Sieviete uzlika kājas uz auto priekšējā paneļa– tā bija viņas dzīves lielākā kļūda! Nekad tā neradiet!
Ceļojums ar auto, tāds pats kā visi citi – pie stūres atradās viņas draugs. Meitene kājas novietojusi uz mašīnas priekšējā paneļa, atspiedās krēslā un vēroja rietošo sauli.
Kā izrādījās, tas bija brauciens, kas nu jau 26 gadus vecās Betānijas Bensones dzīvi mainīja pilnībā. Kā tik vienkārša un, šķietami, droša darbība var pilnībā izmainīt kāda dzīvi?
Pirms šī notikuma, Bensone bija apdāvināta universitātes studente, viņa brīvi runāja franču valodā un viņa gandrīz bija pabeigusi savu izglītību Trentas Universitātē.
Bet notika negadījums un viņas lēmums novietot kājas uz priekšējā paneļa to visu krasi mainīja.
Bensone neatceras negadījumu, bet viņai pastāstīja, ka viena sadursme izraisīja domino efektu – sākumā sadūrās kāds motocikls un maza automašīna, tiem aizmugurē braucošās smagās automašīnas ar piekabi , šoferis bremzēja, lai izvairītos no sadursmes. Bensonas draugam neizdevās pietiekoši ātri apstāties un viņu mašīna ietriecās smagā auto aizmugurē.
Bensone un viņas draugs, brīnumainā kārtā, izdzīvoja. Bet, ņemot vērā, ka jaunās sievietes kājas atradās uz priekšējā paneļa, viņa cieta no šausmīgiem ievainojumiem, kas varēja nenotikt.
Pēc pētījumu datiem, gaisa spilvens piepūšas ar 320 km/h lielu ātrumu.
Gaisa spilveni ir domāti, lai pasargātu mašīnā sēdošos, sadursmes gadījumā. Tomēr, kā pierādījusi Nacionālā lielceļu satiksmes drošības administrācija, tik ātra spilvenu piepūšanās var izraisīt nopietnus un pat nāvējošus ievainojumus, gadījumos, kad cilvēks atrodas pārāk tuvu priekšējam panelim.
Bensones kājas atradās tik tuvu gaisa spilvenam, ka trieciena brīdī tās tika pasistas uz augšu un izsitās cauri vējstiklam.
Rezultātā, ceļi atsitās pret viņas seju, tas lika ieplīst viņas kreisajam vaiga kaulam un acs dobumam. Viņa salauza arī degumu, astoņus kaulus kreisajā un trīs kaulus labajā kājā.
Un, kas ir vēl šausmīgāk, trieciena spēks lika viņas smadzenēm asiņot.
“Braucot, es vienmēr novietoju kājas uz priekšējā paneļa. Tas atvieglo muguras noslogotību. Es neiedomājos, ka tas var būt tik bīstami,” apgalvo Bensone.
Daudzi no ārējiem ievainojumiem ir sadzijuši, bet viņa pastāvīgi cieš no sāpēm. Viņa dienā izdzer veselu sauju tablešu un viņa var nēsāt tikai dārgus ortopēdiskos apavus, kā arī smadzeņu asiņošana ir izraisījusi neatgriezeniskas sekas.
“Atpakaļ es saņēmu citu meitu,” pastāsta viņas māte, Mērija Lačapelle.
“Es zaudēju savu jauko 22 gadus veco meitu, kas strādāja uz pilnu slodzi un apmaksāja savu studiju izmaksas universitātē. Viņa bija uz lieliska ceļa. Tā vietā, es saņēmu 13 gadus vecu meiteni ar dusmu lēkmēm.”
55 gadus vecā Lačsapelle cerēja drīzumā doties pensijā, bet, Bensones kondīcija liks viņai turpināt strādāt, lai meita varētu iztikt no veselības apdrošināšanas naudas.
Bensone ļoti labi apzinās, ka šī negadījuma rezultātā un viņas lēmuma dēļ – novietot kājas uz priekšējā paneļa – viņas dzīve vairs nebūs tāda kā agrāk. Tomēr, viņa ļoti cer, ka šis stāsts izplatīs ziņu par to, kā pareizi jāsēž atrodoties transportlīdzeklī.