Pirmajā gadā pēc bērniņa piedzimšanas vecāki zaudē 44 naktis miega!

Pirmajā gadā pēc bērniņa piedzimšanas vecāki zaudē 44 naktis miega!

Vecākiem nav iespējas izgulēties!
“Mans dēls ne vienmēr vēlas nosnausties, bet man miegs nāk visu laiku. Šo sajūtu nav iespējams pārmākt no tā brīža, kad kļuvu par māti pirms diviem gadiem”, vietnē Motherly raksta Hīzere Marku.
“Un kaut es pastāvīgi piekūstu, mana noguruma līmenis ir tik augsts, ka ir bijis bail sēsties pie stūres. Beigu beigās, ja esmu ielikusi kafiju ledusskapī un pienu plauktā, mana auto vadīšanas spēja ir krietni apšaubāma.”

Lai kā arī nebūtu, miega bads ir neizbēgams gan mammām. Gan tētiem – pat neskatoties uz to, ka viņi visiem spēkiem cenšas atrast tam laiku.

Zinātnieki pētīja mazuļu vecāku miegu un nonāca pie secinājuma, ka vecāki zaudē vidēji divas stundas miega pirmo piecu mēnešu laikā, un pēc tam vienu stundu diennaktī līdz mazuļa divu gadu vecumam – saka Kellija Salivana, Džordžijas Dienvidu universitātes, Sabiedriskās veselības koledžas epidemioloģijas docente. Salivana pēta miega trūkumu mazuļu vecākiem un saka, ka, kad salīdzina miega rādītājus sievietei, kurai ir bērns, ar tāda paša vecuma sievieti bez bērniem, atšķirība bija acīmredzamas! Tik tiešām, vecāku miega pētījumi Lielbritānijā ir parādījuši, ka viņi zaudē 44 dienas miega pirmajā mazuļa dzīves gadā, jo nakts laikā vecāki guļ apmēram 5,1 stundu. Hroniska neizgulēšanās var novest pie daudz nopietnākām sekām par kafijas ielikšanu ledusskapī un saskābušu pienu plauktā: tas saistīts ar nelaimes gadījumu pieaugumu, koncentrēšanās problēmām, sliktu darba kvalitāti, kā arī ar iespējamu slimību biežuma pieaugumu un lieko svaru.

Mammas cieš vairāk nekā tēvi.

Lai izgulētos, var būt nepieciešama mūsu partneru palīdzība, īpaši jau tāpēc, ka vīrieši necieš no miega trūkuma tā, kā sievietes.

Ja mājās ir mazs bērns, iespēja neizgulēties sievietei palielinās par 50%!

Bioloģiskie faktori – grūtniecība un krūts barošana var nospēlēt lielu lomu tajā, ka sievietes guļ sliktāk.

Ir ļoti svarīgi sākt izgulēties!

Salivana piezīmē, ka, lai arī mazuļa ienākšana ģimenē ir ļoti svarīgs periods vecākiem, nevajadzētu ignorēt sava organisma vajadzības. Pēc viņas vārdiem, tieši tāpēc mammām vajadzētu vairāk atpūsties. Ja varat atļauties, atrodiet aukli, kaut vai pāris stundas dienā.
Dažām sievietēm var palīdzēt ģimene un draugi, citām, savukārt, vajag vienkārši censties norobežoties no stresa un nedaudz atslābināties.

Atcerieties: miega atnāks!

“Es sāku justies labāk, kad mans vīrs sāka katru nakti pavadīt ar bērnu. Tas deva iespēju man gulēt vienai trīs vai četras naktis nedēļā mūsu istabā, lietot ausu aizbāžņus, un kas ir pats galvenais, būt pārliecinātai, ka bērns ir drošībā, kopā ar savu tēti.
Galu galā mans dēls sāka gulēt visu nakti un tādam “nakts maiņu darbam” vairs nebija vajadzības. Es neesmu vienīgā, kam ir šāda pieredze – vecāki ļoti bieži saskarās ar šo problēmu un cenšas to risināt dažādos veidos.” Galvenais, būt kopā!
Pētnieki ir atklājuši, ka līdz bērna pirmajai dzimšanas dienai 85% vecāku jau var mierīgi gulēt un justies komfortabli. Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka miegs un mazs bērns neatnāks abi kopā, bet ar laiku tas notiks.
Vai arī jums ir bijušas šāda veida problēmas tad, kad jūs bērns bija mazs?

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!