elle. Atkarībā no tā, cik pareizi cilvēks ir dzīvojis, viņam tiek dāvāta mūžīga svētlaime, vai arī viņš tiek nolemts mūžīgām ciešanām par saviem grēkiem.

Spriežot par to, vai mirušie pēc nāves mūs redz, der ieskatīties Bībelē, kurā tiek teikts, ka paradīzē nonākušās dvēseles atceras savu dzīvi, var vērot notiekošo uz zemes, pie tam, neizjūtot nekādas kaislības. Cilvēki, kuri pēc nāves tiek atzīti par svētajiem, ierodas pie grēciniekiem, cenšoties tos nostādīt uz pareizā ceļa. Pēc ezotēriskajām teorijām mirušā garam ar dzīvajiem cieša saikne ir vienīgi tad, ja viņam ir palikušas nepadarītas lietas.

Vai mirušā cilvēka dvēsele redz savus tuviniekus

Pēc nāves beidzas fiziskā ķermeņa dzīve, bet dvēsele turpina dzīvot. Pirms tā aizlido uz debesīm, dvēsele vēl 40 dienas atrodas starp saviem tuvajiem, cenšas tos mierināt un atvieglot zaudējuma sāpes. Tādēļ daudzās reliģijās tiek atzīmētas 40 atceres dienas, kad dvēsele tiek pavadīta uz mirušo pasauli. Tiek uzskatīts, ka senči pat vēl daudzus gadus pēc nāves mūs redz un dzird. Garīdznieki mums iesaka tik daudz nespriedelēt, redz mūs aizgājēji vai nē, bet gan pacensties mazāk skumt par zaudējumu, jo tuvinieku ciešanas ir smagas arī aizgājējam.

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ:


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!