Sāpēm krūtīs var būt desmit iemesli. Lūk, kādi tie ir

Sāpēm krūtīs var būt desmit iemesli. Lūk, kādi tie ir

Esiet uzmanīgas! Gandrīz katra sieviete kaut reizi dzīvē ir izjutusi sāpes krūtīs. Bet paciest tās ne pavisam nav obligāti. Ir desmit visizplatītākie iemesli sāpēm krūtīs, raksta Bright Freak. Tās ir jāatpazīst, lai izvairītos no ilgstoša diskomforta.

Sliktas kvalitātes vai nepiemērots krūšturis

Tas ir visizplatītākais iemesls. Ar laiku krūšturi izstaipās un neuztur krūtis kā to vajadzētu. Bez tam, arī krūtis var kļūt lielākas vai mazākas, mainīt savu formu.

Grūtniecība

Sāpes krūtīs var būt pirmā grūtniecības pazīme. Tas viss notiek hormonu dēļ, tajā skaitā arī estrogēna dēļ. Tas palielina piena dziedzerus un piena plūsmu, un tas var būt sāpīgi.

Pārāk smags treniņš

Sportam nepieciešams speciāls krūšturis. Tas pareizi fiksē krūtis un samazina traumu iespējamību.

Piena dziedzeru infekcija

Ja barojat bērnu ar krūti, sāpes var signalizēt par mastītu vai piena sastrēgumu. Un ja jums ir paaugstināta temperatūra, noteikti sazvaniet savu ārstu vai krūts barošanas konsultantu.

Pretapaugļošanās līdzekļi

Tie paši hormoni, kas izraisa sāpes krūtīs grūtniecības laikā, var izraisīt sāpes, lietojot pretapaugļošanās līdzekļus.

Hormonālās svārstības

Pat ja neesat stāvoklī, hormonālais balanss mūsu organismā visu laiku mainās. Piemēram, ir normāli just sāpes krūtīs pirms mēnešreizēm.

Barošana ar krūti

Nepareizs mazuļa sakodiens vai nepareiza likšana pie krūts var izraisīt sāpīgas sajūtas mammai. Konsultējieties ar krūts barošanas speciālistu, lai atrisinātu šo problēmu.

Traumas

Gandrīz katra sieviete kaut reizi dzīvē ir guvusi kādu krūts traumu. Šajā gadījumā jāpieliek ledus un dažas dienas jāievēro mierīgs dienas režīms. Ja trauma ir nopietnāka, noteikti vēršaties pie sava ģimenes ārsta.

Vēzis

Dažreiz krūts vēzis var būt par iemeslu sāpēm krūtīs. Ja esat pamanījusi kaut ko neparastu, ieskaitot sāpes bez kāda redzama iemesla, nekavējoties vēršaties pie ārsta. Krūts vēzis ļoti labi padodas ārstēšanai tieši agrīnajā stadijā.

Par daudz kafijas

Kofeīns paplašina asinsvadus, un papildu asins pieplūdums krūts dziedzeru audos var izraisīt sāpju sajūtu.

Bet atceraties, ja sāpes ir pārāk intensīvas, netēlojiet gudrinieci, nemeklējiet tautas līdzekļus, bet vēršaties pie ārsta!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!