Pie kādām saslimšanām rodas tieksme pēc saldumiem

Pie kādām saslimšanām rodas tieksme pēc saldumiem

Jums visu laiku gribas kaut ko saldu? Rīts nav izdevies, ja nebūsiet apēduši smalkmaizīti un izdzēruši tasīti kafijas? Kādreiz vēlēšanās apēst konfekti vai kūkas gabaliņu rodas, kad gribas vienkārši atpūsties, taču reizēm šāda kāre uz saldumiem var liecināt par slimības klātbūtni.

Kāpēc jums tik ļoti gribas saldu? Tam var rast izskaidrojumu. Palūkosim, kāpēc ir tik grūti pārvarēt tieksmi uz saldumiem, un par kādām saslimšanām var liecināt tieksme pēc ogļhidrātiem.

Ko darīt, ja saldu gribas brokastīs, pusdienās un vakariņās?

Brokastīm ir jābūt sātīgām, lai organisms gūtu enerģiju. Optimālais variants - olbaltumvielas ar aminoskābēm. Šajā gadījumā izdosies gan remdēt izsalkumu, gan organismam uzņemt enerģiju, kaitīgās uzkodas ogļhidrātu veidā nebūs vajadzīgas. Un, ja turklāt jūs vēl cenšaties notievēt, pielietojot radikālu diētu, tad organisms vienkārši var ‘’pieteikt streiku’’ un ‘’pieprasīt’’ kaut ko saldu. Tuvāk pusdienlaikam enerģijas līmenis pazeminās, un mēs bieži iedomājamies, ka nenāktu par ļaunu izdzert tasīti kafijas, piekožot kaut ko garšīgu. Taču patiesībā kafijas dzeršana pusdienlaikā var provocēt bezmiegu naktī, bet saldumi diez vai sniegs organismam kādu labumu. Tādēļ kafiju labāk vajadzētu aizstāt ar zāļu tēju, bet no saldajām uzkodām atteikties. Ja cukura vietā tējai vai kafijai pievienosiet tā aizvietotāju, tas problēmu neatrisinās, jo organisms nesaņems kāroto glikozes devu un tik un tā tieksies pēc konfektes vai kūciņas. Pusdienlaikā būtu veselīgi pastaigāties svaigā gaisā, jo tas samazina stresa līmeni un palīdz atjaunot enerģiju. Atcerieties, ka stresojot organisms patērē divreiz vairāk enerģijas, tāpēc centieties nenervozēt, lai mazinātos tieksme pēc saldumiem. Vakars ir ideāls laiks spēku atjaunošanai, tomēr daudzi, atgriežoties no darba, uzreiz ķeras pie mājas darbiem, pa starpu uzkožot kūkas vai tortes gabalu, lai kaut nedaudz noņemtu spriedzi. Rezultātā - garastāvoklis uzlabojas, taču stress nekur nav pazudis. Ja tā rīkosimies katru dienu, tad uzņemtā cukura daudzums tikai palielināsies, bet veselības stāvoklis pasliktināsies.

Izeja: izbrīvēt kaut vai dažas minūtes atpūtai, pameditēt, izpildīt elpošanas vingrinājumus vai vienkārši pasēdēt klusumā. Ja pat pēc sātīgām vakariņām jums sagribēsies kaut ko saldu, pie vainas, iespējams, ir ieradums vai neapmierinātība ar pagājušo dienu, šajā gadījumā iesakām jums iztīrīt zobus, tas psiholoģiski ļaus noskaņoties uz naktsmieru.

Saslimšanas, pie kurām rodas tieksme pēc saldumiem:

1.Osteohondroze

Kad artērijas, kas apgādā smadzenes ar asinīm, ir saspiestas, tad smadzenes pienācīgā daudzumā nesaņem glikozi un līdz ar to nosūta organismam signālu, ka nepieciešami ātrie ogļhidrāti.

2.Problēmas ar kuņģa-zarnu traktu

Paaugstināta kuņģa skābe, aizcietējumi, disbakterioze un citas saslimšanas izjauc minerālvielu un aminoskābju uzsūkšanās procesu, tāpēc rodas vēlme uzkost kaut ko saldu.

3.Aknu saslimšanas

Ja cilvēks ir izslimojis Botkina slimību, tad viņam vienmēr būs vēlēšanās apēst kaut ko saldu. Kad liesa ir iekaisusi, tā ‘’pieprasa’’ ogļhidrātus.

4.Cukura diabēts

Pie 1.tipa cukura diabēta cilvēkam vienmēr būs tieksme pēc saldumiem, jo organisms neizstrādā to insulīna daudzumu, kurš būtu nepieciešams glikozes uzsūkšanās procesam.

5.Alus alkoholisms

Pat neliela alkohola daudzuma sagremošanai ir nepieciešama glikoze, un to var uzņemt, lietojot saldus produktus.

Neaizmirstiet arī par to, ka tieksme pēc saldumiem vai būt saistīta arī ar gribasspēka trūkumu, tikai, pirms jūs nolemsiet mainīt savu ieradumu, vajadzētu pievērst uzmanību savam veselības stāvoklim un pārliecināties, ka jums nav kāda no minētajām saslimšanām.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!