Bērni ir jādzemdē pēc 30: kādēļ tā uzskata zinātnieki

Bērni ir jādzemdē pēc 30: kādēļ tā uzskata zinātnieki

Ja vēl pirms 10-15 gadiem sievietes centās dzemdēt līdz 22 gadu vecumam, tad šobrīd Eiropā šis slieksnis jau 30 gadus. Ar ko gan tas ir saistīts? Termins “vecdzemdētāja”, ko lieto mediķi, bieži biedē un liek justies neveikli tām sievietēm, kuras nolemj dzemdēt pēc 26. Un arī vecākā paaudze mums bieži uzspiež stereotipu, ka pirmais bērns ir jādzemdē līdz 30 gadu vecumam. Tas saistās ar to, ka līdz 2000-ajiem gadiem netika masveidā popularizēts tādas sievietes tēls, kurai karjera stāv augstāk par ģimenes veidošanu. Tagad tendence ir mainījusies: mūsdienu sieviete ir veiksmīga. Viņa tiecas iegūt izglītību un veidot labu karjeru. Taču to izdarīt līdz 26 gadu vecumam izdodas tikai nedaudzām, kā rezultātā pirmdzimtā ieņemšanas un ģimenes veidošanas termiņi nobīdās. Mūsdienu sievietei vārds “ģimene” ir sinonīms vārdam “stabilitāte”, tādēļ viss ir jāpārdomā līdz sīkumiem, tajā skaitā arī bērnu dzimšana.

Emocionālā un psiholoģiskā gatavība

Sievietes pēc 30 gadu vecuma atbildīgāk izturas pret mātes pienākumiem. Dzīves pieredze viņām palīdz vieglāk pārvarēt grūtības bērna audzināšanā. Viņām ir vieglāk nokārtot sadzīvi. Sociālie pētījumi rāda, ka sieviete, kas dzemdējusi pēc 30, vieglāk izveido uzticamas attiecības ar saviem bērniem. Ar gadiem cilvēki psiholoģiskajā ziņā kļūst elastīgāki un iecietīgāki pret citiem. Pieaugušas mātes mazāk rāj un fiziski disciplinē savus bērnus, kas veicina veselīgu psiholoģisko vidi, un tas savukārt labvēlīgi ietekmē bērna attīstību. Tādiem bērniem daudz retāk tiek novērotas psihiskas vai sociālas novirzes.

Veselība

Saskaņā ar pētījumu, kas tika veikts ASV 2016.gadā, sievietēm, kuras pirmo reizi ir dzemdējušas pēc 25 gadiem, ir lielākas izredzes nodzīvot līdz 90 gadu vecumam, nekā tām, kuras dzemdējušas 20 gados. Bet 2014.gadā veiktais pētījums parādīja, ka starp sievietēm, kuras nodzīvojušas līdz 95, par 50% vairāk ir to, kuras pirmo reizi dzemdējušas pēc 33 gadu sasniegšanas.

Pēdējais pētījums, kas tika veikts Zviedrijā starp 1,5 miljoniem vīriešu un sieviešu, liecina par to, ka bērni, kurus vecāki ir radījuši nobriedušākā vecumā, ir veselīgāki un labāk mācās skolā, nekā tie, kuri dzimuši pavisam jauniem vecākiem. Eksperti apgalvo, ka bērna piedzimšana pēc 30 gadu vecuma samazina insulta rašanās risku un veicina sievietes organisma atjaunošanos.

Finansiālā puse

Sieviete pēc 30 parasti ir finansiāli neatkarīga, un, tātad, spēj bērnam dot vairāk, sākot ar labu uzturu, no kura tiešā veidā ir atkarīga bērna veselība, beidzot ar augstāko izglītību, kam mūsdienās ir jāatvēl nopietna izdevumu sadaļa. Uz 30 gadiem parasti ir atrisināts mājokļa jautājums, ir stabils darbs. Finansiālā labklājība ļoti ietekmē vecāku psihisko stāvokli. Jo lielāks ienākumu līmenis, jo vairāk pārliecības par rītdienu. Nodrošinātākas māmiņas var atļauties cienīgu bērna kopšanas atvaļinājumu un mierīgu bērna audzināšanu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!