Toksiskā darba vidē cilvēki saslimst, projekti neizdodas un labākie darbinieki aiziet

Toksiskā darba vidē cilvēki saslimst, projekti neizdodas un labākie darbinieki aiziet

Reizēm ir grūti pateikt, vai tava darba vide ir toksiska. Mēs dzīvojam ar ticību, ka citiem tā ir sliktāka nekā mums un tāpēc mēs paliekam. Mēs maldīgi uzskatām, ka nemiers un sliktā enerģija, ko jūtam savā darbā, ir normāla un ka mums nevajadzētu sūdzēties kamēr vien saņemam algu.

Tomēr, kad tava darba vide ir toksiska, visa tava veselība un labklājība cieš. Tā arī iznicina tavu sniegumu un tas liek labākajiem darbiniekiem pamest darbu. Ir 7 pazīmes, ka tu strādā toksiskā vidē un tev vajag pasargāt sevi, jo tava fiziskā, garīgā un emocionālā labklājība ir vissvarīgākā.

VIŅIEM PATĪK ĻAUT “DŽO BUT DŽO.”

Iespējams tavs menedžeris vienmēr pret darbiniekiem izturas slikti. Vai arī labākais pārdevējs noniecina citus cilvēkus. Vai arī projektu inženieris vienmēr ir rupjš un piekāpīgs. Šādās situācijās atšķirība starp veselīgu un toksisku organizāciju ir tāda, ka toksiskā pieļauj šāda veida uzvedību ar attaisnojumu, ka viņi vienkārši tādi ir (Džo uzvedās kā Džo, vai ne?)

VIŅI BIEŽI SAKA “TAS NAV MANS DARBS.”

Lieliskā uzņēmumā darbinieki palīdz viens otram pabeigt darbu līdz galam. Pat ja tas nozīmē, ka izpilddirektoram ir jāpalīdz šoferim piekraut smago mašīnu. Labiem darbiniekiem vajadzētu būt vēlmei pildīt jebkuru uzdevumu kamēr vien tas nav amorāls vai nav ētisks. Un, ja viņi saka, ka “tas nav mans darbs, man nerūp”, cieš visa uzņēmuma sniegums.

VIŅI IZLIEKAS IT KĀ VIŅI JAU BŪTU SAMAKSĀJUŠI SAVAS NODEVAS.

Ja kāds, kura sniegums iepriekšējā mēnesī vai iepriekšējā gadā bija lielisks un tagad viņi izliekas, ka viņiem nevajag strādāt, viņu bezrūpība izraisīs toksiskumu darbā un liks citiem darbiniekiem uzdot jautājumu, kāpēc viņiem vajag strādāt. Veselīga vide ir tāda, kur visi sniedz savu ieguldījumu katru dienu.

Reizēm tev ir jānorobežo sevi no apkārtējās vides, lai uzlādētos, būtu veselīgi vai vienkārši izlīdzinātu, pamestu bīstamo enerģiju. Nekad nejūties slikti par to, kas tev jādara, lai glābtu sevi.

IR IESAISTĪTAS TENKAS

Es domāju, ka šis ir pašsaprotami. Kad tu esi vidē, kurā visi runā viens otram aiz muguras, tā nevar būt veselīga darbavieta. Tenkošana ir toksiska un tā ir neizdevīga uzņēmuma izaugsmei. Neviens darbinieks nejūtas labi, kad ir iesaistītas tenkas.

VIŅIEM PATĪK SAGRĀBT SLAVU SEV.

Nekad nekas netiek paveikts vienatnē, bet ir tādi cilvēki, kuriem patīk paņemt visu labo slavu. Viņi nav komandas spēlētāji, jo viņi ir savtīgi un vēlas sagrāb visu slavu tikai sev. Labi darbinieki dalās labajā slavā ar citiem un novērtē viņu pūles. Ja kāds saka, ka viņš paveica visu darbu, ir kā teikt, ka viņi ir tie, kas ir vissvarīgākie un viņi domā, ka pasaule griežas ap viņiem. Tas ir satraucoši grūti strādāt šāda veida darbavietā ar toksiskiem cilvēkiem, kam trūkst godīgums.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!