Vanna ar kartupeļu cieti. Kādos gadījumos palīdz un kā to pareizi pagatavot

Vanna ar kartupeļu cieti. Kādos gadījumos palīdz un kā to pareizi pagatavot

Vanna ar kartupeļu cieti nepavisam nav kaut kas jauns. Jau kādus divsimt gadus atpakaļ tas bija iecienīts līdzeklis, lai ārstētu mazu bērnu sauso ādiņu, iekaisumus un izsutumus. Taču nav iemesla, lai atteiktos no šīs patīkamās procedūras arī mūsdienās. Pat pieaugušam cilvēkam šī vanna būs noderīga, ja ir kādas ādas problēmas. Sliktums no šīs procedūras nebūs nevienam. Ciete mīkstina ādu, atslābina to un palīdz atbrīvoties no nervu saspringuma. Bet visvērtīgākā šīs vannas īpašība ir tā, ka kartupeļu cietes procedūra palīdz atbrīvoties no ādas kairinājuma un niezes, ko izraisa ekzēma, dermatīts, ādas infekcijas vai kukaiņu kodumi. Kartupeļu ciete ir lielisks un lēts līdzeklis, kad nepieciešams mīkstināt sausu ādu uz elkoņiem vai savest kārtībā saplaisājušus papēžus.

Sagatavot šādu vannu ir pavisam vienkārši:

  • Sagatavojiet kartupeļu cieti (kukurūzas ciete šoreiz nederēs). Nepieciešamais daudzums tiek aprēķināts sekojoši: viena ēdamkarote cietes uz litru vannas ūdens. Standarta vannas tilpumam būs nepieciešams apmēram viens kilograms kartupeļu cietes. Var protams, pirkt arī speciālo cieti, kas paredzēta bērnu ādas kopšanai, taču tas jau krietni sadārdzinās šo procedūru.
  • Ja jums vai bērnam nepieciešams nomazgāties, tad dariet to pirms procedūras, jo cietes vannā mazgāties nevajadzētu. Kartupeļu ciete jāber tīrā ūdenī.
  • Kartupeļu cieti izšķīdiniet aukstā ūdenī, lai nesanāktu tāda kā bieza putra. Trauku ņemiet lielāku, jo vēl būs jāpievieno karstais ūdens.
  • Visu laiku maisot, pakāpeniski pielejiet karstu ūdeni aukstajā cietes šķīdumā. Bērnam domātajā vanniņā pietiks ar 0,5 litriem, pieaugušajam vajadzēs 1 – 1,5 litrus karstā ūdens. Iznāks biezs šķīdums, konsistence atgādinās ķīseli.
  • Piepildiet vannu ar karstu ūdeni, atstājot vietu cietes šķīdumam. Neaizmirstiet par fizikas likumiem – iegremdējot ķermeni ūdenī, tā līmenis paaugstinās. Pielejiet cietes šķīdumu un rūpīgi izmaisiet.
  • Vannā esiet ne ilgāk kā 20 minūtes. Varat tajā iegremdēties pilnībā vai izmērcēt tikai problemātiskās vietas.
  • Pēc vannas ādu nevajag noberzt ar dvieli, to nepieciešams maigi nosusināt.

Šo ārstniecisko vannu piemēram, dermatīta gadījumā nepieciešams pielietot ne mazāk kā 10 reizes. Lai būtu vajadzīgais efekts, tās jātaisa katru dienu, vai dienu izlaižot. Ja vannu taisīsiet lai atslābinātos un jums nav nekādu ādas problēmu, tad varat pievienot savu iecienītāko ēterisko eļļu vai skuju ekstraktu.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!